Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Beatyfikacja Jana Pawła II


Ew-ka

Recommended Posts

Ja pisząc o zbrodniach "kościoła" (jego urzędników) opieram się na faktach historycznych.

 

Z ciekawości, które z tych faktów ustawiłbyś w pierwszej dziesiątce?

 

"Nie ma Boga, to jest wszystko kłamstwo. Ci którzy nas mordowali, na pasach mieli napisane Gott mit uns. Bóg ich chronił. Nie nas,ofiary. Niewinne dzieci szły do pieca. Gdzie był wtedy Bóg wszechmogący, miłosierny? Wszyscy straciliśmy tam wiarę w Boga." - wypowiedź więźnia numer 100430 z obozu Auschwitz Karola Tendery,

 

Zachowując cały szacunek do tragedii w Oświęcimiu - Równie dobrze mógłby to być dowód na istnienie wolnej woli człowieka - znając Dekalog, nie powinni tego czynić, a jednak czynili. Tudzież odkupienia grzechów, bo ofiary przeszły piekło/czyściec już na ziemi.

 

Z czystej ciekawości, należy teraz używać nazwy Auschwitz a nie Oświęcim?

Edytowane przez dorkaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dorkaS..."Z ciekawości, które z tych faktów ustawiłbyś w pierwszej dziesiątce?" .................................................................................................................... Co za różnica? Zbrodnia to zbrodnia... czy zrobiona wczoraj czy 500 lat temu... organizacja ta najechała Polskę przeszło 1000 lat temu po wcześniejszym 1000 lat doświadczeń... .................................................................................................................. "Zachowując cały szacunek do tragedii w Oświęcimiu - Równie dobrze mógłby to być dowód na istnienie wolnej woli człowieka - znając Dekalog, nie powinni tego czynić, a jednak czynili. Tudzież odkupienia grzechów, bo ofiary przeszły piekło/czyściec już na ziemi." .................................................................................................................. Odnosiłem ten fragment jako dowód na uwiarygodnienie wspomnianego tygodnika, pełna treść w ostatnim wydaniu.... o jakim karwa odkupieniu grzechów piszesz??? ................................................................................................................. "Z czystej ciekawości, należy teraz używać nazwy Auschwitz a nie Oświęcim? " ................................................................................................................. Do Oświęcimia trzeba dopisać ... nazistowski obóz.... sama niemiecka nazwa jest poprawna. ................................................................................................................. Tak głupio cytuję.... komp mi coś szwankuje i wszystkie odpowiedzi łączy, puszcza jednym ciągiem, brak możliwości cytatów.... może przeglądarka mi pada....od jakiegoś czasu, ale tylko na FM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Miotasz się coraz bardziej. " ....perm ... i kto tu się miota :).... może kiedyś ogarniesz :) pomyśl logicznie :)
Logiczny i racjonalny jestem do bólu. Dlatego piszę, że się miotasz. Ni ładu ni składu nie ma w tym co piszesz. Wypłakujesz swoje żale nie wiadomo po co i na co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Logiczny i racjonalny jestem do bólu. Dlatego piszę, że się miotasz. Ni ładu ni składu nie ma w tym co piszesz. Wypłakujesz swoje żale nie wiadomo po co i na co. " ............................................................................... Tylko Ci się wydaje że jesteś racjonalny i logiczny :) :) :) Mogę to łatwo udowodnić :) Pogrubiłeś moją odpowiedź... " Co ci biskupi i wszyscy święci do kupy wzięci mają wspólnego z BOGIEM ??? " byś ją przeczytał uważniej to byś może zauważył iż chodziło mi nie o to co biskupi mają wspólne go ze sobą... tylko "Z" bogiem :) przekładając to na równanie matematyczne .... biskup = bóg :) .............................................................................. Patrząc RACJONALNIE też można zauważyć i bardzo łatwo dowieść... kościół katolicki = pasożyt :) Z tym iż określenie "pasożyt" jest wyjątkowo bardzo delikatne :) Śledząc tylko ostatnie 25 lat historii tej organizacji zabrakło by mi życia do opisania ich... znaczy funkcjonariuszy kościoła rzymskokatolickiego.... wszystkich "przekrętów" jakie się w tym czasie dopuścił. Słowo "przekręt" kryje określenia karalne takie jak morderstwa, pedofilia, wyłudzenia, kradzież .... itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...
Tyle samo mają wspólnego co wszyscy inni. Od ogółu odróżnia ich fakt, że rozpowszechniają i podtrzymują wiarę. Napisałem to już. Przy okazji ją często wypaczają co niewiele zmienia. Podtrzymywanie i rozpowszechnianie wiary. To jest cel KK a nie morderstwa, gwałty kradzieże jak sugerujesz. Dodają sobie boskości co, również moim zdaniem jest niedopuszczalnym nadużyciem ale nie zmienia to celu nadrzędnego. Bogacenie się kościoła, zdobywanie wpływów to również tylko środek do tego samego. Jak zdejmiesz końskie okulary to dostrzeżesz to.

