Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasza Werbenka- nasze marzenie


Recommended Posts

Kurde Kobieto jakie postępy!Pięknie już wszystko wygląda , jak ja zazdroszczę tego etapu. U nas trwa babranina z elektryką. Tynki dopiero w połowie maja , wylewki sama nie wiem kiedy:(. Mam pytanie : jaką dostaliście wycenę kuchni i czy kabina po zakupie zajmuje wiele miejsca-czy wejdzie do zwykłego kombika? Może być na priv jak to sekret:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 995
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasiu zobaczysz, ani się obejrzysz a będziecie na tym samym etapie :yes:

kuchnię nam wycenili na 12400, także trochę jest...najdroższe meble w domu będą

a kabina trochę zajmuje, my wieźliśmy busem. Na długość ma niecałe 2 metry i zapakowana na szerokość jakieś pół metra :yes:

 

edit: właśnie mąż powiedział, że do combiaka powinna wejść bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale u Was emocje aż iskry lecą :D Tak na serio to nie zazdroszczę przygód z prądem zawsze to niepotrzebna bieganina

Mozaika cudna a kafle ogromniaste, chyba że to tak na zdjęciu wyszły. Pewnie nie możesz spać po nocach z podekscytowania. Nareszcie ten etap - wybieranie kafelek, kraników, umywalek, luster. Cuuudnie. Baw się dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No emocje są :) a które ogromniaste? podłogowe mają 60x60 a w kuchni położyliśmy 4 do kupy :cool: może wyglądać jak jedna, bo jak się ułoży zgonie ze strzałkami to fajnie wzorek się zgrywa i łączy na płytkach

 

no te szare na podłodze :) fajoskie są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff już myślałam że żadnych komentarzy nie ma, bo jakąś kaszanę wybrałam :cool: te szare to konkret grys z ceramstica :) nie były specjalnie drogie, zresztą jak wszystkie kupione płytki :cool:

mozaika ma być ( a właściwie już jest ;) ) między lustrem a umywalką, taki pasek dekoru jakby, bo żadnych innych ozdobników nie będzie. Już niedługo mam nadzieję wkleję efekt pracy męża :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cie bardzo przepraszam, ze nie skomentowałam wszystkiego dokładnie ale te szare tak mi w oko wpadły a widziałam że dostepna jestes to chciałam szybko odpowiedź:D:D:D

 

Bo ja potrzebuję szare na cały dół i tak sobie szukam i szukam:):)

 

ps. a mozaiki kocham - ta Twoja śliczna jest i czekamy:popcorn: na zdjęcia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luka one są gładziutkie :yes: to łazienki bym się bała chropowate jakieś dać

 

Nita a ty już coś masz łazienkowego na oku?

 

a no i właśnie dziewczyny...będę mieć pytanko :) ale to jak już łazienkę wstawię, bo nie wiem na jaki kolor maznąć ściany i jaka szafka :( miała być biała, ale to było zanim kupiliśmy białe kafle na ścianę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp w związku z oknami i dachówką:) Myślałam, że macie Robena. A propo naszych zmian to jest ich dość sporo. Najważniejsza zewnętrzna to całkowita likwidacja lukarny/ jaskólki nad wykuszem( będzie tam płaski dach lekko wysuniety nad wykuszem). Kolejna zmiana zaczynając od piwnicy to piwnica jest również pod garażem- W jednej części mąż ma kanał a w drugiej będzie składowisko opału, piec nie będzie na gaz tylko na paliwo stałe i budujemy z ytonga a nie z porothermu jak było w projekcie. Na dole nie będzie garderoby a w jej miejsce będzie większy wiatrołap oraz powiększona łazienka, której to będzie duże okno takie jak w kuchni. Kolejna zmiana to szerszy wykusz o 40 cm tj. ma 1 m i tam będą drzwi tarasowe 150/220 oraz likwidacja małych okienek tych na ścianie gdzie jest wykusz. Następna zmiana - okno w salonie jedno będzie małe150/140 a drugie to drzwi tarasowe ( te na lukarna), W gabinecie nie ma żadnych zmian.Na piętrze:pokój nna garażem będzie jeden duży bez garderoby i innych dupereli:)

