Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Beatyfikacja Jana Pawła II


Ew-ka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... Cały czas temat Ciebie przerasta (od roku) więc o czym chcesz rozmawiać??? Według Ciebie rozumiem iż należy tolerować w kościele zboczenia, jawne i ukryte przekręty.... itd. ... bo temat w cudowny sposób przerasta...
Czemu piszesz "tolerować w kościele"? Coś się zmieniło? Przecież wg ciebie KK to własnie zboczenia, przekręty, złodziejstwo. Mafia po prostu. Nic innego tam nie dostrzegasz. Skąd to "w kościele"? Czemu nie "tolerować kościół"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Już bliżej poznać "prawdę" od byłej żony... niby jestem złym człowiekiem :) Umówiłem się z byłą teściową aby zawieźć ją do szpitala... choć pochodzi z "wrogiego" mi chrześcijańskiego obozu :) ... a mam to w d... :)

 

:D

Nie bardzo rozumiem intencje.

Przechwalasz się teraz , czy uskarżasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czemu piszesz "tolerować w kościele"? Coś się zmieniło? Przecież wg ciebie KK to własnie zboczenia, przekręty, złodziejstwo. Mafia po prostu. Nic innego tam nie dostrzegasz. Skąd to "w kościele"? Czemu nie "tolerować kościół"? " ............................................................................... Ostatni raz tłumaczę... kościół - pisząc w ten sposób mam na myśli tylko jego urzędników ( jaśniej to sukienkowi) .... i nawet dostrzegam kilku chyba normalnych... np: ks. łemański, o. Górzyński.... Jak masz dalej problem z odczytaniem moich intencji... to trudno... chyba... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
"Nie bardzo rozumiem intencje. Przechwalasz się teraz , czy uskarżasz ? ".... jak dla mnie ważny... jest człowiek, a nie jego wiara. Dogaduję się z katolikami i "ateistami" ... z fundamentalistami mam tylko problem...

No to się, kurwa, teraz dopiero wzruszyłem.:lol2:

Bronek, za ten niezamierzony ekumenizm, jakiego medalu Ci nie szykuje ?

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
:) Następny zajebisty wniosek... dawaj dalej, coraz ciekawsze myśli przedstawiasz.... może pokusisz się o jakiś profil psychologiczny :) a tak prywatnie... mam gdzieś... każdą władzę padającą publicznie na kolana :)

:lol2:

Profil psychologiczny, powiadasz ? He, he!

Z tym musiałbyś raczej wystąpić do Mariana Wklejki , wielkiego, forumowego "prokto -patryjoty". Ja tam się nie nadaję do takich anal-liz. On nie tylko katolik gigantyczny ale i prze-waleczny rycerz samej przenajśw. Panienki, zwłaszcza że już stylistycznie oraz równoważnymi w mocy, argumentami komiksowymi szafujecie.

W każdym razie gdyby to ode mnie zależało, już dzisiaj za całokształt dostałbyś Order Uśmiechu. Chociaż prawdę mówiąc, tytuł "Kawaler Orderu Uśmiechu", w Twoim akurat przypadku, brzmiałoby nieco groteskowo.:D

 

A tak prywatnie ( że Cię tak zacytuję) , to spokojnie...wciśnij powoli sprzęgło, nie szarp i zredukuj napięcie.

Miejsce, w którym , jak opisujesz, masz władzę padającą publicznie na kolana, każdy wybiera sobie w zależności od predyspozycji i przyjemności, jaką mu to wsadzenie w owe miejsce sprawia. Podziwiam jednak i gratuluję gabarytów.

Mnie też taka czołobitność mierzi, z tym że ja to mam jednak gdzie indziej - powiedzmy...no gdzieś w okolicach zmaltretowanej Konstytucji. Brak zdrowego rozsądku i koniunkturalizm polityczny także z wiarą nie mają nic wspólnego.

