Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasza Werbenka- nasze marzenie


Recommended Posts

Witam max-maniacy :) bardzo mi miło Ciebie tutaj gościć :) ja wam też bardzo mocno kibicuję, bo wiem ile energii pochłania samodzielna budowa, ale za to jak cieszy później :) dziękuje bardzo za wszystkie miłe słowa :hug:

płytki szare to Konkret Grys ze Ceramstica, białe to Bianco z Cersanita, a mozaika jest w ogóle dziwnie opisana Tebas niebieski :cool: wszystkie kupione LM.

Te jasne będą w kuchni :yes: ciężko je uchwycić na zdjęciu mają taki piaskowy wzorek.

Projekt dostałam na wydruku papierowy i nic tam nie widać, na maila mam dostać w kolorze i wtedy na pewno wstawię :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 995
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To znowu ja po poradę przyszłam odnośnie okien dachowych- zostawiilisiie jetak jak byłow projekcie. Bo my w w pokoju nad garażem planujemy dać 4 okna (nie 6 tak jak jest w projekcie) i 4 w części mieszkalnej ze względu na wprowadzone zmiany. Moje pytanko to jakiej firmy macie okna? My zastanawiamy się nad fakro lub velux. Narazie mamy wstępną wycenę na okna 4 drzwi tarasowe, 4 okna zwykłe, 3 piwniczne (bez rolet oczywiście) 1 garażowe + rolety pod klawisz oraz montaż za 18.700 do tego dojdą 2 bramy hormann za 7 500 i okna dachowe. Kupę kasy masakra. Chciałabym przyoszczędzić na dachowych ale nie wiem czy warto:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja po poradę przyszłam odnośnie okien dachowych- zostawiilisiie jetak jak byłow projekcie. Bo my w w pokoju nad garażem planujemy dać 4 okna (nie 6 tak jak jest w projekcie) i 4 w części mieszkalnej ze względu na wprowadzone zmiany. Moje pytanko to jakiej firmy macie okna? My zastanawiamy się nad fakro lub velux. Narazie mamy wstępną wycenę na okna 4 drzwi tarasowe, 4 okna zwykłe, 3 piwniczne (bez rolet oczywiście) 1 garażowe + rolety pod klawisz oraz montaż za 18.700 do tego dojdą 2 bramy hormann za 7 500 i okna dachowe. Kupę kasy masakra. Chciałabym przyoszczędzić na dachowych ale nie wiem czy warto:(

 

Nie wiem jak jest u Was w projekcie, ale jeśli moge coś doradzić, to zastanówcie sie czy zamiast tych 4 okien nie dać 2 tyle, że większych. U nas tez nad garazem byly po 2 okna na każdej połaci dachu, ale zmienilismy na 2 (czyli po jednym na kazda strone) tyle ze duze. Dzięki temu zaoszczędziliśmy trochę kasy.

Edytowane przez agalind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz odpisuję :) daliśmy tak jak wy 4 okna i mniejsze niż w projekcie z tego co pamiętam to 68/118 czy jakoś tak, okna są firmy fakro. Gdzieś w dzienniku są zdjęcia tego pomieszczenia, jest bardzo jasne, nawet zimą było jasno. My zaplanowaliśmy tam sypialnię :yes:

Ta cena którą podajesz to z dachowymi? ja polecam wejść na oferię albo oferteo my stamtąd mamy okna :yes: a dachowe jechały do nas z Wrocławia, dali nam najlepszą cenę :yes:

 

na końcu sypialni ma być duża garderoba, więc jakbyśmy zrobili tak jak w projekcie to te 2 okna dodatkowe byłyby właśnie w garderobie, więc bezsensu

 

Agalind fajny pomysł, my trochę w inną stronę poszliśmy bo daliśmy 4 ale mniejsze niż w projekcie. Trochę się baliśmy jeszcze jakieś usuwać, bo ta część domu jest z mniej słonecznej strony.

