Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMOCY!!! opary gotowania sąsiada wchodzą przez wentylację


Recommended Posts

ja mam podobny problem

nowi sąsiedzi piętro wyżej zamontowali sobie okap w kuchni i od tej pory codziennie czuć co gotują, wiem, że rura od okapu jest podłączona do kratki wentylacyjnej (firanek nie mają, wszystko widać) .... nie chce mi się psuć nerwów bo ten okap to tylko jedna rzecz, którą uprzykrzają nam codzienność, odliczam dni do przeprowadzki po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Miałem podobny problem z cofaniem się nie przyjemnych zapachów oraz nawiewaniem zimnego powietrza z kratek wywiewnych do mieszkania należącego do rodziców.

 

Znalazłem odpowiedz w internecie !!! Należy zamontować nawiewniki okienne w celu usprawnienia wentylacji nawiewnej.

 

Ciąg wsteczny - przyczyny

· Najczęstszym powodem odwrócenia ciągu kominowego jest nadmierne uszczelnienie okien. Zaburza ono naturalny ruch powietrza wentylującego budynek, które powinno przepływać od okien w stronę kanałów wywiewnych. Ponieważ powietrze nie może dostać się do budynku przez nieszczelności okien, wpada przez kanały wentylacyjne. W takiej sytuacji przeważnie w jednym z kanałów wywiewnych ruch powietrza odbywa się prawidłowo. W mieszkaniu nie może jednak powstawać podciśnienie, więc gdy okna są szczelne, w pozostałych kanałach następuje odwrócenie ciągu. Powietrze zamiast opuszczać budynek, jest zasysane do wnętrza przez kanały.

Zjawisko jest intensywniejsze, gdy w mieszkaniu działają urządzenia spalające gaz: podgrzewacze wody, kuchenki lub kotły centralnego ogrzewania. Powietrze niezbędne do spalania jest zasysane przez kanał wentylacyjnyzamiast przez nieszczelności w oknach lub specjalne nawiewniki. Odwrócenie ciągu wychładza mieszkanie, ale groźniejsze od tego jest zasysanie z zewnątrz spalin lub dymu.

 

Zamontowaliśmy tanie nawiewniki okienne ręczne które spowodowały prawidłową wentylację pomieszczeń. Rodzaje nawiewników okiennych które zamontowaliśmy dostępne są pod http://osusz.eu/www/nawiewniki_rodzaje.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...