Większość chyba rozsądnie myślących ludzi, prędzej czy później dojdzie do wniosku, że KK jest naroślą, raczej pasożytniczą. Kto jednak ma go zastąpić, by wiara istniała dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perm.... jakieś drobne elementy logiki u Ciebie zauważyłem :) Tylko iż ja mówię o przekrętach a Ty w ramach obrony dodajesz i mieszasz "zasługi" - jest to obrona przez atak :) Czy można bronić załóżmy mordercę, tym że był nachlany, czy naćpany... wiarą? Odpowiem iż można... dzieje się to w dzisiejszej Polsce.... sprawdź tylko wyroki jakie dostali księża za pedofilię i jaki procent odsiedział swoje... przenikanie kościoła w sprawy karne, sprawy świeckie - wyłudzanie dotacji. Nawet caritas ciężko ruszyć... prokuratorzy, sędziowie boją się kościoła jak diabeł święconej wody!!! Rydzyk zebrał na ratowanie stoczni jak się szacuje od 180 do 250 milionów zł..... i co? Przepierdolił.... i co? Salezjanie okradli bank na 35 mln dolarów.... takich i mniejszych spraw są już tysiące.......... "... by wiara istniała dalej? " A musi istnieć?:) Jak już musi to może się obyć... znaczy bez pośredników. Podejrzewam iż więcej ateistów poznało "pismo święte" od niby wierzących...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko iż ja mówię o przekrętach a Ty w ramach obrony dodajesz i mieszasz "zasługi" - jest to obrona przez atak

 

To pisz o przekrętach dodając przy tym magiczne słowo "niektórych".

Bo jak na grubo więcej niż miliard katolików na świecie, dopuszczasz się bezpodstawnego obrażania większości z nich, czego udajesz, że nie widzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury!

Tam, gdzie rozum śpi - tam budzą się demony!

 

Padają stwierdzenia - że biskupi i księża są po to, aby jakaś tam wiara nie wygasła...

Jak wiara ma podstawy - ma wiernych i sama nie wygaśnie.

KK to zabobon, gusła, opium dla ciemnych mas, który swą działalność prowadzi już dość długo, to ma w tym wprawę.

Co wspólnego ma KK z chrześcijaństwem?

NIC!

- Bo nie widać tego (praktykowania kanonów wiary) w ich życiu codziennym.

Nawet ich papież to widzi, opierdalanki im robi, a oni nie raczą nawet tego zauważyć.

A mnie to bawi...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Co wspólnego ma KK z chrześcijaństwem?

NIC!

...

Wszystko. Ok, sam to pisałem, kościół sobie, chrześcijaństwo sobie. Jednak bez KK nie wiedziałbym, że istnieje wiara w Boga. Nie wiedziałbym o 10 przykazaniach. Pytanie czy lepiej byłoby czy gorzej jest nie do rozstrzygnięcia. Bez KK wierzyłbyś w ducha mieszkającego w pobliskiej wierzbie. (Ja pewnie też) Albo w miotle. Czym różnią się one od Boga Jedynego nie sposób odpowiedzieć. To jednak KK jest nośnikiem chrześcijaństwa. Niczego innego nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To jednak KK jest nośnikiem chrześcijaństwa. Niczego innego nie ma. "

 

Wyprany...

Smutne.

