Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Woda skrapla się w kominie wentylacyjnym ;(


Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie nadmieniłem , woda cieknie z przewodu wentylacyjnego. Mieszkam na drugim piętrze w starej kamienicy, nade mną jest strych o wysokości około dwóch metrów, a rura wentylacyjna wystaje około 50 cm ponad dach i jest zakończona grzybkiem. Komin wentylacji zrobiony jest w całości z metalowej rury, która dochodzi , aż do mieszkania ( wykonawca administracja ).Cug w kominie jest bo sprawdzałem, a mieszkanie jest regularnie wietrzone. Proszę o pomoc w w/w temacie bo "fachowcy" z administracji rozkładają ręce.

 

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.

 

Mogę pomóc w temacie ekspresów do kawy bo to moja profesja.: stirthepot:

 

 

A i jeszcze zauważyłem, że jak jest duży wiatr to z kratki wentylacyjnej dmucha ;(

Edytowane przez orzechgo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Owinę tą rurę wełną, to chyba najprostszy i najszybszy sposób.Mam nadzieję, że pomoże.

Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam.

 

Oj, chyba to nie do końca pomoże :(

Jeśli ta rura "wentylacji" po prostu wystaje z sufitu, to mimo ocieplenia nadal może ci kapać do mieszkania, bo nie masz koniecznego w tej "konfiguracji" (nie ma nic gorszego, jak metalowa rura!!) syfonu z odskraplaczem. Poczytaj starsze wątki, a "z grubsza" dowiesz się, jak to zrobić, bo od twoich (pożal się Boże) "administratorów" nie spodziewaj się pomocy. A jedyną radą na "cofkę" może być (oprócz docieplenia kanału wełną) zastosowanie odpowiedniej wywiewki na wylocie (też były tu podobne wątki)..

 

Pozdr.

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...