Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Beatyfikacja Jana Pawła II


Ew-ka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Stasiu.... myślę sobie że czasy się deczko zmieniły, mamy komputery, internet a nawet TV :yes: komórki.... tego kilkadziesiąt lat temu nie było.... ludki na świecie są coraz bardziej oświeceni.... nawet ze wsi powoli znika ciemnogród :yes:

Czy wolno pozwalać na bogacenie się klechów kosztem całego społeczeństwa???

 

no tak. he he!

 

 

 

ps nie! czy to rabin, imam.... nawet zwykly obywatel chowajacy sloik z kasa na alimenty.

Edytowane przez bęc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej moralni są ludzie mniej wierzący, ci wierzący dostają rozgrzeszenie co tydzień na niedzielnej mszy i mają czyste konto i mogą grzeszyć dalej.

 

No patrz no ty, a u mnie odwrotnie!

Co prawda do kościoła nie chodziłem i nie chodzę, ale od 12 lat prowadzę sklep. Dopóki byłem "niby ateistą", dopóty nie miałem wyrzutów sumienia, że oszukałem skarbówkę, czy przyciąłem na kliencie parę złotych więcej, niż powinienem. I parę innych grzechów by się znalazło.

Parę lat temu zmienił mi się trochę światopogląd i jak nie chodziłem do kościoła, tak nie chodzę, ale wydarzyło się parę ważnych rzeczy w moim życiu, które spowodowały, że wierzę, iż jest jakaś Siła Wyższa, którą nazywam Bogiem, która stworzyła ten Świat. I wiem, że te klocki są tak poukładane, że to nie jest przypadek, że żyję.

Na pewno wierzę w KARMĘ, bo nie raz przekonałem się, że to co dajesz, to wraca.

I staram się być fair wobec innych osób i staram się nie oszukiwać. Piszę "staram się", bo człowiek z natury jest pazerny. Ale teraz, kiedy klient pomyli się i np. przeleje 100, 500, 2000tys. złotych więcej, to od razu informuję, że zaszła pomyłka. To tylko taki przykład dla zobrazowania, bo staram się być uczciwym w każdym aspekcie życia, nie tylko dla pieniędzy.

Wcześniej, kiedy byłem ateistą, to wszystko brałem na swoją stronę, bez wyrzutów sumienia. Bo oni też oszukują, więc dlaczego ja mam być uczciwy?

 

Także widzisz - twoja teoria jest nieprawdziwa.

Edytowane przez Misterhajt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma takiego boga jakiego sobie wymyśli i przestańcie go mieszać w to czy ktoś jest chujem czy nie.

Bóg jakikolwiek by nie był nie uczyni ze złodzieja uczciwego człowieka , bo nawet jeśli z jakiś pobudek (dlaczego to przeważnie jest strach?) ten przestanie kraść i tak złodziejem zostanie, bo wcześniej bez skrupułów sięgał po cudzą własność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe stwierdzenie,

zaliczasz siebie do tych "bardziej moralnych" ?

Jak ta twoja "moralność" ma się do NIE- łożenia na utrzymanie własnych synów i NIE interesowanie się ich losem?

 

Krytykowanie innych wychodzi ci koncertowo.

No cóż...dostrzeganie "belki we własnym oku" - to jest trudne dla każdego.

 

Noo prosze, moralista zdradzony a tak dobrze chlopu szlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg jakikolwiek by nie był nie uczyni ze złodzieja uczciwego człowieka , bo nawet jeśli z jakiś pobudek (dlaczego to przeważnie jest strach?) ten przestanie kraść i tak złodziejem zostanie, bo wcześniej bez skrupułów sięgał po cudzą własność.

 

malka, naprawdę tak myślisz? złodziej zostanie złodziejem, bandyta -bandytą ? Nie spotkałaś nigdy ludzi z "ciekawą" przeszłością, którzy jednak się zmienili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy młodości powiadasz? Kradł, aż go było stać na zostanie szanowanym obywatelem :)

Tak serio, to zgadzam się z Tobą, tylko, że nie mamy możliwości oceny czy stan bycia złodziejem już ustał, czy jedynie działalność złodziejska jest czasowo zawieszona z dowolnych powodów. Dlatego twierdzenie Malki jest uzasadnione, a Twoje też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że malka ma częściowo rację;

 

 

żeby jednak nie być gołosłowną i mieć w miarę sprawdzony obraz spoglądam tylko na moje bezpośrednie otoczenie - środowisko, w którym żyję - i widzę,że faktycznie w wielu przypadkach złodziejstwo ma się wręcz "we krwi " i często z pokolenia na pokolenie przenoszony jest specyficzny, złodziejski dekalog myślenia, który z czasem określa się jako zaradność życiowa czy przedsiębiorczość;

