Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 198
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć forumowicze. Śledzę Wasze pomysły i ostro przymierzam się do kupna tego projektu. Projekt gotowy wymaga trochę kompromisu i myślę, że nie trzeba w nim zbytnio mieszać (znam to z autopsji po 1 budowie). Zastanawiam się nad powiększeniem WC o ok. 40 cm, przeniesieniem miski ustępu na przeciwną stronę i wstawieniem tam natrysku. Do pomieszczenia gospodarczego dał bym drzwi od mieszkania, przeniósł rozdzielacz CO na ścianę WC, i tam zrobił pralnię z suszarnią (bez dzielenia ścianą). Taka przestrzeń może się zawsze przydać. Po doświadczeniach w urządzaniu 2 mieszkań uważam, że spiżarni nie ma co ruszać - straci się ścianę na szafki wiszące. Spiżarnia jest dobra jak jest w nieogrzewanym skrajnym pomieszczeniu; dał bym tylko do niej niższe okno - to pozwoli zawiesić jakieś półki (szafki) pod nim. Wysokość mieszkania też jest niezła. Mieszkałem w 2,90 m i daje to przestrzeń, możliwość zamontowania szafek i pawlaczy np. nad drzwiami pokoju 06, w korytarzu za WC, w kuchni nad wejściem, w garażu wzdłuż ścian. Można też robić fajne sufity z rigipsu. Zamiast garderoby proponuję szafy w stylu Komandor (od podłogi do sufitu) przy tej wysokości są całkiem pakowne. Jaca 1977, czy na strychu wyjdzie jakieś przyzwoite pomieszczenie na mało używane rzeczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha! Przypomniałem sobie. Tym co jeszcze nie zaczęli proponuję nie oszczędzać na izolacji przeciwwodnej (lub dodatkowo drenażu) i izolacji cieplnej fundamentów i posadzek. Słaba izolacja to ZIMNE posadzki i wszechobecna wilgoć, która się na nich wykrapla lub jest podciągana kapilarnie - szczególnie latem. Jest to naprawdę UCIĄŻLIWE!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam budowniczych

 

My z żoną dopiero na etapie wyboru projektu zaczynamy na wiosnę.

Jesteśmy praktycznie zdecydowani na słoneczną polanę choć bierzemy jeszcze pod uwagę "w dobrym guście wariant IV"

I tu może nam pomóc kolega jaca 1977.

 

Mieszkamy 60 km Częstochowy i dlatego moje pytanie czy byłaby szansa na obejrzenie polanki w realu.

Mój e-mail: [email protected]

 

Pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć budowlańcy :) Słuchajcie, mam problem. Otóż plan zagospodarowania przestrzennego zmusza mnie do wybudowania budynku z kątem nachylenia dachu od 35 stopni w górę, a jak wiadomo słoneczna polana ma dach pod kątem 25 stopni. Czy ktoś z was buduje budynek z innym kątem dachu niż ten określony w projekcie ? Czy bryła budynku znacznie się zmieni przy dachu pod kątem 35 stopni ? Może ktoś z was ma fotki ? Bo 10 stopni różnicy to sporo. Z góry dzięki za wszelkie informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Jacek pytanie do ciebie jakie masz rozmiary okien w pokojach (sypialnie) i kuchni, szerokość jak w projekcie 150 cm ? a wysokość.

Pytam dlatego bo zastanawia mnie czy nie można by obniżyć belek nad oknami o 1 maxa (25 cm) i tedy obniżyć nieco strop (pokoje zamiast 287 np 270 cm)

W realu wasz domek wygląda super (dzięki za możliwość wizyty). Co do zmian zastanawiamy się czy nie zmienić jednak te dwa okna w salonie do ziemi na zwykłe 150 x 144 cm (lub coś typowego), ale jeszcze nie ma decyzji. Nie wiem czy nie będzie ciemno np w jesiennej zadumie jest jedno okno typowe 180 cm szerokości tu było by 300 a salony podobne. Koszty okien na pewno były by mniejsze i pod oknami można by założyć kaloryfery a tak to raczej podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian zastanawiamy się czy nie zmienić jednak te dwa okna w salonie do ziemi na zwykłe 150 x 144 cm (lub coś typowego), ale jeszcze nie ma decyzji. Nie wiem czy nie będzie ciemno np w jesiennej zadumie jest jedno okno typowe 180 cm szerokości tu było by 300 a salony podobne. Koszty okien na pewno były by mniejsze i pod oknami można by założyć kaloryfery a tak to raczej podłogówka.

 

Ja zmieniłem rozmiar jednego z tych okien na tradycyjne, a mianowicie tego przy kuchni. Drugie przy wyjściu na taras zostawiłem tak jak w projekcie i muszę przyznać że jak na razie wygląda to fajnie. Salon mam od strony północnej i w dodatku 5m od okien mam drzewa ale jest wystarczająco jasno. Co do stropu to zastosowałem terivę obniżoną do 2,70m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem rozmiar jednego z tych okien na tradycyjne, a mianowicie tego przy kuchni. Drugie przy wyjściu na taras zostawiłem tak jak w projekcie i muszę przyznać że jak na razie wygląda to fajnie. Salon mam od strony północnej i w dodatku 5m od okien mam drzewa ale jest wystarczająco jasno. Co do stropu to zastosowałem terivę obniżoną do 2,70m.

 

Dzięki za odpowiedź

Mógłbyś podać rozmiar tego wstawionego okna.

Jeszcze jedno ile cm zostało nad oknem do sufitu od strony pokoju i od strony zewnętrzej do dachu??

Jak masz jakiś zdjęcie to chętnie bym zobaczył albo na forum albo na meila [email protected]

Ja pozwoliłem sobie na małą przeróbkę domku jacka i wirtualnie zmieniłem te dwa okna w salonie na mełe wygląda nieźle.

 

 

I pytanie do wszystkich co ze ścianą kolankową czy ją podnosiliści o np. 1 pustak żeby dach mniej cieniował okna.

Wiem że jacek zrezygnował z tego manewru bo dom mógł stracić wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno ma wymiary 150x150 cm. Odległość od górnej krawędzi do spodu stropu w pokoju wynosi 25 cm., natomiast odległości do dachu dokładnie nie podam bo dach dopiero przyjdą mi robić w połowie przyszłego tygodnia ale będzie trzeba tutaj dodać jeszcze grubość stropu więc ok 50 cm. Niestety zdjęcia od wewnątrz nie mam ale na zewnątrz wygląda to tak:

 

https://rapidshare.com/files/1931595380/DSCF1050.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...