Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie. Wprowadziłem w planie domu kilka modyfikacji. Co myślicie o takich zmianach ?

 

Główne zmiany:

- powiększona kotłownia (pralnia + kotłownia + schody na strych)

- powiększona łazienka, taka aby weszła wanna i prysznic.

- przestawiona ściana z kominkiem, tak aby powstała wnęka pod zabudowe

- rezygnacja z toalety, na rzecz troszkę powiększonego pomieszczenie gospodarczego

- rezygnacja ze spiżarni= wyjście na taras z kuchni

- inny rozkład okien i kominów

 

P.S. Dla porównania wersja po i przed zmianami :)

 

P.S2. Czy ktoś buduje słoneczną polane w małopolsce ? Chętnie podjedziemy zobaczyć dom na żywo, oczywiście zrewanżujemy się % :)[/quote

 

 

Witam,

kupiliśmy słoneczną polanę i czekamy teraz na pozwolenie na budowę. Mam pytanie odnośnie jednej ze zmian: przestawienia ściany z kominkiem w celu zrobienia wnęki pod zabudowę. bardzo praktyczny pomysł, który nam się spodobał. czy oprócz przesunięcia ściany potrzebne były jakieś dodatkowe zmiany (dodatkowe belki, naciągi), bo tak zasugerował nasz projektant u którego adaptujemy projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...

Do andziabb

My mamy juz zrobionę elektrykę (ok 100 punktów ) koszt z materiałem 5500,0 zł, mamy kilka wycen hyraulików koszty 22-25 tys.(też część kaloryfery, część podłogówka) i oprócz tego ok 10 za kominek z płaszczem wodnym, jeśli sie zdecydujemy. Pozdrawiam.

Edytowane przez gosiawwj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do andziabb

My mamy juz zrobionę elektrykę (ok 100 punktów ) koszt z materiałem 5500,0 zł, mamy kilka wycen hyraulików koszty 22-25 tys.(też część kaloryfery, część podłogówka) i oprócz tego ok 10 za kominek z płaszczem wodnym, jeśli sie zdecydujemy. Pozdrawiam.

 

dzięki za info ale my już jesteśmy po wszystkich instalacjach właśnie czekamy na wylewki elektryka wyszła nam 9 tys ale mamy bardzo rozbudowaną bo wszędzie mamy sufity podwieszane więc wszędzie wchodzą halogeny dodatkowo oświetlenie dekoracyjne taśmy ledowe, oswietlenie elewacji i ogrodu oj było tego mnóstwo... elektrycy siedzieli u nas 8 dni dodatkowo jeszcze zamontowalismy alarm za 1900zł a ogrzewanie i wodę załatwiliśmy za 19tys w tym sam piec kondensacyjny wolf za ok 7 tys wiec wszystko wychodzi chyba korzystnie. Dla zainteresowanych przesyłam kilka zdjęc z aktualnego stanu budowy

SAM_3515.jpg

SAM_3513.jpg

SAM_3508.jpg

SAM_3499.jpg

SAM_3486.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam wszystkich Forumowiczów,

my również jesteśmy zauroczeni prostotą i funkcjonalnością Słonecznej Polany. Obecnie mamy etap prac papierkowo-urzędowych. Jesteśmy z woj. wielkopolskiego, dokładnie miasto Leszno. Chcielibyśmy obejrzeć SP w realu... Bardzo proszę o kontakt osoby budujące w promieniu 100-150km od nas. Pozdrawiam serdecznie. Z góry dziękuję za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj.

Mamy zamiar kupic projekt słoneczna polana czekamy tylko na warunki zabudowy żeby miec pewnośc ze nam się zmieści na działce. Domek jest śliczny. Bardzo byśmy prosili o zdjęcia domku jesli nie byłby to problem. Mam jeszcze pytanie czy coś zmienialiscie czy zmienilibscie w chwili obecnej? Mój adres to [email protected]

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, buduję SP 106 od kwietnia, zbliżam się ku końcowi, jeśli ktoś ma jakieś pytania na które będę w stanie odpowiedzieć to śmiało, sam zresztą mam pytanie do osób, które są na etapie elewacji, mianowicie jak rozwiązaliście kwestię sajdingu a dokładniej konstrukcji pod sajding na ścianach domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie zmiany, które zrobiłem w projekcie są następujące:

- zabudowałem kotłownie od strony garażu i zrobiłem drzwi od korytarza, kotłownia wyszła dość duża, uważam, że za duża, teraz zrobiłbym ją węższą o 0,5 metra na korzyść dla pokoju który do niej przylega, UWAGA: zgodnie z przepisami w takim wypadku trzeba zrobić w kotłowni okno - więc zrobiłem takie jak w garażu, a minimalna kotłownia przy gazie to chyba 6,5 m2

- poszerzyłem cały projekt o metr w lewo na korzyść dla salonu (jest ogromny) i kuchni

- kominek przesunąłem na środek (komin wychodzi na środku w kalenicy)

- przestawiłem spiżarnię na 2 stronę i skasowałem okno od spiżarni,

- w wyniku poszerzenia wydłużyłem o metr łazienkę pomiędzy pokojami, tak, że mieści mi się spokojnie prysznic 90/120 i przy okazji ścianka prysznicowa zasłania kibelek, a za wanną, która jest pod oknem można podstawić jeszcze szafkę łazienkową,

- w wyniku poszerzenia o metr powstała w korytarzu wnęką na szafę pod zabudowę 370/80/270

- połączyłem ścianę od korytarza z tą śmieszną ścianką co jest w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam serdecznie

wycena robocizny fundament: m106

 

1. ławy fundamentowe ( kopanie zbrojenie betonowanie) 5044

2. sciany fundamentowe z bloczków m-5 3800

3. izolacja pionowa dysperbit 2 razy 531

4 izolacja styropianem ław fundamentowych 1967

5. pod beton na gruncie gr.10cm 2000

 

plus 8 % vat

 

w cenie zawarto prowadzenie budowy zamawianie towarów

koordynacja wykonawców itp czy wycena realna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...
Witam

 

ja planuje za 3 tygodnie się wprowadzić :) kończą mi właśnie większą łazienkę, za tydzień montaż kuchni, drzwi i paneli i koniec oczywiście mam na myśli koniec rzeczy, które są niezbędne do zamieszkania :)

 

Pozdro

 

cześć, ja z moją małżonką mamy zamiar ruszyć z budową w przyszłym roku. Moje pytanie brzmi czy jest możliwość zobaczenia waszego domku na żywo jeżeli tak to prosze o odpowiedz i gdzie dokładnie jest on zlokalizowany. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...