 

Nikt Cię też nie ocenia, zauważyłem tylko, że euforia antyklerykalna nadto Cię poniosła, hen na manowce tematu głównego. Można prowadzić spory, ale nie trzeba szydzić z wiary, nawet wówczas gdy najwierniejsi z wiernych z reguły i charakteru swojego, na proste pytania i tak dłużni miłością bliźniego raczej nie będą.:yes:

Wielu z nich z wygibasami w KK się nie utożsamia i boleje, więc po co drażnić i łączyć te dwie rzeczy ze sobą, co tak uporczywie czynisz ?:p

Niech Cię Swarożyc z Perunem prowadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wróciłeś do normalnego. Prawie wszystkie Twoje posty miło się czyta :) a prawie bo za kilka poprzednich to Tobie i Permowi należy się medal od papieża za obronę wiary... agnostyk chyba też może taki dostać? Uważam iż można mówić/pisać wszystko co jest zgodne z prawdą... zaprzeczysz może temu niżej wklejonemu zdjęciu??? Tylko sprawdzam :) http://www.katofaszyzm.pl/images/Katofaszyzm%20(29).jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wróciłeś do normalnego. Prawie wszystkie Twoje posty miło się czyta :) a prawie bo za kilka poprzednich to Tobie i Permowi należy się medal od papieża za obronę wiary... agnostyk chyba też może taki dostać? Uważam iż można mówić/pisać wszystko co jest zgodne z prawdą... zaprzeczysz może temu niżej wklejonemu zdjęciu??? Tylko sprawdzam :)
Ja bronię wiary przy okazji niejako. Tak naprawdę bronię rozumu i logiki i pepeg też. Popatrz sobie na to: She' a witch! W tłumie peasants zobaczysz i usłyszysz podobnych sobie. Nie chodzi o wygląd oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja bronię wiary przy okazji niejako. Tak naprawdę bronię rozumu i logiki i pepeg też......" ..................................................................................................................... Tylko że to jest Twoja logika i rozum, jak sam piszesz iż ciężko Ci go ogarnąć :) Można mieć inną logikę.... czyja jest prawdziwsza??? więc tym razem zgodnie z tematem.... http://www.katofaszyzm.pl/images/Katofaszyzm%20(31).jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakiej wy logice mówicie? o jakim rozumie? jeśli widzę, że ktoś jest przekrętem to jest przekrętem. tu trzeba jakiegoś szczególnego rozumu i logiki? pedofila raczej też ciężko z erotomanem pomylić. przykładów można mnożyć. niestety kk nasiąknięty jest tym wszystkim od samego szczytu. jeśli wpierdalają się wszędzie to tylko posłuszny wierny będzie ich bronił tłumacząc się "logiką i rozumem". a niestety wpierdalają się wszędzie bo jeszcze wielu na świecie "rozumnych i logicznych" trzęsidupów się ich boi.

"kulisy układu biskupów z politykami":

natemat.pl/126203,ida-w-marszu-pis-konsultuja-koalicje-robia-interesy-z-samorzadowcami-kulisy-ukladu-biskupow-z-politykami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, drogie dzieci, posłuchajcie może Misia z okienka...

 

Wy tu wszystko rozumiecie na odwrót. Jak ślepe kocięta we mgle.

 

Czyli jakiś tam "kościół" napadł na Europę i ją zajął, okupuje ją, a teraz pożera państwa, gwałci dzieci itd...

 

A to tak nie było. To "państwo" /cesarstwo rzymskie/ - wybrało sobie kościół chrześcijański na obowiązującą i przymusową religię państwową.

Tak sobie wymyślili cesarze w 4 wieku n.e. i z żelazną konsekwencją myśl wprowadzili w czyn. Nie będziemy się tu wdawać w długie dyskusje dlaczego.

Doszli zapewne do wniosku, że skoro już muszą być Bogowie /przyczyna mój post #1146/ to ten jeden będzie OK.

 

I tak to już mamy w spadku. I działa.

 

Nawet wy, drodzy "wolnomyśliciele" - zdaje się że w tych Bogów wierzycie, bo jak można zwalczać coś co jest się przekonanym nie istnieje :lol2:

Zresztą z swojej walki, de facto też tworzycie religię...

