Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

gls83 dzięki za fotke wygląda fajnie a poza tym jakieś zmiany w projekcie oprócz okna i terivy.

Zrezygnowałeś ze spiżarni ?

 

Jeszcze jedno ile masz bloczków betonowych ponad poziom gruntu 2 czy 3 ???

I ostatnia prośba o wrzucenie zdjęcia od strony tarasu jeśli masz a jak nie to czy zostawiłeś okno balkonowe w małym pokoju ?

 

Czekam też na dach. Fajnie jest jak można porównać dwa domki tylko nieco różniące się między sobą.

 

Pozdrawiam Robert

Edytowane przez Robin1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jakieś zmiany w projekcie oprócz okna i terivy.

Zrezygnowałeś ze spiżarni ?

 

Zmiany dosłownie kosmetyczne które wspólnie z żoną w sumie ustaliliśmy na etapie wyboru projektu :) Tak jak zauważyłeś zrezygnowaliśmy ze spiżarni, w związku z czym dostosowaliśmy sobie wysokość okien w kuchni do tego w salonie. Oprócz tego zrezygnowaliśmy z kominka, powiększyliśmy podobnie jak jaca 1977 wyłaz na strych z garażu (teraz ma 150x150cm) ale dodatkowo zrobiliśmy jeden wyłaz bezpośrednio z domu w standardowym rozmiarze (korytarz). Planujemy wrzucić pralkę na poddasze i zrobić sobie tam garderobę ale ostateczna decyzja zapadnie pewnie jak już będzie dach :). Zamiast wyłazu dachowego wstawiamy dwa okna dachowe PCV uchylno obrotowe (jeszcze nie wiem dokładnie w którym miejscu). Ocieplenie ścian zwiększone z 12 do 15 cm i wejście do wc przenieślismy od strony korytarza a nie salonu. Co do małego pokoju to zostawiliśmy okno balkonowe tak jak było w projekcie. W tej chwili mamy w zależności od miejsca 3-4 bloczki fundamentowe od poziomu gruntu. Spowodowane jest to tym, że mamy zaniżoną działkę i będziemy ją podnosić więc ta wysokość się zmieni. Początkowo planowaliśmy dać jeden bloczek niżej, ale jak się wtedy brało pod uwagę poziom drogi to poziom zerowy był z nim praktycznie na równi.

 

Niestety teraz nie mam pod ręką dostępnego zdjęcia, ale w wolnej chwili postaram się coś wrzucić.

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam!

Niedawno zakupiłem projekt Słoneczna Polana i miło widziec że nie tylko nam wpadł ten domek w oko.Jestesmy na etapie załatwiania wszystkich formalności związanych załatwieniem pozwolenia budowlanego.Dzwoniłem dzisiaj do biura Muratora w sprawie jakiś dodatkowych wizualizacji albo zdjęc dom, odesłali mnie na forum.Bede bardzo wdieczny każdemy kto ma jakieś dodatkowe zdjęcia poza tymi dwoma na stronie a najlepiej jeśli juz ktoś wybudował taki domek i moze sie pochwalic jego cała okazałościa.Jestem z okolic Łodzi.Prosze o odpowiedż na maila [email protected] .Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów , i chciałbym prosić o rysunki projektowe do celów pokazowych jeżeli byłby ktoś tak uczynny byłbym bardzo wdzięczny :) . A może jest ktoś na forum kto buduje Sloneczną Polane na Śląsku, jestem z okolic Rybnika i z chęcią zobaczyl bym domek na żywo. Pozdrawiam [email protected] Edytowane przez michalrybnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Andziabb , piękna ta Wasza Słoneczna polana. Na zdjęciu widać, że robiliście drenaż wokół domu. Też zastanawiamy się nad tym. Jeżeli możesz to napisz jaki jest przybliżony koszt wykonania takiego drenażu. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w budowie tego pięknego domku !

 

Marsell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andziabb , piękna ta Wasza Słoneczna polana. Na zdjęciu widać, że robiliście drenaż wokół domu. Też zastanawiamy się nad tym. Jeżeli możesz to napisz jaki jest przybliżony koszt wykonania takiego drenażu. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w budowie tego pięknego domku !

 

Marsell

 

drenaż wyszedł nas ok 3500 bez robocizny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andziabb Wasza Sloneczna Polana prezentuje sie suuuuuuper!

My jestesmy na etapie dachu,

Moze Ty moglbys mi napisac ile cm wystaje okap od sciany budynku? Bylabym bardzo wdzieczna.....

Podrawiam i wstaw wiecej :)

 

z reguły to cieśla sobie ustala w zależności od rozstawu dachówek u nas wyszło 100 cm od lica ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do osób które sa w posiadaniu rysunków projektowych do celów pokazowych,jeżeli to nie problem prosze o przesłanie na email [email protected] Mam również pytanie czy buduje ktos ten dom w woj.kujawsko-pomorskim? Edytowane przez grzegorz050306
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Nie było mnie jakiś czas na forum, ponieważ byłem bardzo zajęty budową.

I to dosłownie. Jak na razie prócz cieśli i ekipy od dachu, nie było u nas żadnej firmy.

Wszystko przy pomocy rodzinki - za co chciałem im serdecznie podziękować.

Nasz domek jest na etapie stanu surowego zamkniętego. Brakuje tylko bramy i drzwi wejściowych.

Poniżej zdjęcia:

 

DSC03954.jpg

DSC03950.jpg

DSC03952.jpg

DSC03953.jpg

 

W razie pytań i oglądania jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam.

Edytowane przez adisnow
zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...