Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Beatyfikacja Jana Pawła II


Ew-ka

Recommended Posts

A czy można doliczyć się ofiar np: Stalina ? A żył w troszkę bliższych czasach...

Zło nie polega na liczbach, tylko na mechanizmie służącym temu by przemocą bronić jedynie słusznej wiary.

 

Z większą dokładnością można doliczyć się ofiar Stalina, niż Twoich strzałów na wiwat w kwestii spalonych na stosie. ;) Ok, chciałeś podkolorować, nie wyszło, odpuść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W przeciwieństwie tego co pozostawił Stalin, jest dostęp do archiwów inkwizycji i na tej podstawie szacuje się ilość ofiar. Widzisz, problem w tym, że mówiąc o milionach nie mówisz o mechanizmie a o skali. To przekłamanie. Pedofilia niektórych księży jest faktem ale wyciąganie na podstawie tych jednak nielicznych przypadków wniosków o zepsuciu duchowieństwa jest nadużyciem. Możemy sobie porozmawiać o tym co prowadzi do takich aktów, co prowadziło do procesów inkwizycji i jak się to ma do nauki kościoła ale w tym temacie, powtórzę to po raz kolejny napisano już chyba wszystko więc możemy tylko nieudolnie powtarzać argumenty przytaczane po wielokroć, po drugie, przynajmniej dla mnie temat jest zbyt złożony bym mógł pokusić się o ocenę.

 

I jesteś w 100% pewny że te archiwa nie zostały ocenzurowane, przekłamują itd... ciekawe czy jest znana ilość pedofilów wśród księży?

A jak wiadomo podają czy zatajają ją w zależności od miejsca siedzenia...

Środowiska są różne... o jednych można przeczytać,w innych nawet być. Za komuny miałem styczność przez pewien okres czasu z wojskiem.... jeżeli myślisz że spotkałem tam chociaż jednego normalnego trepa to się mylisz.... a na podobnej zasadzie działa kościół.

 

Czytałeś może napisane przez Romana Kotlińskiego.... był on księdzem "Prawdziwe oblicze kościoła katolickiego w Polsce" "Owce ofiarami pasterzy" "Owoce zła" ??? Obecnie naczelny redaktor "Fakty i mity"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Czyli uważasz, że kościół = gwałcenie dzieci. Mozna i tak ale to wyklucza poważną rozmowę.

 

Nie uważam. Po prostu stosuję Twoją logikę:

Bestialsko spaleni, bestialsko zarżnięci, bestialsko zagłodzeni. Taka była rzeczywistość

 

Teraz może na naszych ziemiach bestialstwa mniej. Za to dzieci "same pchają się księżom do łóżek" . Tak twierdzi jeden z wysykoich urzędników kościoła katolickiego. Więc powtórzę za Tobą : Taka rzeczywistość.

 

Sam widzisz - nie ma o co się oburzać. No nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam. Po prostu stosuję Twoją logikę:

 

 

Teraz może na naszych ziemiach bestialstwa mniej. Za to dzieci "same pchają się księżom do łóżek" . Tak twierdzi jeden z wysykoich urzędników kościoła katolickiego. Więc powtórzę za Tobą : Taka rzeczywistość.

 

Sam widzisz - nie ma o co się oburzać. No nie?

Kto jak kto ale ty powinieneś rozumieć, że posługiwanie się tzw prawdami ludowymi jako argumentami to domena ludzi których wiedza, tak naprawdę nie pozwala na rzetelną ocenę tego o czym piszą. Pedofilia jest problemem ale to nie o pedofilii powinno się mówić jako zjawisku kościelnym tylko o sensie celibatu bo z niego bezpośrednio ta pedofilia wypływa. Nie inkwizycja jest kwestią do dyskusji tylko relatywizm doktryny kościelnej. Inkwizycja to tylko przejaw tej dwoistości postaw. Oczywiście można twierdzić, że inkwizycja zabiła miliony a co drugi ksiądz jest pedofilem ale trzeba to udowodnić bo inaczej nie ma sensu rozmawiać. Równie dobrze możemy porozmawiać o kosmitach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Oczywiście można twierdzić, że inkwizycja zabiła miliony a co drugi ksiądz jest pedofilem ale trzeba to udowodnić bo inaczej nie ma sensu rozmawiać. Równie dobrze możemy porozmawiać o kosmitach.

 

Tylko tak potrafisz?

i tak...

powtórzę to po raz kolejny napisano już chyba wszystko więc możemy tylko nieudolnie powtarzać argumenty przytaczane po wielokroć, po drugie, przynajmniej dla mnie temat jest zbyt złożony bym mógł pokusić się o ocenę.

 

Najlepiej zamknąć wszystkim gęby... a kler może robić swoje???

 

Wspomniałem wyżej o naczelnym tygodnika "Fakty i mity"... też jest posłem RP i też dla niego temat jest zbyt złożony???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz rozmowy na poziomie magla i tanich plotek? Znajdź sobie innego rozmówcę.

 

znam pewną panią skądinąd bardzo miłą i kontaktową. jak tylko temat schodzi na "wyczyny" kleryków to pani staje się innym człowiekiem. obraża się i broni do upadłego. a na koniec mówi, że w domu ją nauczono, że na temat księży w ogóle nie powinno się mówić.

tutaj widzę mamy podobny przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak potrafisz?

i tak...

 

 

Najlepiej zamknąć wszystkim gęby... a kler może robić swoje???

 

Wspomniałem wyżej o naczelnym tygodnika "Fakty i mity"... też jest posłem RP i też dla niego temat jest zbyt złożony???

Nie rozumiemy się kompletnie. Pedofilia księży, inkwizycja i podobne to objawy poważnej choroby. Poważnej nie dlatego, że ileś osób spalono a ileś dzieci było molestowane, choć nad każdym z takich przypadków należy się pochylić. Poważnej, bo są to objawy słabości kościoła znanej od jego zarania a związanej z tym, że kościół choć uzurpuje sobie prawa boskie jest czysto ludzkim tworem. Napisano na ten temat setki traktatów, rozprawek, toczono boje. O czymkolwiek chcecie rozmawiać, czy to będzie pedofilia, czy to będzie inkwizycja czy cokolwiek innego zawsze dojdziecie do tego samego punktu. W wielkim skrócie można go określić tak: "czy jest na sali Bóg, bo jest potrzebny?". Nie mam zamiaru nieudolnie powtarzać tutaj tego wszystkiego co na temat kształtu wiary i kościoła napisano i powiedziano.

 

Napisałem "objawy choroby". Może to nie choroba? kto to wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to nie tylko to, polacy to narod katolicki , a jeszcze nie zaplacil 90 miliardow za mienie zydowskie. obluda i falsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...