Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Beatyfikacja Jana Pawła II


Ew-ka

Recommended Posts

potem mi ten pogląd nieco zburzyłeś pisząc do Paula to co napisałeś

szkoda tylko,że nie zwróciłeś uwagi na to co paul wcześniej do mnie napisał, mianowicie o zgwałceniu przez kogoś i spryskaniu. tu jakoś nie protestowałeś ale nie ważne, jesteście kolegami, piszecie w tych samych wątkach więc rozumiem co to wzajemna adoracja.

no dobrze dandi3 miło, że po kilku chłodnych postach stać jeszcze ludzi na spokojny powrót do tematu a nie tylko wzorem chefa paula "gupie" przygaduchy.

pytasz co mnie obchodzą święci. otóż trochę obchodzą ale pośrednio... po nitce do kłębka. obchodzi mnie kk jako całość, całokształt. mam prawo żyć w wolnym kraju jako wolny człowiek. tymczasem uważam, że katolicyzm w tym przeszkadza. podam pierwszy przykład z brzegu. w szkole jako jedyny w klasie nie uczęszczałem na lekcje religii. celowo wprowadzono te lekcje w środku zajęć (niektórzy nie widzą w tym nic złego). ale ci niechodzący widzą, jednak żeby to zrozumieć trzeba samemu być w takim położeniu (to naprawdę jest przykre uczucie). niby nic takiego, ot okienko lekcyjne. nic bardziej mylnego. koledzy szli na lekcje a ja jako jedyny odwracałem się i musiałem wyjść. i powiem ci, że wtedy wyczuwało się takie celowe poróżnianie ludzi. całe szczęście że miałem fajnych kumpli w szkole. dlatego kopie mnie jak mi ktoś pisze, że to bardzo intymny temat. ja się wtedy pytam co z moją intymnością???

ale jako wolny człowiek uważam, że mam prawo wypowiedzieć się także w tym wątku (mam nadzieję, że się nie mylę).

cóż, tak jak pisałem, po nitce do kłębka. nie podoba mi się takie postępowanie kk, nie podoba mi się udawanie pasterzy przez ludzi którzy niejednokrotnie nie wierzą nawet w boga, nie podoba mi się fałszywe życie kapłanów w ubóstwie, nie podoba mi się udawanie że nie ma problemu pedofilii, nie podoba mi się przekonywanie,że jak ktoś jest innej wiary to jest gorszy, nie podoba mi się ingerencja w politykę, nie podoba mi się rzekomy celibat, nie podoba mi się mentorstwo ludzi niegodnych miana mentorów, nie podoba mi się wyłączność na demonstrowanie symboli religijnych w miejscach publicznych, nie podoba mi się zmiana 10 przykazań do własnych potrzeb, nie podoba mi się nieopodatkowanie.

wyrażam swój pogląd, że niestety wszystko co związane z takimi praktykami ma mało wspólnego z chrześcijaństwem. dlatego odpowiadam ci, że jestem przeciwny takiej wierze i jej orędownikom.

wszystko w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

SAVAGE7 zgadzam się z Twoim tokiem rozumowania w prawie całej rozciągłości. Wszystkie "nie zgadzam się" popieram, ale dalej nie widzę związku z tematem wątku. Wypowiedź raczej do wątku: Polska - ostoja ciemnoty i zacofania. Wszystkie sprawy, o których wspominasz kwalifikują, niestety, naszą ojczyznę do tej kategorii.

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, no to mi lżej i bardzo dziękuję Ci za tego posta w imieniu wszystkich tu piszących Katolików i jako ja – nie Katolik. To bardzo potrzebne co piszesz, a potrzebne bo prawie w całości nieprawdziwe. Widzisz to trochę tak jak z zapłodnieniami in vitro. Najwięcej krzyczą Ci co mało o nich wiedzą (w tym Kościół Katolicki żeby tak bardzo nie odbiegać od tematu zadanego).

Zgadzam się co do faktu, że KK anektuje sobie coraz większe obszary życia publicznego i że słowa abp. Hosera na ten przykład, nigdy nie powinny paść ale tu odsyłam Cię do mego pierwszego w temacie posta: Polski Kościół Katolicki przeżywa syndrom oblężonej twierdzy stąd jak mniemam głupie posunięcia (vide abp. Hosser), posunięcia, których sam Kościół już nie jest w stanie wytłumaczyć. Polski KK mierzy się właśnie z kryzysem, którego się panicznie boi. Ja rozumiem, i wierzę, że rozumiesz to też Ty, że sprawa pedofilii w Jego szeregach powinna być omówiona wprost, merytorycznie i bez ozdobników (na całe szczęście Papież już nieraz przepraszał za to świat), jednak ocknijmy się: mówimy o wycinku wycinka. Uznanie, że problem księży pedofilów istnieje oznacza, że należy tu zastosować odpowiedzialność zbiorową i wyrżnąć w pień tych wszystkich zboczeńców w sutannach? No jakaś zbiorowa neuroza, słowo daję.

