Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

drzwi do ?azienki w któr? stron? otwierane?


Recommended Posts

Gość ElaB

ppp.j

 

Zawsze slysze, te same argumenty odnosnie zaslabniecia. Oto logika mojego myslenia. Co sie stanie jak bedzie pozar i drzwi zostana zablokowane na zewnatrz, to jak wtedy wyjdziesz? W przypadku wywazania drzwi na sile, zawsze latwiej wywazyc drzwi z drugiej strony framugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciel handlowy od drzwi powiedział, że według obowiązujących przepisów drzwi do łazienki muszą otwierać się na zewnątrz

 

O ile dobrze pamiętam, przepisy mówią, że drzwi "powinny" otwierać się na zewnątrz. A "powinny" nie oznacza "muszą. :wink:

 

Pozdrawiam

M

 

P.S.

Moje drugie hobby to czepianie się słówek.:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest taka błachostka że na pewno żaden urzędas się do tego nie przyczepi, musiałby naprawdę jakimś nadgorliwcem być, ja mam salon kąpielowy 15m i idiotyczne byłoby otwieranie drzwi ciągnąc je w stronę 1,5 metrowego korytarza. Zdecydowanie wygodniejsze i logiczniejsze jest w wypadku braku pieca i dużej łazienki otwieranie do środka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram że do wewnątrz przy dużych łazienkach. Pewnie że sam tak mam i bardzo to sobie cenię. Jest to dużp wygodniejsze a mdlenie w łazience 15m2 akurat za drzwiami a nie np w wannie to już argument przesadzony/wydumany na siłę. Doradzam także umieścić włącznik światła wewnątrz łazienki. U mnie włącza różne oświetlenie i bez sensu byłoby chcąc je zmienić wychodzenie z łazienki. Tym bardziej, że w dużych łazienkach są okna no i nikt Wam światła nie zgasi. Według mnie przepisy nie nakazują słowem "powinny" otwieranie na zewnątrz, a w wypadku sporu sąd orzeka na korzyść strony słabszej. W tym wypadku chyba nie macie wątpliwości kto jest stroną słabszą w sporze urzędnik/inwestor więc nie ma się zupełnie czego obawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdlenie w łazience 15m2 akurat za drzwiami a nie np w wannie to już argument przesadzony/wydumany na siłę

 

Nie jestem tu ekspertem, ale wydaje mi się, że pewne przypadki omdleń mają miejsce właśnie wtedy, gdy zmieniamy pozycję (zwłaszcza podnosimy się, chyba chodzi tu o występujące wtedy niedokrwienie mózgu), co może mieć miejsce gdy wychodzimy z wanny lub próbujemy się podnieść z sedesu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz. U. Nr 75, poz. 690 z 2002 r

 

§ 79. 1. Drzwi do łazienki, umywalni i wydzielonego ustępu powinny otwierać się na zewnątrz pomieszczenia, mieć, z zastrzeżeniem § 75 ust. 2, co najmniej szerokość 0,8 m i wysokość 2 m w świetle ościeżnicy, a w dolnej części - otwory o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0,022 m2 dla dopływu powietrza.

 

2. W łazienkach i ustępach, z wyjątkiem ogólnodostępnych, dopuszcza się stosowanie drzwi przesuwnych lub składanych.

 

Słowo "powinny" jest ujęte ponieważ dopuszcza się drzwi przeuwne i składane (pkt 2)

 

Takie są przepisy

 

Argument dotyczący omdleń nie jest przesadą.

Osoba czująca że robi jej się słabo będzie chciała wyjść może się zdarzyć że straci przytomność przy drzwiach. Czy mamy taką osobę jeszcze poturbować otwierając drzwi :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...