Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Urzytkownicy ogrzewania podłogowego pomóżcie !!!


raas

Recommended Posts

@coulignon - Ja właśnie po obserwacji tego co się dzieje na mojej działce (podczas własnoręcznego kopania 6m studni chłonnej) zrezygnowałem z WM. mam sąsiadów z każdej strony i obojętnie jak wieje wiatr to zawsze któryś kominek na mnie dymi. W bloku w którym mieszkam (a komuna postawiła ich 3szt pośrodku wsi) też mamy kłopoty z kopcącymi sąsiadami ,ale da się się wytrzymać dlatego ,że bloki stoją tyłem do siebie (w podkowę) i jak kopcą to wentyluję oknami z drugiej strony...Ehh nie wiem jak to ugryżć...Nawet tutaj na tym forum ciężko się dowiedzieć bo zadasz pytanie a zamiast podpowiedzi masz wzajemne wojenki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no niestety - jedna z osób chce ubić własny biznesik i dlatego troluje. Trzeba czytać i wybierać to co potrzebne - to forum to kopalnia wiedzy. Jeśli na działce masz dym wszedzie to nie będzie jak otworzyc okien z "drugiej strony". Tylko mądrze pomyślana WM pozwoli Ci jakoś zaponować nad powietrzem. Tak jak pisaliśmy - mozliwosci jest dużo. Co do Twojego pytania odnośnie połaczenia kotła na ekogroszek z buforem - raczej nie ma to sensu - są odpowiednie zawory (trój i czterodrogowe) które będa słuzyc do trzemania odpowiedniej temp na powrocie kotła jak i odpowieniego zasilania podłogówki. Chyba że kupisz taki mały bufor 300l (np Galmet ma taki w ofercie) który ma w srodku zasobnik CWU. Bo zasobnik i tak musisz mieć. Wtedy koszty będa porównywalne, Piec będzie nabijał cały czas bufor będący jednocześnie zasobnikiem CWU . Z bufora możesz wtedy pociagnąć kilka obiegów (osobno podłogówka, osobno grzejniki) sterowanych roznym termostatmi itd. W zasadzie bufor będzie pełnił funkcje takiego "sprzegła hydraulicznego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety - jedna z osób chce ubić własny biznesik i dlatego troluje. Trzeba czytać i wybierać to co potrzebne - to forum to kopalnia wiedzy. Jeśli na działce masz dym wszedzie to nie będzie jak otworzyc okien z "drugiej strony". Tylko mądrze pomyślana WM pozwoli Ci jakoś zaponować nad powietrzem.

Ja się zastanawiam, jaki jest efekt oczyszczający powietrze z GWC żwirowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka jest super. Robiłem niedawno w garażu kuchnię. Kolega, który jest fachowcem z prawdziwego zdarzenia kilka razy mnie pytał, dlaczego nie chcę tam podłogówki. Nie potrafiłem racjonalnie mu odpowiedzieć. Wyremontowałem pomieszczenie. Położyłem oczywiście podłogówkę. Teraz myślę jak się zabrać za skucie podłogi w przedpokoju, bo tam też chciałbym podłogówkę. Nie jest już ona tak bardzo droga, a jak ktoś ma chęć i położy samodzielnie, więc nie ma co się zastanawiać. Poza komfortem takie ogrzewanie daje nam oszczędności i estetykę.Jestem za. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria o małych pomieszczeniach jest kompletnie nietrafiona. Jakie drabinki?

 

U mnie malutka łazienka, wiatrołap i przejście między domem a garażem to najcieplejsze miejsca w domu:)

 

Jeśli chodzi o rekuperację, to też mam sąsiadów palących czym popadnie. Ale chyba ze dwa razy wiało w naszą strone;)))

 

Dużo gorzej jest, gdy okoliczni mieszkańcy wylewają nieczystości gospodarcze poza szambo;/

 

pozdro,

mp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka jest świetna (komfort użytkowania)

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem jest świetna (komfort użytkowania)

 

Poczytaj wypowiedzi tych którzy te wynalazki mają, a zobaczysz że znajdziesz naprawdę niewielu którzy będą narzekać.