Fałszywe życie kapłanów w ubóstwie? Kapłani nie ślubują ubóstwa, ślubują je zakonnicy. Mnie osobiście nie przeszkadza, że ksiądz ma auto, które się nie psuje: nierzadko musi nim dojechać na odległą wieś i dobrze byłoby żeby babciunia, która żegna się z tym światem nie musiała czekać na powieściowego Grosera, który przyjedzie furą i albo zdąży albo nie. I uwaga, trzymaj się, Ryzyk nie ma Maybacha…

Co do celibatu to się powtórzę: najwięcej do powiedzenia mają Ci, których to nie dotyczy. Księża jakoś nie protestują. No tak, ale oni wciąż jeżdżą na dziwki, którym opętańczo płodzą dzieci, na które potem nie łożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolu kochanie (z góry przepraszam męża za ten zwrot), to nie człowiek decyduje o tym kto zostaje świętym, nie mamy takiej mocy.

LUDZIE!!! JAK JESTEŚCIE CHRZEŚCIJANAMI TO CZYTAJCIE PISMO ŚWIĘTE BO INNEJ LITERATURY WYZNACZAJĄCEJ WASZĄ ŚCIEŻKĘ NIE MA!!!

a jak sobie już poczytacie to nie będziecie zadawać mi takich pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-Ojciec Święty - a ten tytuł nie jest zarezerwowany dla Boga Ojca?

 

wujek google się kłania

 

2-"nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" - a modlimy się do...świętych?

Powiedzcie proszę to jak to w końcu jest?

 

co dokładnie znaczy dla Ciebie zwrot "przede mną" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Co do celibatu to się powtórzę: najwięcej do powiedzenia mają Ci, których to nie dotyczy. Księża jakoś nie protestują(...)

A tu się mylisz. Są trzy spojrzenia kleru na celibat: młodzi mówią, że trzeba bezwzględnia znieść; starzy, że bezwzględnie utrzymać, a ci w średnim wieku mówią: niech będzie jak jest. :).

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się mylisz. Są trzy spojrzenia kleru na celibat: młodzi mówią, że trzeba bezwzględnia znieść; starzy, że bezwzględnie utrzymać, a ci w średnim wieku mówią: niech będzie jak jest. :).

K.

 

czy możesz mi udostępnić dane, które by na to wskazywały? Na co dzień współpracuję z duchownymi katolickimi różnego zaawansowania wiekowego i wszyscy, których znam są przeciwni zniesieniu celibatu. Zastanawiam się zatem czy ktoś świeżo wyświęconych prezbiterów ankietował a propo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się mylisz. Są trzy spojrzenia kleru na celibat: młodzi mówią, że trzeba bezwzględnia znieść; starzy, że bezwzględnie utrzymać, a ci w średnim wieku mówią: niech będzie jak jest. :).

K.

 

Skąd te dane, o takim rozłożeniu poglądów ? To tak na "chłopski rozum", czy może były jakieś badania?

Raczej wiek tu nie ma nic do rzeczy, tylko stosunek do swojego powołania.

Chyba, że zakładasz, że stary to już nie może i dlatego jest przeciw:)

Edytowane przez aaroncio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze dandi żeby nie ciągnąć dłużej, w całości nieprawdziwe to są wszystkie zabiegi kk i stworzenie takiego systemu jaki dziś mamy. powtarzam się ale czytając biblię naprawdę dojdziemy do wniosku, że ten twór (kk) nigdy nie powinien powstać. ty mi piszesz co mówią hosner, nycz czy inny glemp a ja twierdzę, że to się w historii ludzkości w ogóle nie powinno zdarzyć (kk). ich nie powinno w ogóle być. więc śmiem zauważyć, że dalej jedziemy na równoległych torach i chyba na jeden wspólny nie wjedziemy. jakby ludzie żyli tak jak mówi pismo święte to ci rzekomi orędownicy boga nie mieli by co robić. jednym słowem lepiej by było jakby ich nie było. i nie posądzajcie mnie o bełkot bo dokładnie wiem co piszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możesz mi udostępnić dane, które by na to wskazywały? Na co dzień współpracuję z duchownymi katolickimi różnego zaawansowania wiekowego i wszyscy, których znam są przeciwni zniesieniu celibatu. Zastanawiam się zatem czy ktoś świeżo wyświęconych prezbiterów ankietował a propo.

