Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Beatyfikacja Jana Pawła II


Ew-ka

Recommended Posts

1891258_588948461205378_5340720921218256919_n.jpg?oh=20db6b0a89b06f55bef7601546eb94d5&oe=556A9EC1 Na powyższym zdjęciu wygląda to niewinnie.... Z tym że fakty historyczne dowodzą iż wszelkie do kupy mafie. wszelkie camorry, triady i yakuzy to niewinne zabawy zabawy w Indian w porównaniu z zorganizowaną grupą przestępczą o nazwie "kościół hierarchiczny". Międzynarodówką morderców, pedofilów, aferzystów i złodziei kupczących ludzką nadzieją... lękami swoich poddanych, bezwzględna i zatroskana przede wszystkim o interes swojego duchownego personelu... Na szczęście dzięki współczesnym procesom cywilizacyjnym, takimi jak: globalizacja, informatyzacja, demokratyzacja... pozostawiają religii coraz mniej miejsca i radykalnie zawężają jej przestrzeń publiczną, skutecznie eliminując ją z życia społecznego, indywidualnego. Religia w XXI wieku traci dotychczasowy status idei, która nadaje sens życiu jednostkowemu... i tym optymistycznym akcentem... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Pepeg z Gumy
Ech wy mądrzy XXI-wieczni. Mieszkanie w ciepłym domu, sztuczne oświetlenie, ciepła woda w ścianie, sranie w porcelanie, jedzenie ze sklepu.

 

Jakby was tak tak stadko umieścić gdzieś w odludnej okolicy, gdzie "nic nie ma", za kilka dni wymyślilibyście sobie różnych tam Bogów chroniących was przed ciemnościami, złymi zwierzętami, głodem, chorobą i czym tam jeszcze. Do których byście się modlili coby wyszło zbieranie korzonków albo łapanie królików albo co tam. Tak to mniej więcej działa.

Jesteś tylko kabotynem czy przestraszonym i potrzebującym knuta hipokrytą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powyższym zdjęciu wygląda to niewinnie.... Z tym że fakty historyczne dowodzą iż wszelkie do kupy mafie. wszelkie camorry, triady i yakuzy to niewinne zabawy zabawy w Indian w porównaniu z zorganizowaną grupą przestępczą o nazwie "kościół hierarchiczny". Międzynarodówką morderców, pedofilów, aferzystów i złodziei kupczących ludzką nadzieją...
Nic cię do takich stwierdzeń nie upoważnia. Baaaardzo jestem krytyczny wobec KK ale to co robisz to nic innego jak obrzucanie g..em w nadziei, że się coś przyklei. Niedobrze się robi jak się podobne teksty czyta. Nie ze względu na podmiot ale ze względu na formę.

Zajebiści są wszyscy ci dla których świat jest czarno-biały. Takie proste wytłumaczenia. Tu "zorganizowana grupa przestępcza", tam "żydzi i masoni", "Boże coś Polskę..." gdzieś jeszcze "chemtrails" i podobne. Niezależnie od wyznawanych poglądów wszyscy ci g..nem rzucający jedną cechę mają wspólną. Umazane kupą ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Na szczęście dzięki współczesnym procesom cywilizacyjnym, takimi jak: globalizacja, informatyzacja, demokratyzacja... pozostawiają religii coraz mniej miejsca i radykalnie zawężają jej przestrzeń publiczną, skutecznie eliminując ją z życia społecznego, indywidualnego. Religia w XXI wieku traci dotychczasowy status idei, która nadaje sens życiu jednostkowemu... i tym optymistycznym akcentem... :)

Nie wiem czy nie przeginasz w swoich uogólnieniach?

Wiara nie ma, moim zdaniem, nic wspólnego z jej instytucjonalizmem , który zawsze po tak długim czasie funkcjonowania musi się zdegenerować.

Jednak mądre organizacje mafijne jak i kościelne, przechodzą co jakiś czas odpowiednie reformy i odnowy a ich wieloletnie doświadczenie nie pozwala im zdechnąć.

Nie wydaje mi się aby potrzeba wiary, dająca uspokojenie skołatanym duszom i , co najważniejsze, zdezorientowanym umysłom zależała od jakiejkolwiek organizacji. Tu nie może być jakiejkolwiek pustki. Jedno zastępuje drugie. Brak czarnego luda zrodzi zielonego ludka.

