Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zawór odcinający, jak go odblokować?


axlrose1

Recommended Posts

Witam

Mam następujący problem: jeden grzejnik (nie skrajny) w domu nie grzeje, reszta jest w porządku. Odpowietrzałem go, zmieniałem ustawienia pod głowicą, ale to nic nie pomogło. Rurka zasilająca jest ciepła, ale ciepło" nie wchodzi" do grzejnika. Według mojej opini, jest to wina zamkniętego zaworu odcinającego. Jest to zawór tzw. V-ałka. Jest z przodu tego zaworu śrubka z regulacją na płaski wkrętak, ale nie wiem w którą stronę i o ile go przekręcić. W kotłowni mam jeszcze nie założony grzejnik, zrobiłem tam mały test regulacji zaworu, ale po przekręceniu ok. 1/4 obrotu, zawór się otworzył i woda leciała jak szalona, więc straciłem ochotę na eksperymenty.

Zeby nie zanudzać:

1. O ile i w którą stronę należy przekręcić tą śrubkę, aby otworzyć ten zawór?

2Czy jeśli otworzę tylko zasilanie, a powrót zostanie "niechcący" zamknięty, nie uszkodzę instalacji lub grzejnika?

 

Z góry dziękuję za życzliwe odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotłowni masz nie założony grzejnik, przekręciłeś i woda poszła jak "szalona" ? Czyli eksperyment się udał- otworzyłeś zawór.

Dziękuję za rozwiązanie testu z logiki, brak praktycznej porady.

Dzisiaj poszedłem "tropem logiki", i odkręciłem zawór jak w kotłowni, ale zmiana była minimalna, ale jednak. Grzejnik na 1/10 powierzchni zaczął grzać, niewiele, ale postęp. Poddaje się, wzywam fachowca, niech poprawi swoją robotę.

Edytowane przez axlrose1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...