Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasza Werbenka- nasze marzenie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 995
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli dobrze zrobiliśmy :) teść miał przypadki, że musieli podłogę kuć bo ciekły rurki...

 

A tą trawę hoduje się tak: siejesz do doniczki nasionka, potem pikujesz do oddzielnych jak podrośnie. W maju wystawiasz do ogrodu w doniczce, potem przed przymrozkami chowasz do piwnicy na zimę i w kolejnych roku już można sadzić w docelowe miejsce :)

Czyli zasada tylko taka, żeby pierwszy rok zimowała w domu.

A...no i kwitnie dopiero w drugim roku. Mam nadzieję, że mi coś z tego wyjdzie, bo piękna jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie pisania doszły mi dwa komenty :D

 

Kachna kupiłam nasionka, więc grosze zapłaciłam :) na razie nie stać mnie na sadzonki :cool:

 

Nita żebyś wiedziała :popcorn: tylko póki co mocno kasę liczę...bo jeszcze kilka większych wydatków przed wiosną...m.in ta wełna i styro na podłogę..

A trawę chcę wcisnąć w jakiś kąt, bo ona wysoko rośnie. Super też przy oczkach wygląda, a mąż chce mieć oczko kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draculka, dzięki za info o tynkach. To napisz jeszcze proszę, gdzie albo za ile kupiłaś te rurki wavina, bo to będzie na celu za bardzo niedługo u nas. Może być na priva.

Trawa jest super. Mnie się w ogóle podobają różne trawy :) Tylko w kwestii upraw mam chyba podobne zdanie jak Kwitko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech Dracula fajni się Ciebie czyta:) Tyle masz zapału i entuzjazmu.

Prześlesz mi trochę?

 

a bardzo chętnie :D a zapał może stąd, że dzisiaj piękne słoneczko za oknem? i może dlatego, że ostatnio nieco przyśpieszyliśmy, bo na samym początku nasza budowa tak się ślimaczyła :bash:

Oj to ta uprawa chyba nie dla mnie ;) Ja to hoduje tylko takie roślinki które trzeba wsadzić raz, podlewać i już jest kwiatek :D

wiesz...przypuszczam,że pracujesz a potem budowa itp. ja siedzę w dwulatką w domu, jest zima, spacerów mniej....muszę się czymś zająć żeby nie zwariować :yes:

 

Draculka, dzięki za info o tynkach. To napisz jeszcze proszę, gdzie albo za ile kupiłaś te rurki wavina, bo to będzie na celu za bardzo niedługo u nas. Może być na priva.

Trawa jest super. Mnie się w ogóle podobają różne trawy :) Tylko w kwestii upraw mam chyba podobne zdanie jak Kwitko ;)

 

gotową też pewnie można kupić :D co do rurek to kupowaliśmy na all, bo wszędzie po marketach jakaś chińszczyzna, a w sklepach stacjonarnym wszędzie ok. 3zł za metr...

na allegro jest tego sporo..i taniej niż my zapłaciliśmy, bo kupowaliśmy kilka przedmiotów u jednego sprzedawcy i nie opłacało nam się tego brać osobno :)

tutaj np. fajna cena: http://allegro.pl/rura-pex-alupex-16mm-200mb-wavin-kurier24-wawin-i2975454794.html?source=oo

a jak chcesz to prześlę ci na priv namiary tam gdzie my zamówiliśmy, bo zrobiliśmy to poza allegro.

Edytowane przez msdracula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nita zdjęcia zrobione :)

a piec na wszystko bo:

-jest najtaniej

-rodzice taki, mają, teście taki mają, wychowaliśmy się na piecach i nie są nam straszne :D

-dają radę nawet w największe mrozy, nie ma żadnych obaw

- mamy piwnicę i miejsce przy kotłowni na składowanie węgla/drewna

-mamy sporo drewna pobudowlanego i po wycince drzewek z działki na opał, starczy na jeden sezon grzania mieszanego z węglem

 

chyba tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dopiero się pokapowałam, że porozdzielałaś komentarze od dziennika :)

Ale już maaacie!!! Super.

Ad. tej trawy - bardzo wymarza... Straszne dziadostwo :bash: Trzeba przykrywać i ogólnie wymagająca gadziena :D Ja odpuściłam walkę z tym ustrojstwem. Tobie życzę dużo cierpliwości i czasu na "obieganie" :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna kabina. W sam raz na ewentualne przytycie po latach ;) Ale naprawdę ładna, żarty na bok. Co do zabudowy, jestem zwolenniczką robienia całości na równo - i kabina na tym zyska (nie będzie głupiego uskoku), i cała łazienka wizualnie. A w pogrubionej ścianie w kabinie możesz wyciąć półkę na prysznicowe utensylia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nita trochę wyżej jest zdjęcie zamontowanego stelaża i zaraz obok ma być kabina, na tej ścianie nie ma tynku, całość idzie do obudowy razem z kibelkiem, tylko pod prysznicem teoretycznie wystarczyłaby płyta przyklejona do ściany a przy kibelku to wiadomo, szerzej jest

 

o tak to wygląda:

 

http://imageshack.us/a/img7/9209/20130208176.jpg

Edytowane przez msdracula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...