Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gruntowanie wylewki ?


japka

Recommended Posts

witam

mam pytanie

 

Czy powinno się gruntować wylewke samopoziomującą przed położeniem płytek ?

mam położoną wylewkę Kreisel, całkowicie wyschnietą minał już z miesiąć od wylania, jest gładka , sucha, nie pyli się

i czy teraz przed położeniem kafelek powinienem ją czymś zagruntować ?

czy można od razu układać płytki

jeśli tak to czy wystarczy zwykły grunt np cekol, i ile trzeba odczekac przed kładzeniem płytek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie trzeba zagruntować, bo po pierwsze grunty mają funkcję nie tylko "oczyszczania podłoża" ale również wzmacniania.

Druga sprawa to klej nie będzie zbyt szybko wiązał bo bez gruntowania cała woda z kleju jest przeciągana do suchej wylewki.

Przy układaniu na wylewkach samopoziomujących warto użyć gruntu Cersit CT-17 , Sopro GP-263, Knauf Tiefengrund bądź podobnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem trochę nie przesadzacie?

Jeżeli nie jest to zwykła wylewka tylko samopoziomująca, to po co ją gruntować?

Wylewka samopoziomująca jest gładka, nie pyli się, nie kruszy i wzmacnia wierzchnią warstwę posadzki.

W takim wypadku grunt jest niepotrzebny.

Wystarczy dobrze odkurzyć i można kłaść płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, a "zwykłą" wylewkę trzeba gruntować? Jeśli tylko jest spoista i zwarta i nie da się w niej zrobić dziury metodą tarcia miotłą w jednym miejscu?

Bo kurcze, ja nic nie grubtowałem, płytki te do tej pory przyklejone trzymają się jak złoto, ale nie wiem, może źle robię?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek masz rację.

Zwykłej wylewki również nie musimy gruntować jeżeli jest gładka, czysta, spoista, nie kruszy się i nie pyli.

Trzeba natomiast gruntować wylewki kruche i pylące oraz takie z których nie można

usunąć w całości, brudu naniesionego na posadzkę, przez kolejne ekipy fachowców.

Edytowane przez M K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...