 

Jeżeli tacy się znajdą to najwyraźniej tylko dlatego że mają coś skopane i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plamiak- Napisz proszę czy masz jeszcze w układzie poza podłogówgą bojler dla uzyskania cwu? Ja to masz rozwiązane? osobny zawór mieszający?. następne pytanie - Jak piec radzi sobie z "nadmiarem ciepła" za nadmiar rozumię to że temperatura w układzie jest taka że na kocioł w powrocie trafia 60 stopni a piec podnosi ją o 15 i wysyła dalej i znowu...czy piec samoczynnie reaguje na to? (sorki za takie lamerskie pytania ale nie miałem z tym nigdy do czynienia- u siebie chcialem zastosować kondensacyjny piecyk gazowy.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, bojler 100 l z wężownicą Biawar Quattro jest ładowany przez osobną pompę załączaną przez sterownik kotła. Wpięty jest równolegle do zworu mieszającego i zasilany jest gorącą wodą kotłową (sprzed zaworu 4d).

W momencie kiedy nie ma odbioru ciepła, kocioł osiąga zadaną temperaturę i wyłącza się - przechodzi w stan podtrzymania. Włącza się co 20-40 minut i pracuje ok. 10 minut.

Układ jest bardzo prosty - myśląc nad nim kierowałem się prostotą działania i niezawodnością. Posiada tylko jedną pompę do CO - energooszczędna pompa elektroniczna Alpha 2 pracuje z mocą 9 W. Druga pompa (bojlera) jest załączana do ładowania bojlera. Latem jednorazowe naładowanie komory spalania drewnem z budowy wystarczało na nagrzanie tego bojlera na cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest standardowy 119 m2, ściana jednowarstwowa Leier 28 cm(chyba) + styropian 10 cm (jednowarstwowo), częściowo podpiwniczony, poddasze wełna 18+5, okna standardowe. Wentylacja grawitacyjna - niestety nie w każdym pokoju....Spalam średnio w tym sezonie 22 kg ekogroszku na dobę, tzn. dokladnie będę wiedział jak mi braknie, bo na razie kupiłem w zeszłym roku 2,6 tony jakiegoś groszku luzem. Palę non stop od 20 września. Jest to drugi sezon, w zeszłą zimę wprowadziliśmy się do mokrego domu, bez ocieplenia i podlogówka też dala radę - wszystkie okna były rozszczelnione.

Generalnie uważam że dane o spalaniu publikowane na forum są trochę niemiarodajne - nie piszę "niewiarygodne". Po prostu dużo zależy jak kto lubi mieć ciepło i ile wody zużywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka jest super. Robiłem niedawno w garażu kuchnię. Kolega, który jest fachowcem z prawdziwego zdarzenia kilka razy mnie pytał, dlaczego nie chcę tam podłogówki. Nie potrafiłem racjonalnie mu odpowiedzieć. Wyremontowałem pomieszczenie. Położyłem oczywiście podłogówkę. Teraz myślę jak się zabrać za skucie podłogi w przedpokoju, bo tam też chciałbym podłogówkę. Nie jest już ona tak bardzo droga, a jak ktoś ma chęć i położy samodzielnie, więc nie ma co się zastanawiać. Poza komfortem takie ogrzewanie daje nam oszczędności i estetykę.Jestem za. Pozdrawiam

 

Ja wiem, czy podłogówka jest taka super? W nogi grzać nie powinno. Poza tym chyba bardziej się kurzy, wszystko suche.Pozdrawiam,Nadar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, czy podłogówka jest taka super? W nogi grzać nie powinno. Poza tym chyba bardziej się kurzy, wszystko suche.Pozdrawiam,Nadar

 

Chyba się nasłuchałeś różnych opowieści :rolleyes:

Kurzyć się kurzy w każdym domu, szczególnie jak nie jest sprzątane, tyle, że przy podłogówce przynajmniej to nie fruwa w powietrzu :yes:

A powietrze to miałam bardzo suche mieszkając "z kaloryferami", na których co wieczór było trzeba wieszać mokre ręczniki, żeby rano gardło nie bolało :mad:

 

Chyba, że to Ty Boguś :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...