Jesteś zbyt wielkim optymistą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nic cię do takich stwierdzeń nie upoważnia...." FAKTY historyczne upoważniają :) ... życia by zabrakło, a nawet kilku do opisania wszystkich nazwijmy to zbiorczo "przekrętów" których dopuściła się i do tej pory dopuszcza wspomniana wyżej ta mafia... :) Rozdzielam wiarę na bezpieczną dla otoczenia, czyli prywatną... i na wiarę wspomaganą, przekręconą przez "POŚREDNIKÓW" czyli wspomnianą wyżej mafię... Przypomina mi się znakomity utwór z kabarety Olgi Lipińskiej.... przeszło 30 lat temu nagrany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nic cię do takich stwierdzeń nie upoważnia...." FAKTY historyczne upoważniają :) ... życia by zabrakło, a nawet kilku do opisania wszystkich nazwijmy to zbiorczo "przekrętów" których dopuściła się i do tej pory dopuszcza wspomniana wyżej ta mafia... :) Rozdzielam wiarę na bezpieczną dla otoczenia, czyli prywatną... i na wiarę wspomaganą, przekręconą przez "POŚREDNIKÓW" czyli wspomnianą wyżej mafię... Przypomina mi się znakomity utwór z kabarety Olgi Lipińskiej.... przeszło 30 lat temu nagrany... https://www.youtube.com/watch?v=swnw3IgJeVA
Jakie fakty? Będziesz znów przytaczał dane ze średniowiecza lub czasów gdy życie ludzkie nie było warte złamanego grosza? Mafia czy "zorganizowana grupa przestępcza" to ludzie których CELEM jest grabież. Nic więcej. O KK nie można tego powiedzieć. Możemy rozmawiać ale twoje podejście wyklucza jakąkolwiek rozmowę. Pogadaj z WłodkiemW, on na świat patrzy tak samo. Będziecie się dobrze rozumieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jesteś zbyt wielkim optymistą.:)" Do czego wiara prowadzi to wszyscy normalni widzą... kilka milionów ludzi w POLSCE jest zarażonych genetyczną przypadłością mózgową NSN -Niezdolność do Samodzielnego Myślenia. Można się nią też zarazić słuchają radio na określonej częstotliwości... przebywając w bliskim kontakcie z nosicielami zarazy, ubranymi w czarne sukienki.... :) Przykład wkleję... 10405417_422651991218766_7947935332335998299_n.jpg?oh=65a544e99731c6697011bf5cfdd81926&oe=555B27DD Dla odkażenia humor... Dowódca-co mamy napisać na twoim nieśmiertelniku żołnierzu? protestant, katolik czy żyd? Nic jestem niewirzący odpowiada Zołnierz. A gdybyś został ranny, kogo powinniśmy wezwać: pastora, księdza czy rabina? Żołnierz...wezwijcie lekarza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
"Jesteś zbyt wielkim optymistą.:)" Do czego wiara prowadzi to wszyscy normalni widzą... kilka milionów ludzi w POLSCE jest zarażonych genetyczną przypadłością mózgową NSN -Niezdolność do Samodzielnego Myślenia. Można się nią też zarazić słuchają radio na określonej częstotliwości... przebywając w bliskim kontakcie z nosicielami zarazy, ubranymi w czarne sukienki.... :)!

Jesteś bardzo jednostronny w ocenie i mieszasz dwa, zupełnie niezależne zjawiska.

Uogólnianie wychodzi Ci natomiast jak szerzenie marnej propagandy wojującego ateisty, pozbawionego w dyskusji rzeczowych argumentów.

To nie różni Cię w tym momencie niczym od zwykłego genetycznego patrioty, dla którego definicja "prawdziwego Polaka" związana jest bezwarunkowo z jego katolicyzmem a mądrość jego wiary, uosabianej przez księdza, jest kategorycznie niepodważalna.

Taki poziom dowodzenia racji godny jest osobników obu frontów, z raczej dosyć prymitywnym zasobem argumentów.

Nie widzę nadal związku pomiędzy postępowaniem i pazernością hierarchów a wiarą.