Edytowane przez msdracula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi dziewczyny:). Ta cena to bez okien dachowych. My też zlikwidowaliśmy 2 okna dachowe od strony zewnętrznej garażu, a te 4 to będą akurat od wschodu i zachodu( po 2) więc powinno być jasno. Rozważałam dać po jednym wielkim oknie dachowym od wsch. i zach. ale mąż marudzi, że to nie możliwe bo wiąże się to ze zmianami w więźbie, którą właśnie nam kładą. A te okna dachowe to gdzie dokładnie we Wrocku zamawialiście? Mamy w sumie 100 km ale jakby była korzystna cena to warto się przejechać, bo w sumie tych okien dachowych potrzebujemy, aż 8 sztuk:) A te pozostałe okna to na jakich macie profilach bo my mamy w planach gealana( wczoraj zamówiliśmy)- 2 szybowe, dwustronne -złoty dąb (oklepane ale mnie się podobają)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to my w sumie mniej za okna daliśmy, też mamy 2-szybowe, z aluplasta, kolor orzech jak pewnie widziałaś. zaraz poszukam namiary na firmę i Ci prześlę :yes:

 

tutaj mail do nich [email protected]

firma to extra dach, możesz śmiało napisać listę potrzebnych okien do wyceny :) my u nich braliśmy też rynny.

 

Podobną mamy odległość do Wrocławia :D

Edytowane przez msdracula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolorki w łazience i szafkę to ja tam widzę w jasnej szarości.

 

Kolor taki jak tu lub nawet jaśniejszy:

http://i2.cdscdn.com/pdt2/r/i/s/1/700x700/a504gris/rw/noa-salle-de-bain-complete-gris.jpg

a typ ja

ta jasna szafka jak dla mnie perfekcyjna właśnie o taki kolor mi chodziło, wyglądałaby super, ale to kwestia gustu :)

wrrrrrrrrrrrrr :) kradne ją :) ja taką chce będzie pasowała do moich płytek :)

agalind możesz powiedzieć mi skąd masz te zdjęcia? super wzór super szafka :)

 

 

ja stawiałabym na szare sciany tylko tak jak mówiłam widzę tam jakiś dodatk kolory, o którym Ty tez pisałaś że dasz w ręcznikach i duperelkach :) więc dla mnie ok:)

 

 

ostatecznie jaką szafkę wybrałaś? jaki kolor? no i jakie ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary. Weszłam właśnie na stronę fakro i już kompletnie nic nie wiem:)Tylko tyle, że okna wszystkie będą miały wymiary 66/118:)Myślałam, że chociaż tutaj wybór będzie prostszy a tam jakieś symbole i itp. A jakie macie dokładnie te okna fakro znowu liczę na malutką podpowiedź:) Uchylno - obrotowe czy tylko obrotowe a w łazience pcv?Miło byłoby gdybyś mogła mi napisać te symbole. Na razie myślę o obrotowych FTS-U i PTP-V do łazienki. Z góry dzięki za sugestie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta jasna szafka jak dla mnie perfekcyjna właśnie o taki kolor mi chodziło, wyglądałaby super, ale to kwestia gustu :)

wrrrrrrrrrrrrr :) kradne ją :) ja taką chce będzie pasowała do moich płytek :)

agalind możesz powiedzieć mi skąd masz te zdjęcia? super wzór super szafka :)

 

 

ja stawiałabym na szare sciany tylko tak jak mówiłam widzę tam jakiś dodatk kolory, o którym Ty tez pisałaś że dasz w ręcznikach i duperelkach :) więc dla mnie ok:)

 

 

ostatecznie jaką szafkę wybrałaś? jaki kolor? no i jakie ściany?

 

Ze znalezieniem umywalki wpuszczanej w blat możecie mieć kłopot, bo jest bardzo wiele takich, które wystają parę centymetrów, a mało takich, które zupełnie chowają się w blacie. Ale np taka jaką prezentuje agalind powyżej , dobrze prezentowałaby się na tle mozaiki :-)

 

Z szafką problem się rozwiązał sam, wiszącej nie znaleźlismy odpowiedniej, bo każda byłaby za krótka, jakoś wcześniej się nie dogadaliśmy co do wyglądu szafki i wszystkie wyprowadzenia są za nisko na ścianie. Dodatkowo problem z umywalką tak jak pisze maldarec, ciężko coś znaleźć fajne i wymiarami pasującego, więc....

 

kupiliśmy gotowca białego na nózkach i do tego pasującą umywalkę nablatową, szafka jednak 60cm żeby nam wymiary pasowały. Nie jest zbyt wyszukana ale w sumie nie ma się do czego przyczepić

 

a ściany w łazience będą jasno- szare i na to farba dekoracyjna z połyskiem i drobinkami jeger. Najpierw spróbujemy na jednej ścianie jak to wyjdzie. Mam nadzieję, że jest wydajne i nam starczy...

