Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koszt utrzymania domu


Ile rocznie zapłacisz za utrzymanie Twojego domu ? (uwzględniając składniki opisane w poście)  

184 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile rocznie zapłacisz za utrzymanie Twojego domu ? (uwzględniając składniki opisane w poście)



Recommended Posts

Zgodzę się z przedmówcą że zużycie prądu jest zdecydowanie za duże może coś nie tak z licznikiem :roll: .U mnie wszystko jest na prąd a wiec i gotowanie i cuw. a zużycie "letnie" to właśnie 250zł a "zimowe" 550 zł. (średnio) mam mniejszy dom ale agd nie jakies A z ++++ tylko zdecydowanie gorsze :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tez myslelismy, ze jest cos nie tak juz w mieszkaniu, energetyke 3 razy wzywalam, wymienili nawet liczniki na nowe i dalej bylo takie zuzycie. My poprostu wszedzie musimy miec jasno, syn ma teraria z pajakami gdzie oswietlenie ciagle sie swieci, dwa kompy sa wieksza czesc dnia wlaczone, duzo sprzetow agd (wszystkie w klasie A) ale automat chodzi praktycznie codziennie. Do tego swiatlo na zew. do pozna sie swieci. A i my chodzimy spac po polnocy, wiec wszystko do tej godziny jest wlaczone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslelismy, ze jest cos nie tak juz w mieszkaniu, energetyke 3 razy wzywalam, wymienili nawet liczniki na nowe i dalej bylo takie zuzycie. My poprostu wszedzie musimy miec jasno, syn ma teraria z pajakami gdzie oswietlenie ciagle sie swieci, dwa kompy sa wieksza czesc dnia wlaczone, duzo sprzetow agd (wszystkie w klasie A) ale automat chodzi praktycznie codziennie. Do tego swiatlo na zew. do pozna sie swieci. A i my chodzimy spac po polnocy, wiec wszystko do tej godziny jest wlaczone.

 

Przy takim zużyciu i trybie życia opłacałoby się wam przejść na taryfę nocną G-12, ja mam i sobie chwale właśnie zmywarka i pralka głównie na tej taryfie pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslelismy, ze jest cos nie tak juz w mieszkaniu, energetyke 3 razy wzywalam, wymienili nawet liczniki na nowe i dalej bylo takie zuzycie. My poprostu wszedzie musimy miec jasno, syn ma teraria z pajakami gdzie oswietlenie ciagle sie swieci, dwa kompy sa wieksza czesc dnia wlaczone, duzo sprzetow agd (wszystkie w klasie A) ale automat chodzi praktycznie codziennie. Do tego swiatlo na zew. do pozna sie swieci. A i my chodzimy spac po polnocy, wiec wszystko do tej godziny jest wlaczone.

 

Przy takim zużyciu i trybie życia opłacałoby się wam przejść na taryfę nocną G-12, ja mam i sobie chwale właśnie zmywarka i pralka głównie na tej taryfie pracuje

 

Musze o tym pomyslec,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak odświeżamy to ja podam trochę cyferek.

Dom ok 250 m2, ściany 3 wartswowe, stropodach, 130 m mieszkalnej z temepratura zima 23 stopnie, reszta to warsztat i kotłownia - temperatura zimą 18 stopni.

 

Za 2009 nie podam jeszcze bo rok "leci". Ale tak to wyszło za 2007 i 2008:

 

2007:

woda/ścieki - 1190

energia - 1330

gaz - 1810

tel/internet - 1400

gruntowy - 600

śmieci - 200

drewno kominkowe - 300

 

razem 6830 - -czyli 570 miesięcznie.

 

2008:

woda/ścieki - 970

energia - 1720

gaz - 1550

tel/internet - 1740

gruntowy - 650

śmieci - 200

drewno kominkowe - 300

 

razem 7130 - czyli 595 miesięcznie.

 

Mniej różowo wygląda jak się poda koszty łącznie z ratą kredytu ;)

No ale..... widziały gały co brały.