Zachowujesz się niestety trochę jak wczesnokapitalistyczny robol , który niszczy maszynę fabrykanta widząc w niej źródło zagrożenia dla swego miejsca pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakie fakty? Będziesz znów przytaczał dane ze średniowiecza lub czasów gdy życie ludzkie nie było warte złamanego grosza? Mafia czy "zorganizowana grupa przestępcza" to ludzie których CELEM jest grabież. Nic więcej. O KK nie można tego powiedzieć. Możemy rozmawiać ale twoje podejście wyklucza jakąkolwiek rozmowę. Pogadaj z WłodkiemW, on na świat patrzy tak samo. Będziecie się dobrze rozumieć. ' ........................................................................................................................ Dobrze.... mam troszkę czasu więc opiszę jeden przykład zorganizowanego działania prawie w każdej polskiej gminie.... Tak zwana sprzedaż z bonifikatą to powszechnie stosowany sposób "przekazywania" kościołowi ziemi. Bonifikaty zwykle osiągają 99,9%. A co później? Proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Kołobrzegu ks. Leszek Karpiuk za ponad hektar gruntu w cenie ok 4 mln zł "kupił" za 436 zł 48 gr. Kiedy wygasł miejscowy plan zagospodarowania na działce, gdzie miał powstać kościół, wybudował blok mieszkalny, a na sprzedaży mieszkań zarobił około 100 mln. Za wykorzystanie nie zgodne z przeznaczeniem zapłacić musiał miastu karę 47 tyś. 501 zł.... musi do dziś zwijać się ze śmiechu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zachowujesz się niestety trochę jak wczesnokapitalistyczny robol , który niszczy maszynę fabrykanta widząc w niej źródło zagrożenia dla swego miejsca pracy. " ............................................................................................ Wyjątkowa "dogłębna" analiza mojego zdania :) Może poddasz analizie słowa A. Kwaśniewskiego i podobne kilku hierarchów kościoła iż ateizm = choroba umysłowa... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dobrze.... mam troszkę czasu więc opiszę jeden przykład zorganizowanego działania prawie w każdej polskiej gminie.... Tak zwana sprzedaż z bonifikatą to powszechnie stosowany sposób "przekazywania" kościołowi ziemi. Bonifikaty zwykle osiągają 99,9%. A co później? Proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Kołobrzegu ks. Leszek Karpiuk za ponad hektar gruntu w cenie ok 4 mln zł "kupił" za 436 zł 48 gr. Kiedy wygasł miejscowy plan zagospodarowania na działce, gdzie miał powstać kościół, wybudował blok mieszkalny, a na sprzedaży mieszkań zarobił około 100 mln. Za wykorzystanie nie zgodne z przeznaczeniem zapłacić musiał miastu karę 47 tyś. 501 zł.... musi do dziś zwijać się ze śmiechu...
No i czego to dowodzi? Że KK to mafia? Czy też tego, że w każdym stadzie znajdzie się czarna owca a w KK w związku z brakiem kontroli jest ich szczególnie dużo? Nie widzisz różnicy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No i czego to dowodzi? Że KK to mafia? Czy też tego, że w każdym stadzie znajdzie się czarna owca a w KK w związku z brakiem kontroli jest ich szczególnie dużo? Nie widzisz różnicy? ".... coś dużo, a raczej znakomita większość jest tych czarnych owiec współpracujących z "świeckimi" urzędnikami... Zapomniałem dodać wcześniej iż moje zdanie jest bardzo zbliżone do zdania.... pewnego znanego mi.... księdza... z tym że on uważa się za agnostyka...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
.. Wyjątkowa "dogłębna" analiza mojego zdania :) Może poddasz analizie słowa A. Kwaśniewskiego i podobne kilku hierarchów kościoła iż ateizm = choroba umysłowa... :)

 

Zmień argumentację, bo zaczynasz pieprzyć jak potłuczony. Źle adresujesz prośby o takie dowodzenie, ale jeśli chcesz znać moje zdanie, to odpowiem Ci, że tak. Ateizm, po tym co i jak mówisz, jest jak widać czasem taką samą chorobą umysłową jak wiara. Oba poglądy swoją postawę uzasadniają pewną, niczym nieuzasadnioną wiarą, zwłaszcza tzw. ateizm naukowy czy materialny.

O ile wierzący przyjmują ślepo dogmat i go nie roztrząsają , tacy jak Ty wojownicy nie mając żadnych argumentów i przesłanek co do obiektywizmu swego poglądu i prawdziwości istoty "teizm- ateizm", posługują się jedynie atakiem na nadużycia przeciwników swoich poglądów.

Nie widzisz śmieszności w rozbijaniu gówna na atomy zamiast spór prowadzić na zasadność poglądów ?

Równie wielkim złodziejem i skurwysynem co obłudny klecha może być ateista . To nie zależy od światopoglądu.

Przynależność do jakiegokolwiek kościoła, organizacji i wyznawanie wiary w teizm lub ateizm nie czyni ,że jedne poglądy są lepsze, drugie gorsze.

