Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasza Werbenka- nasze marzenie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 995
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No wlasnie jak te kable ułożyć. Powoli zaczynam zglebiac temat. W jakiej kolejnosci zaczeliscie prace po sso?

 

Dach Koleżanko, żeby nie padało ;-) I dalej do SSZ.

 

A kable tak sobie umyśliłem:

- gniazda i telefon, internet: kable puszczone po chudziaku, gdzie trzeba to w rurce (przejścia)

- kontakty, gniazda antenowe, głośnikowe, alarm, sterowniki, domofon, oświetlenie i sterowanie lampami ogrodowymi: kable puszczone do góry(w tynku lub bruzdy, jeśli płyta GK).

Wszystkie razem łączą się w rozdzielni.

Edytowane przez DEZET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezet u nas wszystkie kable szły z bruzdach, a większe pęki w peszlach przy podłodze. Czyli teraz jak tynkowali to mąż tylko je zagipsował i wszystkie były schowane.

Na parterze nieotynkowane będą dwa sufity tam gdzie pójdą halogeny i ściana na której zamontowany jest stelaż pod kibelek bo pójdzie cała do zabudowy. Całe poddasze będzie już w płytach

 

Antenowe itp. idą po podłodze do tv.

 

Nita u nas było trochę nie po kolei, ale mniej więcej tak:

okna parter, bramy garażowe

dach

okna poddasze

 

w międzyczasie maż robił elektrykę z doskoku, a teściu kanalizację rozprowadzał i zamontował jeden stelaż w dolnej łazience.

 

elektryka w kotłowni

tynkowanie kotłowni

 

po skończonej elektryce na parterze weszli tynkarze

 

no i teraz w tym tygodniu mają przyjechać rygipsy, wełna, więc powoli będzie można ocieplać poddasze ( U Ciebie jest parterówka więc ten problem odpada :D)

 

Jak tynki przeschną, to pod koniec stycznia teściu zaczyna CO

 

podłogówka

 

wylewki

 

No i chyba tyle :) potem to już sama przyjemność :D

Edytowane przez msdracula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego się z nami dzieje. Każda kolejna otynkowana ściana dodaje nam takiego powera i zapału do pracy, że już chyba wiem skąd budujący biorą tyle siły do dokończenia budowy. Ten dom mnie cieszył od początku...każdy kawałek zbrojenia, betonu, zapach zaprawy wywoływały emocje i motyle w brzuchu, ale to co się dzieje teraz jest już na wyższym poziomie. Ktoś pomyśli, że zwariowałam :p że w całym tym budowlanym zakręceniu poprzestawiały mi się klepki, ale gdy zobaczyłam prawie otynkowany salon i zapaloną na suficie żarówką łezka w oku się zakręciła :rolleyes:

Zaczęłam też już myśleć o kuchni, i im więcej oglądam tym bardziej nie wiem co chcę :( na początku miały być meble orzech i blat czarny, zapierałam się też że żadnej białej kuchni, bo to już takie oklepane, potem zaczęła świtać biała kuchnia z orzechowym blatem....i teraz stanęło na białej lub kremowej kuchni z orzechowym blatem...uffff...trzeba zacząć zlecać wyceny i robić projekty

 

draculka- teraz już tak bedzie, każdy krok to ogromna mila do przodu. W ciągu dnia/ tygodnia zmienia się tak wiele. Teraz dom przestaje być "tylko" konstrukcją z cegieł. To naprawdę zaczyna być dom :yes:

Jasna kuchnia z orzechowym blatem- bardzo dobrze się zapowiada :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia więc fajny etap się zaczyna :D na razie cieszy mnie palenie w kozie :D chodzimy z mężem codziennie ok. 22 :wiggle:

 

Nita mam ale w głowie :D na razie wiem mniej więcej tylko co gdzie chcę mieć, przejrzałam mnóstwo kuchni w werbenach. Teraz muszę wreszcie zadzwonić do wybranej firmy i dopiero zrobią mi projekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dracula, napisz coś więcej o tynkach. Cienko kładzione, czyli na ile mm? I z listwami czy bez? I jaki tynk (nazwa), bo właśnie siedzę od wczoraj i liczę, czy nie przerzucić się na płytę g-k (ale chyba jednak nie). Podpowiedz coś z praktyki, bo my planujemy tak samo - kable w bruzdach, po podłodze w peszlach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocurku co do milimetra to nie powiem, bo to różnie wychodziło, kładzione są z listwami ( potem wyrywane) tymi najmniejszymi. Materiału nam poszło ok. 45 worków tynków gipsowych knaufa. Jeden worek kosztuje 18zł czyli wychodzi 810zł za materiał na ok. 200m kw. tynków. Czyli średnio można policzyć koszt materiału 4zł za metr.