 

Raczej trudno, żeby byli za.Bo do podziału majątku po śmierci doszłaby jeszcze rodzina, a tak całość trafia we "właściwe" ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiesz czy zadasz następne pytanie?

 

odpowiem ale wieczorem. Uważam, że należy Ci się dłuższe wyjaśnienie sensu przykazania, które cytujesz i nie chcę załatwić tego lakonicznym postem. Pozwolisz?

 

czytając biblię naprawdę dojdziemy do wniosku, że ten twór (kk) nigdy nie powinien powstać

 

Ja podejmę jeszcze jedną wątłą próbę wejścia z Tobą na jeden tor: Nie mam pojęcia co podsuwają Ci, którzy podsuwają Ci książki wmawiając, że to Biblia bo widzisz, w Biblii pisze, że to Chrystus ustanowił Kościół i sakrament kapłaństwa... oborze, co teraz? :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celibat w swoim zamyśle, miał skonsolidować chrześcijaństwo i stworzyć podwaliny pod prężnie działającą instytucję.

Nie tylko Żydzi zauważyli, że aby funkcjonować w świecie potrzebne są finanse, bez których nie ma możliwości głoszenia wiary lub wszelkiego rodzaju idei.

Ludzi konsolidują państwa i idee oraz oczywiście wiara. Do stworzenia silnych fundamentów wiary są potrzebne nie tylko pieniądze ale również ziemia.

Jeżeli nie byłoby celibatu, kościół musiałby zgodnie z prawem dopuszczać do dziedziczenia majątku po księżach lub zakonnikach i nie byłby w stanie stworzyć mocnych podwalin pod wiarę.

Kościół był przez wieki atakowany i próbowano go zniszczyć ale przetrwał właśnie przez to, że posiadał wielkie majątki z których był w stanie opłacić np. rycerstwo aby stało w jego obronie.

Grupy które dążą do zniszczenia Kościoła dobrze wiedzą gdzie uderzać, ale to walka z wiatrakami wbrew pozorom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celibat w swoim zamyśle, miał skonsolidować chrześcijaństwo i stworzyć podwaliny pod prężnie działającą instytucję

 

tak, ale nie tylko. Czemu nie mam więcej czasu. Wieczorem jak już go znajdę wszyscy już zapomną że kłótnia szła o celibat i nie będę mógł się wymądrzać. Sic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Biblii pisze, że to Chrystus ustanowił Kościół i sakrament kapłaństwa... oborze, co teraz? :popcorn:

 

ja odpowiem twoim pytaniem: co dokładnie znaczy dla ciebie zwrot "kościół'?

ponadto w biblii pisze ,że bóg nie mieszka w kościele ręką uczynionym.

 

do aaroncia. kościół musiał mieć wieeeelkie finanse, że opłacił tyle rycerstwa aby wyrżnęło miliony ludzi na wyprawach krzyżowych. to się nazywa mocne podwaliny pod wiarę. powtarzam z uporem maniaka, że to się w ogóle nie powinno zdarzyć (kk). a możesz mi wymienić grupy, które dążą do zniszczenia kk? owszem duża grupa ludzi społeczeństwa dąży do ograniczenia jego macek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jola_Krzysiek: Mianowicie tow. Lenin nauczal swoich mlodych bolszewikow mowiac: "Idzcie i zniechecajcie pospolstwo do religii katolickiej, albowiem wiara ta niebezpieczna dla naszej rewolucji okazac sie moze i lud prosty w zacofaniu utwierdzi". A oni poszli i "namawiali". I po latach slysze, ze Polska jest "ostoja ciemnoty i zacofania" bo "kler", bo "konserwatywny KK", bo "babcie pod krzyzem*", "etc", "etc". Jednak od razu mi sie jawi, zesmy rzeczywiscie zacofani ale przez nieszczesliwe dzieje historyczne 123 lata zaborow, wojny swiatowe, 40 lat komunizmu i ponad 20 lat III RP. Amen.

 

* W RFNie po tragedii zwiazanej ze smiercia kilkunastu osob w drodze na koncert muzyki elektronicznej, na miejscu powstal doslownie las krzyzy i morze kwiatow, zniczy. Dla nikogo nie bylo to dziwne ani tym bardziej nie bylo podstawa do sadowania na temat poziomu swiatopogladowego spoleczenstwa naszych zachodnich sasiadow.

Edytowane przez maysee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możesz mi udostępnić dane, które by na to wskazywały? Na co dzień współpracuję z duchownymi katolickimi różnego zaawansowania wiekowego i wszyscy, których znam są przeciwni zniesieniu celibatu. Zastanawiam się zatem czy ktoś świeżo wyświęconych prezbiterów ankietował a propo.

Widzę, że trzeba "wężykiem" . Przepraszam za mój niewyszukany żart w tak poważnym wątku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...