Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Miałam trochę czasu i bawiłam się rysunkami projektowymi. Całkiem fajna i ustawna jest kuchnia, ale za to ciężko dać jakieś duże szafy w sypialni, a nigdzie nie ma miejsca na garderobę. Zaczęłam przeglądać inne projekty np. Przemyślany, który ma parę metrów więcej i pomieszczenia gospodarcze, ale jakoś mniej mi się podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich na forum, po wpisach widzę że jest nas już dość sporo ,trochę ostatnio mało czasu ale u nas wierzba dachowa gotowa kąt dachu 26 stopni, razie dachówki jeszcze nie mamy, postaram się wkrótce wkleić zdjęcia ,a jeśli chodzi o obejrzenie domu w realu to chmurcio zapraszamy niema żadnego problemu, prześle ci na maila dokładny adres i nr telefonu :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja także będę budować słoneczną polanę. W tym roku tylko fundamenty reszta w przyszłym roku. W projekcie pozmnienialiśmy trochę. Spiżarnia przeniesiona na drugą stronę kuchni, przez to w kuchni będą 2 okna. Kotłownię podzieliliśmy na pół od strony korytarza będzie pralnia, a do kotłowni będzie wchodzić się przez garaż i drzwi na zewnątrz jak było w projekcie. Przesuneliśmy trochę ścianę w garażu aby pralnia i kotłownia były większe. W salonie zrobiliśmy wykusz ok 4m długi 1m szeroki prostokątny. Czy ktoś z budujących może podać mi koszty budowy realny jaki do tej pory poniósł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeataPB mam dokładnie taki sam pomysł z kotłownią i miejscem na pralnie, to ze spiżarnią też fajne idę zerkać na projekt ;)

Zastanawiamy się też nad zwiększeniem kotłowni kosztem garażu, bo planujemy kocioł na paliwo stałe?

A jak dokładnie chciałabyś przenieść tą spiżarnię? Bo tam leci wentylacja i tworzy się nieregularny kształt.

Masz może jakieś rysunki tych zmian?

 

 

O mamo jestem pierwszym spamerem tego tematu :)

Edytowane przez zouza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaca 1977 normalnie zawsze nie mogę się doczekać kiedy będziesz, jakieś zdjęcia chyba obiecywałeś ;) Ciągle oglądamy z mężem inne projekty, ale w każdym nam coś nie pasuje. Tak z ciekawości w ile osób będziecie mieszkać w domku? Nie wydaje Wam się on trochę mały? Jak twoje wydatki mają się do kosztorysu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dzisiaj wkleić zdjęcia, będziemy mieszkać w trzy osoby,dla nas dom jest ok,my szukaliśmy właśnie małego domu, chociaż mieliśmy taki sam dylemat jak wy , ale jak będziemy mieli zbyt mało miejsca to z garażu zrobimy pokój i na poddaszu pokój bo wejście na poddasze zrobiliśmy większe aby można było zamontować schody kręcone, moim zdaniem koszty budowy będą bardzo zbliżone do kosztorysu :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaca 1977 dzięki za fotki, już nie umiem się doczekać okien i dachu. Macie już wybrany? Chyba pisałeś, że zmieniałeś okna tak?

 

Co do domu też szukamy małego, bo po 1 obydwoje nie lubimy sprzątać, po 2 mała działka, po 3 jakoś nie mamy potrzeby na wyrost. Trochę mi sypialnie ciasne, ale wolę nie mieć garderoby niż mieć skosy ;)

 

Aha mam jeszcze pytanie co do kosztorysu, wycena na stronie jest bez vatu, zbliżone jest z vatem czy jednak do tej wyceny ze strony doliczyć vat? W sumie na większość materiałów można odliczyć, ale jest jeszcze robocizna i w skali całego domu może to być spora różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...