Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek - jaki komin,czym podłączyć,gdzie wyczystka.


eniu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oraz czy rzeczywiście w pomieszczeniach nieogrzewanych ta izolacja z wełny jest potrzebna przy cienkich wkładach stalowych, które szybko się nagrzewają? Czy izolacja powietrzna nie wystarczy. Pytanie tyczy się również izolacji w punktach przechodzenia komina przez strop drewniany.

 

W kładasz najpierw rurę , potem wpychasz welnę ( to na dole - wystarczy na odcinku ok20 cm).U góry musicz zostawić okienko w ceglach lub wyciąć w pustaku otwór ,który póżniej zamurujesz.Robisz tez ok 20 cm ,tylko w celu odciecia drogi ucieczki ciepłu.izolacja rury nie zmieni parametrow komina , więc jej nie rób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na portalu dom.pl znalazłem taka poradę:

 

"Uwaga! Stalowe wkłady kominowe można montować w obudowach murowanych dopiero w dwa tygodnie po ich otynkowaniu. Świeże tynki mogą bowiem wydzielać fluorki lub chlorki, które powodują niszczenie przewodów stalowych."

 

Jak tego uniknąć. Czy są jakieś tynki nie wydzielające destrukcyjne dla wkładów stalowych związki?

 

a one te fluorki badz chlorki to z tynkow bardziej na zewnatrz niz do wewnatrz powinny wydawac

do wewnatrz to jeszcze trzeba przebyc oslone (cegle, beton) nastepnie dylatacje lub pustke powietrzna

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a one te fluorki badz chlorki to z tynkow bardziej na zewnatrz niz do wewnatrz powinny wydawac

do wewnatrz to jeszcze trzeba przebyc oslone (cegle, beton) nastepnie dylatacje lub pustke powietrzna

I to byłby pretekst do montażu wkładu stalowego etapami wraz z wymurowaniem konstrukcji komina. Zero wycinania i zamurowywania. Nie widzi mi się bebeszenie nowego komina żeby wełnę wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, przyszedł mi do głowy pewien pomysł, stawiam komin z cegły szamotowej wokół niego buduje drugi szerszy z przerwa powietrzną montuje krtki jedną tuż nad podłogą a drugą około 6m wyżej od pierwszej, montuje wkład stalowy w szamocie i teraz tak jezeli ten wklad stalowy opatulę wełna niepalna powyzej drugiej kratki a komin szerszy zweze powyzej drugiej kratki i go zamknę to czy to ma sens?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie.

 

Jestem na etapie murowania komina Rondo Plus fi 20 do kominka.

 

Na jakiej wysokosci dac trojnik 45 stopni?. Kominek bedzie oddalony od komina na ok 80-100 cm.

 

Kominek bedzie Lechma 22kW z plaszczem wodnym narozny.

 

 

A i jeszcze robie drugi komin do pieca z zamknieta komora spalania. Tam dam sam pustak z Rodna plus i chce wstawic kwasowke. Ale wstawiac ja na etapie murowania komina czy pozniej? I czy zastosowac do tego komina wyczystke?

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, przyszedł mi do głowy pewien pomysł, stawiam komin z cegły szamotowej wokół niego buduje drugi szerszy z przerwa powietrzną montuje krtki jedną tuż nad podłogą a drugą około 6m wyżej od pierwszej, montuje wkład stalowy w szamocie i teraz tak jezeli ten wklad stalowy opatulę wełna niepalna powyzej drugiej kratki a komin szerszy zweze powyzej drugiej kratki i go zamknę to czy to ma sens?

 

Jeżeli zrobisz "wymiennik" taki jak proponowałem Qbelkowi to ma sens.

Gdybyś jeszcze jakiś rysunek dołączył - miałbym pewność (jestem "wzrokowcem")

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie.

 

Jestem na etapie murowania komina Rondo Plus fi 20 do kominka.

 

Na jakiej wysokosci dac trojnik 45 stopni?. Kominek bedzie oddalony od komina na ok 80-100 cm.

 

Kominek bedzie Lechma 22kW z plaszczem wodnym narozny.

 

 

A i jeszcze robie drugi komin do pieca z zamknieta komora spalania. Tam dam sam pustak z Rodna plus i chce wstawic kwasowke. Ale wstawiac ja na etapie murowania komina czy pozniej? I czy zastosowac do tego komina wyczystke?

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Daj trójnik jak najwyżej ( 20 -30 cm od sufitu )

 

Piec z zamkniętą komorą spalania ? To "kopciuch" czy gazowy ?

 

Technologia wkładania dowolna (jak Ci wygodnie) ,z wyczystką i jak

przybliżysz mi piec to zastanowimy się czy z odskraplaczem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobisz "wymiennik" taki jak proponowałem Qbelkowi to ma sens.

Gdybyś jeszcze jakiś rysunek dołączył - miałbym pewność (jestem "wzrokowcem")

 

:)

 

propozycja enia znajduje się na wątku kominkowym " odzysk ciepła z komina", dodam że ja częściowo planuję skorzystać z tego pomysłu zastępując bloczki systemowe komina na odcinku poddasza użytkowego kaflami czerpiącymi ciepło z nagrzanego wkładu stalowego komina.

 

eniu my też jesteśmy wzrokowcami, kiedy zaczniesz wklejać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o izolacje względem palnej konstrukcji domu gdy komin będzie przechodził przez stropy i dach. "Cholera" chyba nie jest obraźliwym wyrazem?

 

Izolacja bywa przyczyną pożarów (!!!?)

Lepsza jest wentylacja .

 

Spaliny- rura-pustka powietrzna -pustak kominowy- pustka powietrzna - drewno .

Odległość strumienia spalin od elementów konstrukcyjnych budynku -30 cm.

Między pustakiem a np podłogą drewnianą wystarczy 2 cm ( w komine

przewietrzanym , bez izolacji)

 

 

cholera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eniu rysunki masz na stronie 3 tego tematu

 

To sa rzuty projektu . Mialem na myśli szkic ilustrujący ideę. Ale może wystarczy opis ,który wskazał Qbelek.

 

 

Tak sobie myślę chłopaki ,że robienie takich wynalazków tylko korespondencyjnie jest dość ryzykowne. Nie ma problemu róbcie ,ale z fotami - bym mógł skomentować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...