Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek - jaki komin,czym podłączyć,gdzie wyczystka.


eniu

Recommended Posts

witam. Właśnei dlatego chciałem uniknąć pepełnienia błędu. Te płyty które widziałem były w C, mają grubość 3 cmw paczce 6 szt co daje 3,66 m2. Będą dobre jako kostrukcja i izolacja kominka.

Zazwyczaj staram się nie kupować w marketach, ale u mnie nigdzie nie ma takich płyt, wszędzie mówią, żebym brał wełnę będzie taniej i też dobrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Konto usunięte_12*
Z tym, że w takiej C. to płyty marki Varmsen mają 2,5 cm zamiast 3 cm.

przy Varmsenie producent rozgranicza że np. płyty grubości 3 cm mogą być materiałem izolacyjno-konstrukcyjnym, natomiast te 2,5 cm już tylko izolacyjnym .

A ja kupiłem w markecie (C.), zmierzyłem suwmiarką i było ... 3 cm.

Dla pewności jednak przykręciłem je na stelażu metalowym (takim, jak dla płyt g/k)

Równiez pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem w markecie (C.), zmierzyłem suwmiarką i było ... 3 cm.

Dla pewności jednak przykręciłem je na stelażu metalowym (takim, jak dla płyt g/k)

Równiez pozdrawiam :)

 

Tak wykonana zabudowa kominka już była poddana działaniu ciepła z wkładu kominkowego?

Jeżeli tak to jak długo?

Pytam po prostu z czystej ciekawości jak taka konstrukcja się zachowuje.

 

Jeżeli cena w markecie, np C jest mniejsza to wniosek jest tylko i wyłącznie jeden.

Producent ma od marketu narzuconą cenę odbioru hurtowego, potem takowy producent kombinuje, główkuje jakich materiałów i technologii użyć aby w tej cenie się zmieścić. Tak to działa, ale to jest zrozumiałe dla wszystkich chyba.

Bo niestety ale cudów nie ma, no chyba że pracownicy u producenta jak robią produkty "na markety" pracują "za kromkę chleba" czyli za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Tak wykonana zabudowa kominka już była poddana działaniu ciepła z wkładu kominkowego?

Jeżeli tak to jak długo?

Dogrzewam się tym kominkiem już kilka miesięcy i wszystko (o dziwo)...w porządku:D

A kupowałem w markecie, bo gdzie indziej po prostu - nie było :no:

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrzewam się tym kominkiem już kilka miesięcy i wszystko (o dziwo)...w porządku:D

A kupowałem w markecie, bo gdzie indziej po prostu - nie było :no:

 

Czyli rozumiem, że jest OK przy tego typu rozwiązaniach konstrukcyjnych.

Pytałem z ciekawości, bo tego typu konstrukcji nigdy nie wykonywałem.

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Czyli rozumiem, że jest OK przy tego typu rozwiązaniach konstrukcyjnych.

Pytałem z ciekawości, bo tego typu konstrukcji nigdy nie wykonywałem.

Wcale się nie dziwię, bo to konstrukcja podwójnie pracochłonna, dobra dla takiego emeryta jak ja ;) i nieopłacalna dla zawodowca, jak Ty :).

Nie miałem zaufania do samego klejenia, bo płyty Super Isol (Varmsen) są dość kruche.

Nie mialem też pewności, czy taka klejona konstrukcja wytrzyma najazd moich najgrubszych gości i wolałem nie ryzykować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnei kolega mi proponował takie samo roziwązanie, płyty przykleić do ściany, a z przodu i boku kominka w celu ewentualnego wzmocniwenia zastosować jeszcze stelaż , nie wiedziałem czy to bedzie razem grało, ale skoro ktos tak ma i działa , to czemu nie.

Bohusz i ja płyty będę musiał kupić w markecie /w innych sklepach w mojej okolicy ich nie ma/ ale patrzyłem i mają 3 cm a i cena nie jest mała, bo za 3,66 m2 wynosi coś ponad 500 zł, no chyba że to drogo. Myśleąłem nad kupnem w necie, ale to kruchy materiał i wątpię aby doszedł w cąłości do mnie do domu. Mimo wszystko jeszcze szukam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnei kolega mi proponował takie samo roziwązanie, płyty przykleić do ściany, a z przodu i boku kominka w celu ewentualnego wzmocniwenia zastosować jeszcze stelaż , nie wiedziałem czy to bedzie razem grało, ale skoro ktos tak ma i działa , to czemu nie.

Bohusz i ja płyty będę musiał kupić w markecie /w innych sklepach w mojej okolicy ich nie ma/ ale patrzyłem i mają 3 cm a i cena nie jest mała, bo za 3,66 m2 wynosi coś ponad 500 zł, no chyba że to drogo. Myśleąłem nad kupnem w necie, ale to kruchy materiał i wątpię aby doszedł w cąłości do mnie do domu. Mimo wszystko jeszcze szukam.