 

 

Jakie masz ogrzewanie? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę o mieszkaniu - post z 2006 roku :)

 

3 osoby (mąż "nierejestrowany")

 

550 czynsz

+ ok. 1000 dopłaty za sezon grzewczy

 

Czyli rocznie 6700 rocznie.

NIe liczę telefonów, kablówek itp.

 

Za 51 metrów - to ja poproszę 2x tyle ale w swoim domku :)

 

EDIT - zmieniono 4 września 2009

 

Czynsz wynosi obecnie 650 pln a opłata za sezon grzewczy to ok. 3000 rocznie.

 

czyli 10.800 pln

 

+ prąd gaz etc..

 

Za mieszkanie w wielkiej płycie.

Dla mnie przeginka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak odświeżamy...... to ja podam trochę cyferek.

 

2007:

gaz - 1810

drewno kominkowe - 300

razem 6830 - -czyli 570 miesięcznie.

 

2008:

gaz - 1550

drewno kominkowe - 300

razem 7130 - czyli 595 miesięcznie.

 

Mniej różowo wygląda jak się poda koszty łącznie z ratą kredytu ;)

No ale..... widziały gały co brały.

 

 

Jakie masz ogrzewanie? :o

 

Ogrzwanie gazowe z sieci Gaz GZ50. Kocioł kondensacyjny. Grzeje wodę do CWU oraz 60 m2 podłogówki (salon i łazienki) w pokojach i reszcie domu grzejniki.

Do tego wspieram się kominkiem z DGP - ale on grzeje tylko cześć mieszkalną.

Kolektorów słonecznych nie mam, wentylacji z rekueratorem tez nie - stwierdziłem że to inwestycje bez sensu przy takich opłatach za grzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dom 167m2 (z czego 27m2 garaż + kotłownia - ogrzewane), na zamkniętym osiedlu, ochrona 24h.

 

60m2 podłogówka, reszta grzejniki, paliwo : gaz butla. Rodzina 2 + 1.

 

Miesięcznie :

- raty kredytowe 4500

- CO + CWU 500

- szambo, śmieci 150-180

- prąd 130-150

- ubezpiecznie 800/rok

- Utrzymanie osiedla, sprzątanie, ochrona 200

 

W sumie miesięcznie ok. 1000-1100 PLN ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

sam jeszcze nie mieszkam w domu - na wiosne budowa ale patrzac na wpisy wniosek nasowa sie sam

 

utrzymanie mieszkania w sredniej wielkosci miescie- 3 pokojowego to wydatek rzedu 6-7 tys rocznie ,

utrzymanie nowego , dobrze docieplonego domu 130 metrow to jakies 8-9 tys rocznie moze mniej

jest to roznica 2 tys na korzysc mieszkania jednak nie moge sie doczekac zamieszkania w swoim domu:)

ktos mi powie, ze trzeba kosic trawe(lubie) , ze sasiad zacznie liscie palic i smierdzi i dymi(mozna sie dogadac), szambo wywozic itp a jednak komfort bez porownania wiekszy niz w mieszkaniu

plus mieszkania w miescie taki - pod warunkiem ze sie mieszka w scislym centrum ( ilu tak mieszka ?)to wyjscie do knajpki ktore zajmuje 5 min, sklep za rogiem, przedszkole i szkola dla dzieciakow - to akurat mam z glowy bo akurat w poblizu dzialeczki mam szkole :)

liczenie benzyny na dojazdy do pracy to nieporozumienie- w miscie jesli nie mieszkasz i pracujesz blisko tez jezdzisz i tez pali

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

U mnie za 2009 rok właśnie podliczyłem w skali miesiąca i w nawiasach / rok:

 

Energia elektryczna (w tym również ogrzewanie) 347,67 - 42% (4 172,07)

 

Woda 10,91 - 1% (130,97)

 

Scieki (szambo) 170,83 - 21% (2 050,00)

 

Wywóz śmieci 53,50 - 6% (642,00)

 

podatek 19,92 - 2% (239,00)

 

Ubezpieczenie 45,67 - 6% (548,00)

 

Monitoring 87,05 - 11% (1 044,54)

 

Remont i konserw. 33,33 - 4% (400)

 

Drewno do kominka 55,00 - 7% (660)

 

 

RAZEM/1 msc 824,00 - 100% (9 887)

 

Dom 130 m2 +garaż 25m2 nieogrzewany + 1200m dzialki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wydatki przedstawią się za rok 2009 następująco:

gaz - 1722zł

drzewo do kominka - 800zł

prąd - 750zł

woda i kanalizacja - 335zł

smieci - 255zl

podatek - 86zł

internet - 480zł

TV Cyfra Plus - 266zł

ubezpieczenie domu - 380zł

 

Razem: 5074 zł/ miesięcznie 422,83zł...

