Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Urzytkownicy ogrzewania podłogowego pomóżcie !!!


raas

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 113
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Poza tym nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie twierdzisz, że akurat ja niem mam w tym zakresie żadnego doświadczenia. Ja po prostu nie zgadzam się z tym co ty wypisujesz.

 

OK. Masz ogrzewanie podłogowe? Jesteś instalatorem czy sprzedawcą?

Bo autor wątku zapytał o zdanie (o pomoc) użytkowników - spełniam ten warunek. ja też nie zgadzam się z tym co wypisujesz, tzn. wiem że piszesz prawdę - na etapie projektu też przebrnąłem przez te mądre opracowania. Tylko że ja mówię prosto :"nie opłaca się". Moja cała instalacja kosztowała 7 tys. (+kocioł) i daje mi komfort. Kwestia na co wydamy pieniądze to indywidualna sprawa każdego - Ty przedstaw swoje zdanie, ja swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bym wydał w okolicach 6 tyś a za CO rocznie płacę 1200-1300zł to... oszczędności na poziomie 10-15% rocznie do mnie nie przemawiają.

Radzę wszystkim robiącym ogrzewanie podłogowe; poprowadźcie kabelki do siłowników a decyzję odłóżcie na później. Ja tak zrobiłem i wiem że te kabelki już mi się na nic nie przydadzą.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, ja mam 21 pętli z czego 19 podłogówki!:(

 

Gratuluję liczby pomieszczeń. To pewnie jakiś pałac. :D

A tak przy okazji to jednym regulatorem temperatury pomieszczenia można wysterować do 10 siłowników.

Więc z tymi rachunkami to ostrożnie.

Ja wiem, że najlepszą regulacją temperatury w pomieszczeniach jest otwieranie okien tzw mikrowentylacja.

Tylko po co wam chłopaki chałupy jak termosy z hiper energooszczędnymi oknami.

Osobiście mam podłogówkę i zaprojektowałem wiele ogrzewań płaszczyznowych. Miałem okazję sprawdzić

jak one się zachowują w różnych konfiguracjach w ramach nadzoru autorskiego jak również zapoznać się

z opiniami ich użytkowników. Ale skoro wiecie wszystko lepiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję liczby pomieszczeń. To pewnie jakiś pałac. :D

A tak przy okazji to jednym regulatorem temperatury pomieszczenia można wysterować do 10 siłowników.

Więc z tymi rachunkami to ostrożnie.

Ja wiem, że najlepszą regulacją temperatury w pomieszczeniach jest otwieranie okien tzw mikrowentylacja.

Tylko po co wam chłopaki chałupy jak termosy z hiper energooszczędnymi oknami.

Osobiście mam podłogówkę i zaprojektowałem wiele ogrzewań płaszczyznowych. Miałem okazję sprawdzić

jak one się zachowują w różnych konfiguracjach w ramach nadzoru autorskiego jak również zapoznać się

z opiniami ich użytkowników. Ale skoro wiecie wszystko lepiej....

 

Ale jeden regulator na te 10 siłowników to oznacza chyba, że dla wszystkich tych obiegów (pomieszczeń) będzie ustawiona ta sama temperatura. Jeśli się mylę to mnie popraw, żebym głupot jakich nie plotła :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeden regulator na te 10 siłowników to oznacza chyba, że dla wszystkich tych obiegów (pomieszczeń) będzie ustawiona ta sama temperatura. Jeśli się mylę to mnie popraw, żebym głupot jakich nie plotła :rolleyes:

 

Dokładnie tak. Jest to możliwe ponieważ współczesne projekty domów mają, szczególnie na parterze, charakter otwarty tzn, że salon, hall, aneks kuchenny i nie rzadko kuchnia są ze sobą połączone. Wtedy jeden termostat umieszczony w miarę centralnie obsługuje kilka wężownic. Inną sytuacją jest np. podłogówka w dużym pomieszczeniu podzielona na kilka obiegów, co wynika z ograniczenia max. powierzchni GP lub jego kształtu, albo tzw pętle sprzężone tzn pętla w łazience połączona szeregowo z pętlą w przyległym WC na jednym termostacie w łazience.

Edytowane przez nilsan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam podłogówkę i zaprojektowałem wiele ogrzewań płaszczyznowych. Miałem okazję sprawdzić

jak one się zachowują w różnych konfiguracjach w ramach nadzoru autorskiego jak również zapoznać się

z opiniami ich użytkowników. ....

 

Nic tylko pozazdrościć Twoim klientom - a skoro doszliśmy wreszcie do meritum - dawaj linki, szkoda żeby firma tak dbająca o klientów nie zistniała na tym szacownym forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik ON/OFF jest termicznym siłownikiem dwupunktowym. To znaczy, że siłownik po podaniu sygnału sterującego zmienia pozycję z otwartej na zamkniętą typ NO lub z zamkniętej na otwartą typ NC. Ponieważ czas potrzebny na pełne otwarcie lub zamknięcie się siłownika wynosi od 3 do 6min (w zależności od producenta), to jest możliwość uzyskania stanów pośrednich pracy siłownika poprzez wysterowanie go sygnałami o czasie trwania krótszym od czasu potrzebnego na jego przejście pomiędzy skrajnymi położeniami. Taką pracę siłownika zapewnia regulator temperatury pomieszczenia. Przypomina to co do idei jazdę samochodem z dziurawą oponą bez zapasu, co parę kilometrów trzeba ją podpompować i można jechać dalej.

 

Ja pierdziele....... ja to wszystko wiem. ale na chlopski rozum.A tak napisać .nawet czytaniem się zmęczylam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...