Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Trwałość rekuperatorów


Recommended Posts

Firma wyliczyła mi instalację wentylacji mechanicznej z rekuperatorem na 16 000 zł. Sam rekuperator to koszt ok 10 000 zł. I wszystko by było ok ale co jeśli po 6 latach rekuperator mi padnie i będzie trzeba wymieniać jakąś część za 5000 zł albo kupić nowy?

 

Jak się ma sprawa trwałości rekuperatorów bo przy grawytacyjnej wentylacji kosztów nie ma ale i wydajności w lato też nie za wiele. Owszem liczę się z tym, że rekuperator to też przyjemność i komfort ale jak rekuperator padnie, ja pieniędzy już mieć na nowy nie będe miał to będę miał bigos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wymienniku nie ma sie co zepsuć, padną wentylatory, jak szybko to zależy jak dobierzesz centralkę, koszt kilkaset za sztukę, sterownik kosztuje różnie ale zepsuć sie nie powinien bo to sama elektronika, szafka może kosztować nawet ponad 1000, siłownik bajpasu pare stówek, więcej nic mi do głowy nie przychodzi, mało prawdopodobne by wszystko ci padło a jesli nawet to 5000 nie uskładasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wymienniku nie ma sie co zepsuć, padną wentylatory, jak szybko to zależy jak dobierzesz centralkę, koszt kilkaset za sztukę, sterownik kosztuje różnie ale zepsuć sie nie powinien bo to sama elektronika, szafka może kosztować nawet ponad 1000, siłownik bajpasu pare stówek, więcej nic mi do głowy nie przychodzi, mało prawdopodobne by wszystko ci padło a jesli nawet to 5000 nie uskładasz

To te 10 tyś. to za co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...