 

wydaje mi się, ze nie jest tak dużo za dom 140metrowy z podpiwniczeniem, co prawda, poddasze jeszcze nie wykończone, ale ogrzewane... teściowa placi za mieszkanie 60metrowe samego czynszu bez opłat 500zł :o

co prawda mieszkamy tylko we dwoje, no i dom budwany z belitu, i ocieplony styropianem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wydatki przedstawią się za rok 2009 następująco:

gaz - 1722zł

drzewo do kominka - 800zł

prąd - 750zł

woda i kanalizacja - 335zł

smieci - 255zl

podatek - 86zł

internet - 480zł

TV Cyfra Plus - 266zł

ubezpieczenie domu - 380zł

 

Razem: 5074 zł/ miesięcznie 422,83zł...

 

wydaje mi się, ze nie jest tak dużo za dom 140metrowy z podpiwniczeniem, co prawda, poddasze jeszcze nie wykończone, ale ogrzewane... teściowa placi za mieszkanie 60metrowe samego czynszu bez opłat 500zł :o

co prawda mieszkamy tylko we dwoje, no i dom budwany z belitu, i ocieplony styropianem

 

To wszystko za cały rok ?! Bardzo malutko miesięcznie i za prąd (wychodzi 62,50 Pln) i za wodę - i to z kanalizacją ! (27.91 Pln) . Czy przebywacie normalnie w domu - tam gotujecie, pierzecie, myjecie się ? Jakoś niezwykle oszczędnie. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wydatki przedstawią się za rok 2009 następująco:

gaz - 1722zł

drzewo do kominka - 800zł

prąd - 750zł

woda i kanalizacja - 335zł

smieci - 255zl

podatek - 86zł

internet - 480zł

TV Cyfra Plus - 266zł

ubezpieczenie domu - 380zł

 

Razem: 5074 zł/ miesięcznie 422,83zł...

 

wydaje mi się, ze nie jest tak dużo za dom 140metrowy z podpiwniczeniem, co prawda, poddasze jeszcze nie wykończone, ale ogrzewane... teściowa placi za mieszkanie 60metrowe samego czynszu bez opłat 500zł :o

co prawda mieszkamy tylko we dwoje, no i dom budwany z belitu, i ocieplony styropianem

 

To wszystko za cały rok ?! Bardzo malutko miesięcznie i za prąd (wychodzi 62,50 Pln) i za wodę - i to z kanalizacją ! (27.91 Pln) . Czy przebywacie normalnie w domu - tam gotujecie, pierzecie, myjecie się ? Jakoś niezwykle oszczędnie. :o

 

U mnie prad 250 zl/msc, a gotuje na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ja podam swoje wydatki, posiadam dosc duze mieszkanie wiec jest to jakies porownanie do domku.

 

Mieszkanie dwupoziomowe, pow uzytkowa 119m2 a "po podlodze" ok 144m2. Blok paroletni, wspolnota:

 

czynsz - 515zl x 12msc = 6180 - w tym ogrzewanie 280zl, czesciowo woda ciepla i zimna, smieci a reszta haracz dla administracji

doplata do wody cieplej/zimnej - 100zl x 12msc = 1200zl

prad - 150zl x 12 = 1800

fundusz remontowy - 300zl rocznie

kablowka/internet - 90zl x 12 = 1080

 

Razem 10560zl

 

Czyli koszt zblizony lub wyzszy od domku 150m2. Przy czym w domku odpada koniecznosc wysluchiwania klotni i "godznie sie" sasiadow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...