 

Pepeg z Gumy - proszę bez inwektyw, na mnie to naprawdę nie działa, nie strolujesz mnie zapewniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Wreszcie wróciłeś do normalnego. Prawie wszystkie Twoje posty miło się czyta :) a prawie bo za kilka poprzednich to Tobie i Permowi należy się medal od papieża za obronę wiary... agnostyk chyba też może taki dostać? Uważam iż można mówić/pisać wszystko co jest zgodne z prawdą... zaprzeczysz może temu niżej wklejonemu zdjęciu??? Tylko sprawdzam :)

 

:lol2:Dobreee! Mój egocentryzm po tym oświadczeniu doznał niemal pełnego i długotrwałego wzwodu bez wytrysku :D

Myślę, że papież medalu by mi nie dał, bo to co napisałem nie jest żadna obroną wiary. Jest jedynie obroną prawa do odmiennego niż mój światopoglądu, bez bolesnego okładania się po gonadach.

Wyciąganie zbyt uogólnionych i zbyt daleko idących wniosków co do samego faktu wierzenia, krzywdzi ludzi , którzy z wiarą łączą swoje życie i którym ta (nieraz naiwna i niespójna logicznie ) wiara obiecuje jakąś fantastyczną nadzieję, tłumaczy zjawiska niezrozumiałe i daje uspokojenie.

Więcej! Wprowadza określony i akceptowany styl życia, trzyma za mordę, mówi co można a obok sękatego kija pokazuje na horyzoncie rachityczną marchewkę zbudowaną z wiekuistej szczęśliwości.

Zwłaszcza ,że co rusz jakaś kongregacja pracowitych ojców bierze na tapetę aktualne postępy cywilizacji i dorabia swoją ideologię, żeby los Giordano Bruno nie musiał już więcej straszyć dzieci Pana.

Ja się zgadzam z Tobą, że instytucja Kościoła ( ba! religie całe) dokonuje nadużyć, stawia się ponad prawem, manipuluje i garnie zachłannie do siebie jakimś prawem kaduka, niby należne im z tego tytułu apanaże, ale nie dotyczy to samych owieczek. One znakomicie oddzielają od siebie urzędnika od aktu wiary, w tego nawet dosyć apodyktycznego boga.

Długotrwała i permanentna socjotechnika wyrabia w stadzie odruchy pozwalające się bezboleśnie wodzić za nos, usprawiedliwiać podłe czyny pasterza, wchodzić w obrzydliwy deal z władzą, na zasadzie "wy nam piórko, my wam za to kosmatełko" i iść na układy , na które nieuzależniony nie pójdzie.

A i nie bez znaczenia , że powoduje też przekonanie ,iż jest się lepszym i znacznie wartościowszym od głupiego i brzydkiego ateisty, Żyda, buddysty czy też marnego i tępego agnostyka.

Oni mają przecież czarodziejski dar, dar wiary i dar jakiejś nie do opisania do nich miłości stwórcy.

I ch... ich sprawa, ale mają jak każdy , a może nawet bardziej, niezwykle wrażliwe na krytykę uczucia własne.

Dopóki nie będą mnie kopać, mogą liczyć na wzajemną tolerancję i nieagresję.

 

PS

Wielopostaciowość , to zjawisko dosyć znane w przyrodzie:D Logika pewna więc jest. Gorzej, że sprawa dotyczy akurat dosyć archaicznego boga postaciowego, cierpiącego na jakiś splątany kwantowo, dualizm korpuskularno-falowy.

Kwantówkę jakoś tam chwytam, z bogami już nie ogarniam.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś się naprodukował :) odniosę się tylko do tego....".... ale nie dotyczy to samych owieczek...." z tym iż ową owieczką jest p.oseł.... a nawet stadko osłów Popierdolonych i sprawiedliwych i drugie stadko POpierdolonych i trzecie itd. i te jak zauważyłeś "zwykłe" owieczki są strzyżone...więc jednak tracą.... chyba też logiczne :) 1508115_585642321535992_8876495221296265155_n.jpg?oh=73ff58ffb15ddf33d20d2990f92b1da6&oe=554D6A17&__gda__=1431952489_965a4054494d24e55a8b228aeac90434
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...