Pozdrawiam

 

Ja tylko obawiam się, jak zachowają się te połączone materiały pod wpływem temperatury. Chodzi mi o ich różną rozszerzalność.

Prawdopodobnie można by pomyśleć i jakoś to pogodzić. No ale to już Twoja sprawa, bo my nie wykonujemy zabudów w ten sposób, bo po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Ja tylko obawiam się, jak zachowają się te połączone materiały pod wpływem temperatury. Chodzi mi o ich różną rozszerzalność..

Płyty prawie się nie rozszerzają (wydłużają) a cienkościenne profile stalowe po pierwszym wydłużeniu na połączeniach z wkrętami zrobią sobie potrzebny luz i potem to wszystko już jest stabilne. Aby żadne pęknięcia nie były widoczne na zewnątrz, bezpośrednio na impregnowane płyty położyłem gładź gipsową CEKOL na siatce z włókna szklanego. I jak dotąd (już kilka miesięcy) żadnych pęknięć gładzi nie widać :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Mam pytanie - chcę zrobić komin bezwyczystkowy, ale chciałbym odsunąć bezpośrednio spod niego wkład. Czy jeśli zastosuję kolanko 45stopni, to nadal będzie kominek bezwyczystkowy ? :)

Chodzi mi oczywiście o podejście kominiarza do takiego rozwiązania.

 

 

 

Zdrowy rozsądek to kolano 45 stopni, ogólnie dostępne i sprawdzające się w takich sytuacjach. Chyba ze bawi Cię dorabianie sugerowanych przez Foresta. Ciekawe jakie przepisy obowiązywały i obowiązują do dziś na Podlasiu? ;) Chociaż przyznać trzeba, że prawie poziome odcinki kominów, czyści sie trudniej:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak zmieniłem koncepcję i jominek będzie bezpośrednio pod kominem. Wprawdzie wiąże się to z tym, że komin trafi bezpośrednio w kalenicę, ale ekipa od SSO twierdzi, że dla nich to nie problem. Mam nadzieję, że od strony wizualnej też nie będzie źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakich ?

No ciśnie mi się na usta rymowanka pewna ...

Ja wiem że komin to sobie teraz każdy producent urządzenia określa ale jeżeli tego nie zrobi to chyba obowiązuje w dalszym ciągu to że może on mieć nie więcej niż dwa załamania pod kątem 30 stopni ?

Żaden problem jest nabyć kolana CrNi 30 stopni, tak samo jak 15 i 45 ...

Nie mieszajmy Piotrze konstrukcji piecowych z przeróżnymi kanałami odprowadzającymi dym do kominów zbiorczych (czy to Podlasie czy Śląsk - dawniej wszędzie tak robiono), które i tak były elegancko proste, obszerne i po temu konstruowane, a ewentualne, każde ich załamanie miało od dawien dawna te nieprzekraczalne 30 stopni i to w dodatku z rewizjami dla wygody ich przeglądów i konserwacji ...

Fotohobby - masz wątpliwości w temacie komina i tego czy będzie z nim wszystko OK - zapraszam ... masz do mnie jakieś 10 minut drogi ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wnętrze komina "sztagowego", robionego dawniej wszędzie na terenach wiejskich całego kraju z tego co było pod ręką ... głównie z plecionego drewna i wikliny oraz desek, które to wylepiane były gliną i wapnowane.

100_6116 - Kopia.jpg

To że kiedyś kominy robiono w ten sposób nie znaczy że trzeba je robić dalej takie same ... ;)

Pokazałeś komin z łącznikiem murowanym w ten sposób że przy większym nachyleniu murowanie nie było by możliwe bo cegły by po desce podporowej zjeżdżały ... w domach murowanych i kamienicach wygląda to całkiem inaczej ... możemy się takimi zdjęciami wymieniać w nieskończoność ...

Mnie bardziej interesuje opinia naszego forumowego Kominiarza o tym co mamy na rzeczy...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że 30 i masz do tego prawo, tylko po co to dorabianie filozofii i podpieranie się nieprawdziwymi argumentami? Ja twierdzę, że 45 jest ok, i nich tak pozostanie. Nie musimy się zgadzać (jak zwykle:D) by zrobić coś dobrze. Kominiarz z pewnością odpowie Ci również, jak zlezie z komina;)

 

Napisałem Ci priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piotrze .. nie jest ok bo sam wiesz dobrze że przepisy mówią o 30 stopniach ... chyba że już nie mówią i o tym nie wiem ... dlatego chętnie przeczytam opinię Kominiarza w tej sprawie ...

No nie uczmy Forumowiczów "mieciawdupie" przepisów tym bardziej gdy nie są wcale głupie i wynikają z ludowych i sprawdzonych mądrości (obecnie niektórzy nazywają to "fengszuj") ...

Pozdrawiam.

PS. Priv odebrany ... hmm ...

A jeszcze w temacie kominów - wejdź na nasze Forum OSKP i przeczytaj ciekawy post o kominie ceramicznym jaki zamieścił Robi-Ren

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...