Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek - jaki komin,czym podłączyć,gdzie wyczystka.


eniu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dlaczego rura stalowa a nie ceramiczna?

Czy taka konstrukcje mozna ocieplić styropianem aby "wtopic" w elewację?

 

Ten wątek poświęcony jest właśnie temu problemowi.

 

Ocieplić lepiej wełną , będzie w zgodzie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wczoraj chciałem zamówić wkład, zgodnie z tym co było tutaj pisane, dymowy ze stali 1.4828, tylko że... nikt już tego nie sprzedaje! Wygląda więc na to, że będę musiał zastosować 1.4404 o grubości ścianki 1mm (bo 0.8 nie m aprobaty technicznej).

To tak tylko dla potomnych, na przyszłość, żeby się nie podniecali jak to fajnie, łatwo i prosto zrobić komin 1.4828...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem zamówić wkład, zgodnie z tym co było tutaj pisane, dymowy ze stali 1.4828, tylko że... nikt już tego nie sprzedaje! Wygląda więc na to, że będę musiał zastosować 1.4404 o grubości ścianki 1mm (bo 0.8 nie m aprobaty technicznej).

To tak tylko dla potomnych, na przyszłość, żeby się nie podniecali jak to fajnie, łatwo i prosto zrobić komin 1.4828...

 

 

O jakiej aprobacie mówisz ? Do jakich zastosowań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dowiedziałem w różnych firmach i u kominarza, który będzie mi odbierał komin. Z resztą on sam zasugerował rurę fi min. 200 mm o grubości ścianki 1 mm. Z tą aprobatą techniczną, to nie bardzo wiem o co chodzi, podobno 0,8 mm nie jest dopuszczona do oficjalnego użytku przy kominach dymowych (czyt. kominek z płaszczem wodnym, a właściwie to podobno w myśl prawa to już kotłownia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dowiedziałem w różnych firmach i u kominarza, który będzie mi odbierał komin. Z resztą on sam zasugerował rurę fi min. 200 mm o grubości ścianki 1 mm. Z tą aprobatą techniczną, to nie bardzo wiem o co chodzi, podobno 0,8 mm nie jest dopuszczona do oficjalnego użytku przy kominach dymowych (czyt. kominek z płaszczem wodnym, a właściwie to podobno w myśl prawa to już kotłownia).

 

Kominiarz opowiadał głupoty. Nie ma przepisów, norm, ... , zabraniających stosowania na kominy blachy gr. 0,5 i 0,8 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
pomocy

 

ekipa pyta sie jaki komin robimy ---- a ja nic nie wiem na ten temat ,przeczytalam juz prawie wszystko i dalej nie wiem jaki komin powinnam miec .

 

Witam

jeden do paliwa stalego

a drugi do kominka - :-) kotlownia w salonie.

no i wspominali jeszcze cos pustakach wentylacyjnych.

rety czarna magia dla mnie .

 

A na podstawie czego oni budują? Ty mówisz i masz?

Może by jakiś projekt najpierw skombinować, taki z odpowiednimi obliczeniami... od kogoś, dla kogo to nie czarna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...