Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Beatyfikacja Jana Pawła II


Ew-ka

Recommended Posts

Jak sami wierni w większości są ciemni i przyjmują wszystko na wiarę....

 

No, ale Jezus to nie tylko KRK, ale całe chrześcijaństwo, łącznie z jego wschodnią formą.

Wiarę z definicji przyjmuje się na wiarę. O tym jest nawet wspomniane: błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli

 

Czort raczy wiedzieć (sorry, w czorta pewnie też nie wierzysz, ale tak się mówi), czy jako etyk i filozof wyprzedzał swoją epokę o 2 tysiące lat, czy może o 2 500. A może tylko o 500, a reszta to już błąd przekazu, dostosowywany do potrzeb epoki. W każdym czasie w roku 33 naszej ery uznano go za na tyle nawiedzonego, że skazano na śmierć.

 

W związku z Jego bliskimi urodzinami życzę wszystkim papieża..... który ogłosi licytację majątków kościelnych i wszystko co uzyska odda najbiedniejszym :)

 

A dziękuję. Ale już gdzieś Ci pisałem, ta firma istnieje i dobrze się ma ponad 2000 lat. Ma też filie, które tak działają. Zakony kontemplacyjne, zakony żebracze.

Tylko że zlicytować i oddać można raz. A pracować trzeba ciągle. Bo jak już wyżej zauważono, rozdanie największej ilości gotówki bynajmniej nie zlikwiduje biedy, co najwyżej doprowadzi do likwidacji biednych. Spójrz, ile było programów walki z biedą, programów świeckich, w które wsadzono dużą gotówkę. I nic z tego nie wyszło. To znaczy pewnie kilka osób z tego skorzystało, ale bieda nadal ma się dobrze.

 

Nie podoba ci się kler w Polsce, więc negujesz wiarę. Twoja sprawa.

Ale w zasadzie od kiedy są jakieś ślady cywilizacji, są ślady władzy, wiary, wódki i rozrywek. I po nas też to zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zastanawiające jest jak mało wierzący znają historię ...

Już samo wstąpienie do grona "zacnych" poprzedników zastępcy boga zasługuje na prawie świętość :)

 

"Wiadomo jest ile My i Nasi zawdzięczają baśni o Chrystusie" są to słowa wypowiedziane przez papieża Leona X... przehulał on całe bogactwo nagromadzone przez jego poprzednika Juliusza II....a było to tylko cztery i pół miliona dukatów w złocie.

Papież Innocenty VIII podpalił stosy inkwizycji w europie.... a sam miał ze swoją kochanką dwoje dzieci... jak i wielu innych zastępców boga świętowali otoczone tajemnicą orgie... sobory wabiły tysiące prostytutek... a najpiękniejsze i najsłynniejsze kurtyzany były ich kochankami i towarzyszkami zabaw....

 

zajefajne fundamenty...

 

.... KOŚCIÓŁ Z NARODEM - NARÓD Z TORBAMI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papież Innocenty VIII podpalił stosy inkwizycji w europie.... a sam miał ze swoją kochanką dwoje dzieci... jak i wielu innych zastępców boga świętowali otoczone tajemnicą orgie... sobory wabiły tysiące prostytutek... a najpiękniejsze i najsłynniejsze kurtyzany były ich kochankami i towarzyszkami zabaw....

 

 

Znają historię, znają...

A te przehulane dukaty wróciły do ludzi i dały im szansę na pracę, a ich rodzinom na przeżycie. Nie zmarnowały się! :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znają historię, znają...

A te przehulane dukaty wróciły do ludzi i dały im szansę na pracę, a ich rodzinom na przeżycie. Nie zmarnowały się! :yes:

... zgadzam się z Tobą Wykrot, ... kurwy i sprzedawcy wina spełnili tu rolę "pasa transmisyjnego" wpuszczajac zamrozoną kasę w gospodarkę :yes: :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jedno spoleczenstwo, grupy ludzi etc, maja zasady i reguly, wartosci i tradycje.... I nie musi to miec nic wspolnego z KK lub wiara w jednego prawdziwego boga.

 

Niezgodze sie tez ze zasady religijne sa zawsze lepsze anizeli ich brak lub zwykly zdrowy rozsadek i demokratyczna struktura spoleczna.

 

Co Cię upoważnia do twierdzenia, że bez KK zapanuje zdrowy rozsądek i demokratyczna struktura społeczna? Bo ja śmiem twierdzić, że będzie odwrotnie.

Widzisz, nie wiem czy znasz historię, ale kiedyś tylko istnienie związku sowieckiego i krajów "socjalistycznych" wymusiło na zachodzie tzw. zdobycze pracownicze i kapitalizm socjalny. Za dobrobyt robotników zachodnich zapłacili robotnicy wschodu. I dlatego podejrzewam, że zniknięcie KK spowodowałoby śmierć zdrowego rozsądku i demokracji. Również w Europie. Bo jak to mawiał Pawlak: "Wróg, ale swój!".

 

Jeśli jest dwóch szewców na jednej ulicy, to gdy jednego wygonisz, drugi na pewno nie podwyższy jakości świadczonych usług.

Tylko ceny podniesie.

Edytowane przez wykrot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co kogos upowaznia aby twierdzic , narzucac, afiszowac , indokyrynowac ... Mieszac w polityke i szkole... Ze KK to jedyna poprawna droga... I niekwestionowana prawda...

I ze bez bedzie kaos...

 

Każdy orze jak może. Halny w Tatrach też mi się nie podobał...

Ty się ciesz, że możesz oglądać telewizję satelitarną, nie musisz klękać pięć razy dziennie i bić czołem pokłony, Twoja matka moze prowadzić samochód i chodzić z odkrytą głową, straznicy rewolucji nie wpieprzą Ci batogami na ulicy... Nie jest tak źle, mimo twierdzenia, afiszowania, narzucania, indoktrynowania... Nie idziesz do paki, jesli głośno powiesz, ze to Ci lotto.

 

Widzisz różnicę?

Edytowane przez wykrot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa rozwiniete kraje Europejskie gdzie nie tlumaczy sie przedszkolakom ze maja sie bac boga a lekcje religii w szkolach to nauka o religiach swiata....

Religia jest czyms osobistym i sie np. w polityke nie wtraca...

Rozumiesz roznice... Czy tylko porownanie z Islamem to potwierdzenie jak wspanialy jest KK?

A Halny... To wola boga... Tu od Islamu roznicy nie ma.

 

Nie wiem, czy Ty rozumiesz, skoro Ci przytoczyłem, ze brak Boga jest też wiarą. I to ta wiara usiłuje być teraz najważniejsza. I nie rozumie nawet, ze wystawia się odkrytą doopą do wszelkiej maści oszołomów, chociaż walą ją po tej doopie przy byle okazji. Jeszcze trochę i w imię tej wiary, w Paryżu i Londynie zostaną same meczety.

 

Poczytaj historię, wszystko już bylo. Rewolucja francuska też i nawet Październikowa.

 

Dobra, nie mam czasu dyskutować, bo idę na wódkę. Pa!

 

PS. Nigdzie nie napisałem, że KK jest wspaniały, spuść z tonu.

Edytowane przez wykrot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...