 

ale ... znam jednak osoby, które pod wpływem różnych - nazwijmy to - czynników ( miłość, wiara, choroba, zapaść materialna czy rodzinna) zmieniały swoje postępowanie i poglądy na życie; i to tak diametralnie,że wręcz trudno w to uwierzyć; pewnie, gdybym nie znała tych ludzi bezpośrednio podeszłabym do tych zmian z wielką rezerwą i podejrzliwością, tak jak podchodzę do rzekomej prawowitości wielu polityków i ludzi na świecznikach;

 

widzę bezpośrednio co się stało z tymi ludźmi i stąd moje przekonanie( którego wcześniej nie miałam),że człowiek może się zmienić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo prosze, moralista zdradzony a tak dobrze chlopu szlo.

Widzę że temat Szanownej jest wyjątkowo fascynujący....

Aby wydać jakąś opinię trzeba znać argumenty każdej strony konfliktu..... może Szanowna otworzy temat w psycholu.... z ankietą " za i przeciw" Ustalenie wspólnego mianownika przekracza od trzech lat nasze możliwości i może to jej pomoże zdradzić obecny adres zamieszkania. Nasze głupie sądy takowego wymagają, odwoływałem się z tego powodu trzy razy...

 

W sprawie moralności odwoływałem się do stwierdzenia...

Byłoby to smieszne, gdyby nie było groźne. Otóż na wschodzie szacunek dla drugiego życia jest taki, jaki mamy stosunek do tej drugiej osoby. Jesli lubimy - nie damy zrobić krzywdy, ale gdy kochać przestajemy - zastrzelić nie jest problemem moralnym.

 

Też w temacie.... JPII ukrywał pedofilię w kościele...czy to aby jest moralne??? Ja bym to ujawnił, jedni by powiedzieli że jestem podpierd....... i obłożyli mnie ekskomuniką .... a JPII ogłosili świętym. A inni..... że jestem bardziej święty od papieża? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz and-bud, a już Cię miałam za super - faceta - inteligentnego, mądrego, pracowitego, z klarownymi poglądami ... a tu masz, odezwała się Gosia...

 

Mam odwoływać to co wyżej napisałam -że nie jesteś taki prawie idealny jak się dotychczas jawiłeś? Bo pojawiły się fakty, których do końca nie potrafię ( i nie chcę) zweryfikować i ocenić?

 

Zostanę jednak przy pierwszej opinii,a Twoje problemy rodzinne nie powinny mieć wpływu na moją ocenę - bo po prostu nie jestem w stanie ocenić na ile i czy w ogóle nabroiłeś w swoim gnieździe... Wiem,że życie nie jest czarno-białe, niestety ...

 

Piszę to tylko i wyłącznie w kontekście do Twojej opinii rzekomego zamiatania problemów pod dywan przez papieża - nie jesteś w stanie wszsytkiego się dowiedzieć i mieć na to obiektywny pogląd. Ta sytuacja też nie jest czarno-biała, niestety ...

 

I żeby było jasne - uważam,że Waszych problemów rodzinnych nie powinno się tu roztrząsać na forum publicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy

 

I żeby było jasne - uważam,że Waszych problemów rodzinnych nie powinno się tu roztrząsać na forum publicznym.

No właśnie nie powinno, ale nie przeszkodziło Ci to mimo wszystko wygłosić tyrady na temat an-bud :lol2:

Wykrot ma rację mówiąc o solidarności jajników.

Pragnąłbym zauważyć jednak przy tym, że kop zza węgła w jaja i z przytupem, jako pierwszy, poleciał w Jego, an-budową stronę, stawiając gościa w wyjątkowo czarno-białym i mocno niekorzystnym świetle.

Stara zasada demagogów mówi : wal pierwszy, choćby argument miał lipne zaczepienie. Jak dobrze rzygniesz to i nawet niewinnego obryzgasz.

Nikt nie zna ich sytuacji więc na takie dictum nie pieprzmy tu o szarościach i nie oceniajmy przez pryzmat czyjegoś złośliwego ( bez względu na stan faktyczny konfliktu) a lekko histerycznego i mocno żenującego ataku.

Jak w starym dowcipie z brodą kiedy koleś oskarża kumpla o przywłaszczenie pieniędzy:

" nie, kasy mi nie zwinąłeś, znalazła się rano...ale, kurwa taki jakiś niesmak pozostał"

Edytowane przez Pepeg z Gumy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...