Czyli cała zabawa wynosi mniej więcej u nas 14zł za metr, a sama robocizna za maszynowe to w naszej okolicy 17zł za metr. jakbyśmy nie znaleźli tynkarzy w tej cenie to też byśmy polecieli z płytami na parterze :yes:

 

Płyta ma wymiary 2,5na 1,25 więc 3,12 m kw. jedna. Koszt jednej płyty to ok. 17zł? czyli za metr materiały wychodzi 5,4zł :) czyli materiałowo drożej, ale jeśliby brać pod uwagę robociznę przy tynkach to wychodzi zdecydowanie taniej i szybciej.

dokładniej będę mogła napisać jak skończymy, w tym tygodniu albo na początku przyszłego.

 

Jakbyś coś jeszcze chciała wiedzieć to śmiało pytaj :)

 

listy to nieduży koszt zwłaszcza, że są wyrywane i potem te same używane w innych pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwitko jak będę na Twoim etapie to pewnie też będę klapnięta :D albo już wcześniej :D na razie dobijają mnie wybory łazienkowe, trzeba gdzieś pojechać kafle obejrzeć :rolleyes:

 

Płyty tylko na łączeniach będą szpachlowane. Dodatkowo udało nam się je bardzo tanio kupić, a raczej odkupić więc tym bardziej mnie cieszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draculko, pisałaś u Nity, ze chcesz drzwi stalowe z górnym naświetlem. U mnie tez miały takie być, ale okazało się, że nie jest to taka prosta sprawa, bo w przypadku stalówek to naswietle to po prostu okno wstawione w pełnej ramie nad drzwiami, czyli masz u góry okno i pod spodem drzwi w pełnej futrynie. Nie wiem, czy rozumiesz o co mi chodzi, ale bedziesz miedzy szyba a drzwiami miala 2 ramy:okna i futryne drzwi. Nie wiem jaka masz u siebie wysokosc, ale ramy zabiora sporo miejsca, wiec tak naprawde szyby moze byc niewiele. U mnie bylo 240cm wysokosci, a po odjeciu drzwi, futryny i ramy okna wyszłoby max. 20cm szyby, wiec taka cienka szparka. Dlatego zrezygnowalam z tego i mamy drzwi z szybą pośrodku. Szyba ta nie przepuszcza 100% swiatla, ale ta szparka nad drzwiami tez by by duzo go nie dawala. Pisze to zebys sobie przemyslala jak to u Ciebie wyglada, bo w razie czego trzeba bedzie zamurowac otwor (jak u mnie) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrócę jeszcze na chwilę do płyt. Rodzina suszy nam obecnie głowę, że płyty kg w nowo wybudowanym domu nie są dobrym rozwiązaniem. Głównie ze względu na dużą wilgoć. Czy też się spotkaliście z takimi opiniami? Oczywiście marudzą również, że płyty zabierają miejsce uważam jednak, że nie jest tak źle.

 

 

Róż w piwnicy pierwsza klasa :)

Edytowane przez nita83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he dzięki Nita :D

 

Odpowiem tak :) jeśli dom ma skosy jak np. u nas to i tak płyty muszą być :) u was przy parterówce też chyba na suficie będą płyty prawda? Jeśli wilgoć szkodzi płytom to tak samo szkodzi tynkom gipsowym :) a wiele ludzi teraz decyduje się na gipsowe...tylko w łazience zrobiliśmy zwykłe ,ale też ze względu na to że są chropowate i lepiej się płytki trzymają potem.

 

Jeśli na ścianach będą płyty to wilgoć będzie tylko z wylewek...będziecie mieć podłogówkę? bo wygrzewanie i wietrzenie załatwią sprawę :)

 

Jak masz jeszcze jakieś obawy to może napisz wiadomość do Netbeta np. on ma wszędzie płyty na ścianach, a mieszka już ponad rok :) na pewno rozwieje twoje wątpliwości :D

 

Co do zabierania przestrzeni....u nas w wielu miejscach poszło tynku grubo, tyle samo ile zajęłaby płyta...więc na to w ogóle bym nie patrzyła.

 

U nas płyty będzie robione już niedługo na poddaszu...potem przyjdzie wiosna, lato i intensywne wietrzenie, więc nic im nie będzie :)

u was też pewnie podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłam z rewizytą a tu takie cuda się dzieją!Przecytałam od początku,podobne mamy podejście-bardzo emcojonalne. Ja też przeżywam każdą małą rzecz, każda wywiezona taczka piachu to radość. Zazdroszczę tynków i żubra:), my to jednak daleko za Wami...No i teraz to ja nie wiem, czemu nasza budowa stoi?!?!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...