Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek - jaki komin,czym podłączyć,gdzie wyczystka.


eniu

Recommended Posts

Aby się dostać do czopucha musiałbyś zdemontować opisane wyżej, obydwa elementy.

Daj sobie spokój z tym zatykaniem. Takie już są uroki i wady kominków.

 

Co ,Liwko nie da rady ?

Wyjmujesz jedne blachie ,kładziesz na podłogie ,potem drugie ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Próba obarczenia winą za to zjawisko kominów stalowy jest błędem. Komin

stalowy nagrzewa się błyskawicznie i błyskawicznie stygnie. Ceramiczny nagrzewa

się długo i długo stygnie. W procesie palenia ,generalizując ,jest to bez znaczenia.

Chyba, że ktoś lubi dzielić włos na czworo.

 

...

pozdrawiam

 

Komin systemowy ceramiczny izolowany też szybko się nagrzewa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin systemowy ceramiczny izolowany też szybko się nagrzewa!

 

No tak ,niewątpliwie- w porównaniu z kominem z pełnej cegły .Tu akurat miałem na myśli porównanie stali 0,2 mm do 0,8 mm z rurą ceramiczną . Zauważ że w kontekście jest to bez znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

Z podziwem obserwując tę "burzę mózgów" doszedłem do wniosku, że każdy z jej uczestników dorzucił już coś ciekawego. Niektórzy jej uczestnicy coś niecoś przewartościowali swoje dotychczasowe poglądy (może i ja też trochę). Teraz chciałoby się z tego "morza" rozdrobnionych informacji zrobić coś na kształt esencji (może w postaci tabeli?), gdzie można by zawrzeć nie budzące kontrowersji rady dla przyszłych inwestorów i użytkowników kominów systemowych i wkładów stalowych, bo wątpię, aby przeciętny, początkujący Forumowicz odważył się na ich podstawie podjąć decyzję o wyborze takiego bądź innego rozwiązania. Ja miałbym taką pierwszą radę przy zakupie wkładu stalowego (przy tak wielkiej ilości gatunków stali), aby kategorycznie żądać kopii atestu, aby na tej podstawie móc wyegzekwować ewentualną reklamację. Nie wierzę bowiem, aby wszyscy sprzedawcy grali "fair".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako uzytkownik rozwiazania polecanego przez Enia, czyli komina stalowego ustawionego bezposrednio nad wkladem, pozwole sobie na pare slow komentarza.

Komin rzeczywiscie jest bezobslugowy w tym sensie, ze sam sie czysci. Szybko lapie cug - wystarczy spalic doslownie jedna kartke papieru. Raczej nie groza w nim wykwity kondensatu, nawet jak sie pali niezupelnie suchym drewnem.

Ma natomiast jedna wade (przynajmniej moj), ktora potrafi zapsuc humor. Jest podatny na zjawisko powstawania odwrotnego ciagu - czyli powietrze zamiast plynac w nim do gory plynie w dol. Ja mam krotki komin (ok 4,5 m) a w moim wkladzie nie mam szybra dlatego problem jest szczegolnie dotkliwy. W kazdym razie powoduje to nastepujace efekty:

1. Zimne powietrze wychladza wklad. Ja mam obudowe wkladu wykonana z g-k izolowana welna ale i tak robi sie ona wyraznie chlodna.

2. Po otwarciu drzwiczek po dluzszym okresie niepalenia potrafi dmuchnac popiolem na mieszkanie.

3. Czasami, ale tylko poza sezonem, przez nieszczelnosci wokol szyby do mieszkania wydostaje sie zapach popiolu.

Eniu - czy inni uzytkownicy takiego rozwiazania maja podobne problemy?

Pozdrawiam.

 

Sorry. Pokiełbasiłem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To mowicie, ze jak dorobie do wkladu szczelne przylacze powietrza i uszczelnie szybe to po otwarciu drzwiczek przestanie mi dmuchac popiolkiem?

Czy jest duze ryzyko, ze przy wierceniu zeliwo peknie?

 

Trudno przewidzieć jak się zachowa .Pęknięte płyty kuchenne ratowało się przed dalszym pękaniem więrcąc na końcu pęknięcia otworek. Tu może nastąpić inicjacja pękania.

Raczej demonizuję (żebyś potem na mnie nie zwalił :)). Zależy pewnie od miejsca "odwiertu". Drzwi ,futryny ,to miejsca namiętnie borowane przez producentów w celu montażu osprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko popyta i latem cosik spróbuje zakombinować.

A tak na poważnie to już nie chodzi o ciepło że ucieka ale mam problem z utrzymaniem w domu odpowiedniej wilgotności. W duże mrozy spada poniżej 30%. Podejrzewam właśnie o to kominek.

 

Adam to świetnie opisał.... racja

 

 

To może moczyc gazety :):))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ma system oczyszczania szyby, wkład jakiś francuz. Wilgotność też w okolicach 30 %. Nie ma doprowadzenia powietrza z zewnatrz tylko ciągnie przez szufladkę z pokoju. Dlatego często otwiera okna bo go głowa boli, w pokoju robi się podciśnienie. Jak jest mróz to na dworze powietrze suche więc wciąga takie i masz babo.......

DGP też trochę suchego dołoży, więc córka po dłuższym pobycie u dziadków ma chrypkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny patologiczny przypadek jak podczas budowy można zaje....ć komin ceramiczny (najprawdopodobniej)

 

Sprawdż stan przyłącza ceramicznego ,jak Cie coś zaniepokoi ,zrób foty i wklej. Duża róznica pomiędzy ceramiką (180) a stalą (110) świadczy o małej mocy kozy.

To może być Twoje szczęście :)

 

Chyba wiem co podejrzewasz ?

Umieszczenie rury stalowej na sztywno w ceramice na zaprawie może spowodować uszkodzenie trójnika ceramicznego - rozszerzalność cieplna materiału ?

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie - od kozy do trójnika jest jakieś 3m, koza mała, nie palę dużo - rury się nie rozgrzewają do czerwoności.

Ale tak jak się umawialiśmy odezwę się po wiosennym rozebraniu przyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To mowicie, ze jak dorobie do wkladu szczelne przylacze powietrza i uszczelnie szybe to po otwarciu drzwiczek przestanie mi dmuchac popiolkiem?

 

Może tak być ,że uszczelnisz i dalej będzie dmuchać.

Najlepiej zrobić kilka prób poprzedzających przerobkę,uszczelnianiem tymczasowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...