Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy to ma sens? Styropian pod zbrojoną płytą podłogową.


compi

Recommended Posts

ja bym wolal wliczyc - i tak postronnie je ogrzewasz energia z domu - najwyzej zawyzyzsz teoretyczne koszty ogrzewania

 

w kotlowni zrobil bym jak w reszcie domu zaizolowane styro wylewki oraz ogrzewanie, poniewaz:

gdy bedzie tam bojler beda z niego b.duze straty, gdy kotlownia gazowa mozeszw niej urzadzic pralnie gdy bedzie miejsce

 

co do podlogi masz dobrze:) nie ma sie co stresowac:)

 

zalaczylem plik poniewaz stwierdzilem ze majac rekuperacje, powinienes rozwazyc 20 cm styropianu na sciany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopiszę resztę. Świadomie tylko 15cm ocieplenia. Powód to dom parterowy z dość mocno wysuniętym dachem. Ilość światła wpadającego do domu, pomimo okien 150x150 bez słupka, jest średnia. Zdaję sobie sprawę z ewentualnego niedoinwestowania tego elementu. Kocioł olejowy i tu również świadomy wybór ze względu na prowadzony tryb życia czteroosobowej rodziny. Alternatywą jest gaz z przydomowego zbiornika. Teoretycznie kiedyś mogę zmienić palniki w kotle i dostawić zbiornik. Kotłownia i ewentualnie garaż(oba pomieszczenia bez okien) wyposażę w grzejniki standardowe. Twoje uwagi są bardzo cenne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tynki?? gdy wytynkujesz i tynki wyschna to swiatla wiecej w domu 10 razy:)

 

co do kotla to sie nie mieszam - ja mam gaz na dzialce wiec ogrzewam gazem - oboje stawiamy na wygode

czy taniej olej czy lpg nie mam pojecia - wiec sie nie odniose

 

zmierzam do tego ze masz czysta kotlownie i mozesz ja dodatkowo wykorzystac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zrobi się jaśniej po wykończeniu wnętrz. Jednak wysoka linia drzew wokół też robi swoje. Do tego stopnia, że prawdopodobnie w ogóle zrzygniję, nawet w przyszłości z solarów. Po prostu od jesieni do wiosny słońca praktycznie u nas nie ma. Kotłownia będzie wykorzystana na full. Ilość zbiorników, urządzeń, zasobników i pompek już mnie przeraża pomimo, że nie mam tam komina. Wróciłem właśnie z salonu Viessmanna. Poza kosmicznymi cenami mam ciekawostkę. Nie mają w ofercie olejowego kotła kondensacyjnego poniżej 20kW, a tylko taki umożliwia wyrzut boczny spalin ze ściany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego mam gaziaka de dietrich - choc bralem pod uwage buderusa, viessmanna i vaillanta

cena buderusa na poziomie dietricha, za to vaillant a zwlaszca viessmann kosmos

viessmann wogule mial zbyt mala moc minimalna

 

rozmawialem z serwisantem znajomym (buderus, de dietrich, vaillant i viessmannl) on polecil de dietricha - poziom vaillanta za mniejsze pieniadze

palnik i wymiennik ponoc tem sam co w vaillancie, pompa grundfos - nie znalazlem roznic pomiedzy tymi kotlami, ktore byly by proporcjonalne do roznicy w cenie - komplet z zasobnikiem roznica ok 1400 zl

 

poczytaj na forum - moze polecaja jakies dobre kotly olejowe w rozsadnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jeśli chodzi o olej jest bardzo ubogie w informacje. I nie ma zależności między złymi opiniami o tanich kotłach, a dobrymi o drogich. Mam u siebie w mieście swojego dystrybutora Ulricha, o którym w sieci jest sporo różnych opinii. I gdy je zacząłem analizować, wyszło mi, że największą grupą krytykantów są chyba handlowcy. Podejrzewam, że przyczyna to mała prowizja na kotle za 5000zł. Na Viessmannie za 20 tysi mamy już różnicę. No i najważniejsze są zadowoleni ludzie w moim regionie użytkujący tę "taniochę".

 

W taki sposób szybko zeszliśmy z tematu izolacji na temat ogrzewania, ale to chyba normalne zachowanie : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watki sie z czasem przeradzaja w inne - jednak w kwestii wyboru marki kotla nie pomoge, kazdy sie popsuc potrafi

mam jeszcze atmosferyka sunier duvall - uwazany za awaryjny - otoz ja mam inne odczucia wobec niego - padl tylko czujnik CWU

byla awaria pompy - usunieta za 350 zl - ale to wina instalatora ktory wykonal niefachowo instalacje w starym domu (brak filtra stalowego na powrocie - dal plastikowy - oderwany lut z instalacji dostal sie do pompy i uszkodzil lopatki wirnika)

ja wybralem po przeanalizowaniu rynku i rozmowach z instalatorami, serwisantami i znajomym sprzedawca - ten nie wciskal mi drozyzny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...