Łaziemka na górze bez zmian a po drugiej stronie - lustrzane odbicie będzie garderoba, kosztem pokoiku. Pokój 2/ 06 będzie bez zmian a po drugiej stronie będzie drugi taki sam pokój - lustrzane odbicie:) Tak więc nad częścią mieszkalną u góry będę miała 2 takie same pokoje oraz łazienkę i garderobę z wejściem z korytarza, a nad częśćią garażową 1 duży pokój. Teraz tylko się zastanawiam czy w garderobie dawać okno dachowe czy nie? I czy w tych 2 pokojach nad częscią mieszklaną również wstawić po 1 oknie dachowym, czy może wystarczą tylko te 1 drzwi tarasowe ( przypominam,że nie ma innych okien tych nad wykuszem).Aha i jeszcze nie wiem jak rozwiązać problem drzwi do piwnicy czy zostawić tak jak jest w projekcie tzn. drzwi są tuż obok drzwi do łazienki czy dać drzwi dopiero przy drzwiach do garażu? Jak wy rozwiązaliście ten problem? A dziennik próbowałam założyć ale nie wychodzi mi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luka, Nita to wstawię niedługo, może ktoś z boku inaczej na to spojrzy :yes:

 

Asica macie bardzo dużo takich samych zmian jak my :D tylko lukarn nie tykaliśmy. W łazience dolnej jest duże okno jak w kuchni i też przerobiliśmy wiatrołap :yes: a w pokoju na przeciw łazienki górnej garderoba, ale nie zrobiliśmy tam okna, nie ma takiej potrzeby. Z kolei dwa pozostałe pokoje są bardzo jasne, w tym po lewej są dwa okna i jedno dachowe a po prawe balkonowe duże i jedno małe :yes:

 

A wejście do dolnej łazienki też robiliście tak po skosie? u nas drzwi do piwnicy będą zaraz obok tych do łazienki :yes: jeszcze ich nie mamy bo będziemy robić zabudowę z płyt k-g :yes:

 

A dziennik zakładasz normalnie, tworzysz nowy wątek i zaczynasz pisanie :) chętnie pooglądam zdjęcia innej werbenki :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź:)

Własnie tej ścianki oddzielającej wiatrołap od łazienki też jeszcze nie mamy:) Ale dzrwi do łazienki będą najprawdopodobniej obok tych drzwi pierwotnych do piwnicy, ale nie po skosie. W sumie to jeszcze nie wiem jak dokładnie te drzwi do piwnicy umiejscowimy, bo jak damy je tuż przy schodach tj drzwiach do łazienki to piwnica idać dalej będzie nadal otwarta ( a chciałabym, żeby była oddzielona od reszty domu), ale plus jest taki, że garaż będzie dodatkowo oddzielony jeszcze jednymi drzwiami a co za tym idzie zapachy z niego będą mniej intensywne:) a jak damy tuż przy drzwiach do garażu to byłoby z jednej strony lepiej bo piwnica byłaby całkowicie oddzielona ale i zapach z garażu większy:( Chyba najlepiej to dać drzwi tu i tu:) Marudzę co?Sorki:)

A co do górnrj garderoby tej naprzeciwko łazienki to jedni mówią, żeby okna dachowego nie dawać bo ubrania bledną od słońca inni zaś radzą dać bo trzeba przecież wietrzyć i mam mętlik w głowie. Podejrzewam, że wszystko wyjdzie w praniu tj przy dachu. Chyba w pokojach na górze damy po jednym oknie dachowym bo boję się, że1 okno balkonowe 150/220 spowoduje, że będzie trochę ciemno. A jak zrobiliści z ociepleniem podłogi w piwnicy i na parterze. Styro 5 i wylewka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...