Udowodnij mi ,że Twój światopogląd , zwłaszcza ateizm jest prawdziwy, a wówczas możesz mówić o konsekwencjach wynikających z wiary na podłe zachowanie człowieka.

Na razie lejesz równo, na oślep po dupie wierzących, jakby ateiści z samej swojej natury mieli lepsze charaktery. Zinstytucjonalizowany ateizm dopiero może być groźny, co pokazała historia niektórych krajów.

Wiara w żadnego boga nie jest niebezpieczna tak długo, dopóki opiera się na ogólnie przyjętych, uniwersalnych wartościach i nie próbuje dominować nad wyznawcami innego światopoglądu. Państwo wyznaniowe jest równie niebezpieczne jak państwo ateistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepeg z Gumy... i wywnioskowałeś to z mojego jednego zdania.... :) Masz dużo racji w tym co akurat ostatnio napisałeś... Ateistą był też B. Mussolini ... więc wolę określenie ... humanizm ateistyczny. Ateizm jest tylko wyznaniem, że nie ma powodów zawracać sobie głowę bogami. Tylko próbuję pokazać ośmieszyć kler i powiązanie z wiernymi... 13702_925818837442146_1708341232078888057_n.jpg?oh=d0fbc6a453b497d86aeb7c4ccf68a539&oe=554C0DBD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa... upierdliwie cały czas wracam do wniosków wyciągniętych z jednego zdania..... mi się wydawało iż trzeba zjeść beczkę soli aby poznać... np: przyjaciela...czyjeś zdanie troskę mniej (soli) Już bliżej poznać "prawdę" od byłej żony... niby jestem złym człowiekiem :) Umówiłem się z byłą teściową aby zawieźć ją do szpitala... choć pochodzi z "wrogiego" mi chrześcijańskiego obozu :) ... a mam to w d... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam ten wątek i śmieszy mnie jak niektórzy bronią tej sekty kk. przedstawiają sprawę w ten sposób, że nie można sądzić wszystkich po czynach jednostek. że niby większość księży jest dobra (śmiem twierdzić że jest odwrotnie). dziwne tylko, że nie stosują tej zasady do opinii np. do rządu. i tak jak np. komendant policji leci ze stanowiska bo ma korupcję w załodze tak biskup czy jakiś inny powinien abdykować gdy jego podwładni to alkoholicy, pedofile i złodzieje.

tylko, że kto by się ostał w tej wspaniałej instytucji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam ten wątek i śmieszy mnie jak niektórzy bronią tej sekty kk. przedstawiają sprawę w ten sposób, że nie można sądzić wszystkich po czynach jednostek. że niby większość księży jest dobra (śmiem twierdzić że jest odwrotnie). dziwne tylko, że nie stosują tej zasady do opinii np. do rządu. i tak jak np. komendant policji leci ze stanowiska bo ma korupcję w załodze tak biskup czy jakiś inny powinien abdykować gdy jego podwładni to alkoholicy, pedofile i złodzieje.

tylko, że kto by się ostał w tej wspaniałej instytucji...

Też niewiele rozumiesz. To jest krytyka pewnego sposobu myślenia, tak uwielbianego przez prawdziwych patryjotów, prawdziwych ateistów, prawdziwych katolików, prawdziwych Polaków i prawdziwych durniów. Sposobu myślenia w którym nie ma miejsca na próbę zrozumienia, dostrzegania złożoności, na prawdę nawet gdy jest trudna do zaakceptowania. Kościół an-buda wygląda tak:

I on chce o tym poważnie rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Cytat Napisał perm Zobacz post.... ..... Nie widzę tego u An-buda. Ja staram się nie zabierać głosu za lub przeciw bo temat mnie po prostu przerasta...." .................................................................................... Cały czas temat Ciebie przerasta (od roku) więc o czym chcesz rozmawiać??? Według Ciebie rozumiem iż należy tolerować w kościele zboczenia, jawne i ukryte przekręty.... itd. ... bo temat w cudowny sposób przerasta... Z tym że ja mam otwarte oczy, myślę i widzę jak polityka z kościołem się przenikają... z życiem społecznym też. Dziwne iż w tym filmie będą brać udział tylko zarażeni przez sukienkowych :) http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/krajowe/%e2%80%9eruskie-zabili-kaczora%e2%80%9d-znamy-scenariusz-filmu-%e2%80%9esmole%c5%84sk%e2%80%9d-krauzego/ar-AA8VjSB?ocid=UP97DHP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...