Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom W Kardamonie, prawie bez fachowców :) KOMENTARZE


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 97
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dokumenty złożone, już dwa tygodnie leżakują :) w starostwie. Przyłącza mediów wszystkie dostaniemy, czekamy tylko na odpowiedź z elektrowni i gazowni ile nas to będzie kosztował i itp.

Troszeczkę sobie podzwoniłam i orientowałam się w cenach i warunkach zamawiania : geodeta, koparka, beton, piasek, kamień, cegły. Dzwoniąc tak dowiedziałam się że podobno w Łukawcu gdzieś wykopują piasek tylko będziemy musieli się dowiedzieć gdzie dokładnie i co oni tam mają.

Właściwie to tyle, teraz tylko czekanie na uzyskanie pozwolenia i koniec zimy. Teraz jest fajny czas na wszelkie formalności związane z budową bo i tak nic się nie robi na zewnątrz bo jest zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Rafał, mam małe pytanko na temat blachy na dach i ekipy, która ci to zrobiła, bo słyszłam, że położenie tej blachy to jest duża sztuka i nie każdy sie podejmuje. Napisz mi ile kupiłeś blachy, jakiej firmy i ile cie to wyniosło. Dzieki. Edytowane przez paugab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

no jest sztuką tym bardziej na łatach, powinno być pełne deskowania albo płyta osb.

 

 

za blachę z rynnami metalowymi, blachą płaską na obróbki, oknem dachowym, kominkiem wentylacyjnym i wszystkimi potrzebnymi rzeczami wyniosło mnie 15 tysięcy w tym 3 000 rynny

 

 

za więźbę robociznę zapłaciłem 250zł :) materiał mnie kosztował z transportem około 2 500zł

 

za łacenie, krycie folią i położenie blachy z obróbkami wszelakimi 3 750zł (dobry kumpel, i dobry fachowiec od dachu w jednym, stąd ta cena, ale ogólnie drogi nie jest)

 

 

Blachy było 250 m2 i 25 szt płaskiej na obróbki

 

 

nie liczę ocieplenia bo kupiłem dużo styro i dużo mi zostało ale tak pewnie ok.3 000zł wyszło za styropian i szlichtę, ale styro dowaliłem 25cm, podobno lepiej nie żałować na dach

 

 

Czyli jakieś 25 000 tyś z wiechowym :) nastawiony byłem na większą sumę ale udało się taniej

 

 

aha blacha niemiecka Thyssen Krup Steel czy jakoś takoś:) z blachotrapezu (oddział sokołów, polecam, jeden arkusz był zagięty, telefon do gościa i następnym transportem dowiozą, ale kazałem się wstrzymać i nie był potrzebny, więc kasę zwrócili)

 

 

Jakbyś chciał numer do blacharza to napisz prywatną wiadomość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego drewna robicie elewacje drewniana? Ja myslalam o oknach brazowych ale ciezko bedzie to idealnie zgrac z kolorem elewacji drewnianej i moze dziwnie to wygladac i my chyba zdecydujemy sie na szare,bo ladnie komponuja sie z drewnem.A wiadomo ze drewno na elewacji bedzie zmieniac kolor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chyba nie będziemy dawać drewna na elewację, ale to się może zmienić oczywiście :)

 

 

Za m2 36,50zł czyli za bieżący wychodzi 18,35zł

 

 

Sąsiad ma płaską dachówkę grafitową i bardzo ładnie to wygląda :) ale ma dach "normalny" taki w stylu nowoczesnym nie wiem czy by fajnie wyglądał w tej dachówce, ale o gustach się nie dyskutuje przecież :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

Witaj.

Cały czas śledzę twoje poczynania budowlane i przeczytałam że do murowania wynajmowałeś murarzy. mam do ciebie prośbę czy mógłbyś powiedzieć mi jak oni się wyceniają czy od metra czy na dniówki i ewentualne namiary do nich. Pozostała nam do wymurowania góra a nasi dotychczasowi murarze są zajęci i tak szukam kogoś sprawdzonego. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...