Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Beatyfikacja Jana Pawła II


Ew-ka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

an-bud

 

a który to Ty - ten z prawej czy lewej?

 

 

u mnie + 14 st, opalam się na tarasie, kupiłam bukiet tulipanów, syn rankiem wybył w Beskid na narty - kupy się nie trzyma -gdzie ten Twój snieg ;)

 

Zaszyfrowane.... An..... - bud.o.wlaniec.... pierwszy człon to dwie pierwsze litery nazwiska...

Nie każdy może siedzieć w ciepłym kraju ;) Teraz jest +2 i przestało nawiewać pod bramę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biznes is biznes.

 

Za Polityką:

 

red.28 stycznia 2014

Koszty kanonizacji, czyli ile za aureolę?

 

Proces kanonizacyjny może nie tylko trwać kilka wieków, ale też kosztować krocie.

Sama opłata dla postulatora, który przygotowuje hagiografię kandydata do świętości, sięga czasem kilkunastu tysięcy euro.

Według rzecznika katolickiej archidiecezji Indianapolis w USA nawet milion dolarów. Sama opłata dla postulatora, który przygotowuje hagiografię kandydata do świętości, sięga czasem kilkunastu tysięcy euro. Przeciętny koszt wszystkich ekspertyz i korespondencji to przynajmniej 250 tys. euro. Dla biedniejszych krajów i diecezji to kwoty prawie nieosiągalne. Stąd też wielkie dysproporcje w liczbie kandydatów na ołtarze.

 

Fala Franciszkowych zmian dotarła również tu. Watykańska Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych opublikowała oficjalny cennik usług związanych z kanonizacją, skończą się więc „ceny umowne”, a biedniejsi powinni zapłacić mniej. Poza tym Kościół będzie zachęcał osoby i instytucje świeckie do wspierania – by nie rzec: sponsorowania – procesów kanonizacji.

Po ogłoszeniu cennika pojawiły się sugestie, że może dojść do buntu w gronie zawodowych postulatorów, głównie Włochów, którzy boją się o swoje stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrum Adama Smitha podało,że koszt wychowania dziecka do 20 roku życia kształtuje się na poziomie 176 tys.zł., przy dwójce dzieci wzrasta do 317 tys.

 

Nie wiedziałam,że mnie nie stać na dzieci - strasznie lekkomyślna jestem ....

 

 

Koszt pogrzebu - nawet do 17 tys. ( tak podaje reklama jednego z ubezpieczycieli ) - ???

 

 

Więc wybacz, Greengaz , ale na wszelakie tego typu informacje patrzę z wieeeelkim dystansem .... i dzielę przez 10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrum Adama Smitha podało,że koszt wychowania dziecka do 20 roku życia kształtuje się na poziomie 176 tys.zł., przy dwójce dzieci wzrasta do 317 tys.

 

 

A nie kosztuje???

to średnio 730 zł miesięcznie.

 

Zakładając ,że dziecko rozpoczyna edukacje w wieku lat 3 (przedszkole) przez 17 lat sama edukacja może kosztować więcej, a gdzie wyżywienie, ubranie, minimum przyjemności.

Nie mówiąc o wakacjach, zielonych szkołach i innych "zbytkach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w danych CAS jest do podzielenia przez 10?

Przecież 176 000 zł przez 20 lat to 733 zł miesięcznie. Średnio!!!.

To nie tylko wyżywienie i ubranka, ale od wózka poczynając, poprzez żłobek, przedszkole /często prywatne/, wakacje, zabawki, komputer, gry, podręczniki, pierwsze 2 lata studiów, kieszonkowe itd. Nie uzbiera się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w danych CAS jest do podzielenia przez 10?

 

ech. .. wysłowiłam się nieprecyzyjnie -dzielenie przez 10 - to taka przenośnia - czyli do wszelkich takich medialnych "niusów" podchodzę z dystansem i rezerwą ...

 

co do kosztów dziecka - pewnie,że dziecko kosztuje , ale czy poniżej tej kwoty się nie da godziwie wychować dziecka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam marnie widzieć realizację tematu głównego

Cyt.

Komitet zaapelował, by Watykan natychmiast usunął z szeregów Kościoła wszystkich duchownych winnych pedofilii i podejrzanych o takie czyny. Zażądał również, aby Watykan udostępnił swe archiwa na temat przypadków pedofilii w Kościele oraz tych, którzy tuszowali ten skandal. Domaga się postawienia winnych przed świeckim wymiarem sprawiedliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z lepszych artykułów jakie ostatnio czytałem. a ten cytat powinien dostać jakąś nominację czy cóś:

""Polska jest krajem katolickim i naszym obowiązkiem jest stanąć w obronie Kościoła". "Wiemy, że przypadki pedofilii wśród księży są o wiele rzadsze, niż w innych grupach społecznych.

 

ech mirku i ty przeciwko nam? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...