 

Miałem kiedyś warsztat naprawy RTV.

Dziś nie mam w domu telewizora a radia czasem słucham jak autkiem jadę.

Jest nieco spieprzone i co chwila samo zmienia stacje (na tą najmocniejszą w danym momencie) to w efekcie...

SAM muszę myśleć, bo mi "gotowca" nie podsuwają z żadnej strony/opcji.

Uwierz - nie boli!

Jakbyś popróbował widzieć (a nie patrzeć na) to co jest i myśleć (a nie "wiedzieć"), to sam byś zauważył wszystkie odcienie szarości rzeczywistości.

Przestałbyś głosić gnozją te brednie.

 

Ładny z Ciebie chrześcijanin, jak tylko KK dla Ciebie istnieje...

Smutne.

Boga poszukaj w sobie (jak Ci to potrzebne) a nie w kościele. Tam znajdziesz TACĘ, bo Boga tam już dawno nie ma.

 

Wiesz, ze istnieją tzw. "święte księgi chrześcijan" ?

Poczytałbyś którą w wolnym czasie i może pozastanawiał się nad tym, co tam napisano...

Tylko...

Nie łap się za "jedyną oficjalną i uznaną" wersję którejś opcji.

Poczytaj KILKA wersji TEJ SAMEJ książki.

A potem chwilkę pomyśl (jak umiesz jeszcze samodzielnie to zrobić).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ładny z Ciebie chrześcijanin, jak tylko KK dla Ciebie istnieje...

Smutne.

Boga poszukaj w sobie (jak Ci to potrzebne) a nie w kościele. Tam znajdziesz TACĘ, bo Boga tam już dawno nie ma...

 

Jakbyś tak poczytał co piszę a nie odpowiadał sam sobie to wiedziałbyś jaki jest mój stosunek do KK. W skrócie wielkim nie jestem jego członkiem, bo kwestionuję prawo jakiegokolwiek człowieka do wypowiadania się w sposób autorytatywny w imieniu Boga. Nie oznacza to jednak, że mam sie zgadzac na pisanie kłamstw. Nie ma znaczenia czego dotyczą. Nie jest KK organizacją przestępczą jak sugeruje to an-bud. Chrześijaństwo istenieje w powszechnej świadomości dzięki kościolowi. Był też przez wieki, w przeciwieństwie do tez an-buda kościół ośrodkiem postępu. To część naszej historii, naszej cywilizacji. Z bagażem krucjat, inkwizycji i podobnych. Można sobie różne głupoty wypisywac ale nie da sie tego przekreślić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Nie jest KK organizacją przestępczą jak sugeruje to an-bud."

A sądownictwo i prokuratura, ze o izbie komorniczej nie wspomnę, jak sugeruje prasa - JEST??!!!

 

Kiedy zauważysz, ze najwięcej skurwieli jest tam, gdzie jest kasa i piękne słówka?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Nie jest KK organizacją przestępczą jak sugeruje to an-bud."

A sądownictwo i prokuratura, ze o izbie komorniczej nie wspomnę, jak sugeruje prasa - JEST??!!!

Nie jest. Podobnie jak kościół.

 

Kiedy zauważysz, ze najwięcej skurwieli jest tam, gdzie jest kasa i piękne słówka?

 

Adam M.

:) Naprawdę? Idealizm nie istnieje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykrot...."To pisz o przekrętach dodając przy tym magiczne słowo "niektórych". Bo jak na grubo więcej niż miliard katolików na świecie, dopuszczasz się bezpodstawnego obrażania większości z nich, czego udajesz, że nie widzisz. " ...........................................................................................Dobrze Stasiu:) będę się pilnował... ale zamiast "niektórych" użyję magicznego słowa "większość". Podajesz miliard katolików.... a mi chodzi tylko o urzędników i do nich tylko się odnoszę (klechów) Troszkę jaśniej??? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi tylko o urzędników i do nich tylko się odnoszę (klechów)

 

pisząc cokolwiek źle o pasterzach obrażasz owieczki (przynajmniej owieczki tak se dumają). zawsze będziesz wrogiem. zawsze będziesz tym obrażającym choć personalnie owieczek nie uraziłeś... po prostu katolicy tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...