 

a fuga jasno-szara już kupiona.

 

Dzięki za namiary. Weszłam właśnie na stronę fakro i już kompletnie nic nie wiem:)Tylko tyle, że okna wszystkie będą miały wymiary 66/118:)Myślałam, że chociaż tutaj wybór będzie prostszy a tam jakieś symbole i itp. A jakie macie dokładnie te okna fakro znowu liczę na malutką podpowiedź:) Uchylno - obrotowe czy tylko obrotowe a w łazience pcv?Miło byłoby gdybyś mogła mi napisać te symbole. Na razie myślę o obrotowych FTS-U i PTP-V do łazienki. Z góry dzięki za sugestie:)

 

dokładnie takie mamy jak piszesz, obrotowe i te symbole co napisałaś :) a obrotowe to chodzi o to, że możesz obrócić o 180 stopni do mycia :yes: no i wymiary te same :yes:

Witam, :bye:

gratuluję świetnego etapu. Płytki do łazienki piękne, widzę że mamy podobny gust :D

Kibicuję gorąco i czekam na więcej zdjęć :popcorn:

 

a dziękuję, mi się wydaje, że ja to wszystko robię nieudolnie ..nie znam się na urządzaniu, wszystko robione intuicyjnie , mam nadzieję, że przynajmniej nam się na koniec będzie podobać :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta jasna szafka jak dla mnie perfekcyjna właśnie o taki kolor mi chodziło, wyglądałaby super, ale to kwestia gustu :)

wrrrrrrrrrrrrr :) kradne ją :) ja taką chce będzie pasowała do moich płytek :)

agalind możesz powiedzieć mi skąd masz te zdjęcia? super wzór super szafka :)

 

 

Właściwie to w Google Grafika :oops: Szukałam szarej szafki, żeby Werbence pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dracula jak to nie ma postępów, są, ino nie chce Ci się zdjęć robić :D dawaj dawaj ta szafkę i fugi i szpachlowanie (szczególnie jestem ciekawa bo mnie tez to czeka), fantastycznie, że tyle się u Was dzieje. Pamiętaj, że to prace wykończeniowe - WYKOŃCZENIOWE!!! Zaraz się wprowadzacie :)

U mnie będą panele na podłogówce ale jeszcze nie wiem co i jak. Na pewno panele muszą mieć oznaczenie, że mogą byc na podłogowym ogrzewaniu.

Ściskam serdecznie. :)

Czy szpachlujecie tylko łączenia czy też lekko jedziecie po całości? A jak sufity? Nas wszyscy straszą,. że kładzenie płyt jest trudne, a sufity to już na pewno nam spadną, bo nawet fachowcom się to zdarza. Ale co ma spaść jak to na stelażach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nita te zakupy mnie przerażają trochę, boję się że mi kaszana wyjdzie, sama do siebie nie mam zaufania :D a jeszcze trzeba wybierać to na co nas stać, ciężkie wybory, ale racja samo urządzanie jest przyjemne :D

 

O sufity się nie martw, nie spadną na pewno :D u moich rodziców wiszą już 15lat i nic im nie dolega :yes: a gipsujemy same łączenia z flizeliną no i śrubki , więcej nie trzeba :yes: maż próbował szlifować ręcznie, ale dużo czasu to zajmuje i pyli strasznie, więc będzie żyrafka.

 

a szafka zwykła i tania, o taka :

 

http://www.elzet.sklep.pl/userdata/gfx/37f09f89581c72a7c9b582c39c7c6da3.jpg

 

z dużej na zamówienie zrezygnowaliśmy bo stwierdziliśmy, że do tak małej łazienki będzie za duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aga! myslałam, że się z choinki urwałam, ale widzę że to widocznie jest dobre rozwiązanie :)

 

A jak grzeją? utrzymujecie normalnie temp. podłogówki czy inaczej? i czytałam, że układa się na odpalonym ogrzewaniu, też tak robiliście?

 

No wiadomo, że nie są ciepłe jak płytki, ale ja jestem zadowolona. Na dole mamy tylko podłogówkę i ustawaimy sobie temp. na sterownikach i jest przyjemnie ciepło.

 

Prawdopodobnie panele byly ukladane na odpalonej podlogowce, bo to bylo na przelomie zimy i wiosny, ale nei żebysmy specjalnie jakos na to uwazali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...