Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Beatyfikacja Jana Pawła II


Ew-ka

Recommended Posts

"A jakie to ma znaczenie dla wiary? Żadnego! Wiara jest wiarą, a kościól jest kościołem...." .......................................................................................................................... Proste :) kościół wykorzystuje wiarę do wyciągania kasy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po pierwsze KK nie jest jedynym kościołem chrześcijańskim, zapomniałeś o prawosławnych protestantach i całej masie innych odłamów.

 

Po drugie - o Dekalogu nauczają nie tylko chrześcijanie, ba wersja Dekalogu KK rożni się od tej w Starym Testamencie - http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog

 

Niestety wyłazi z nas "religiocentryzm" i brak wiedzy na temat innych religii. Zresztą, wiedza na temat "naszej" katolickiej, tez jest niepełna, niestety.

Gdybyś nie dostrzegł an-bud odnosi się do KK, jest też KK największym kościołem w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Nie miej do mnie żalu, bo nie ja ten świat takim stworzyłem. Ja go już zastałem.

:)A jakie pretensje? Tak z ciekawości zapytałem .

Chociaż stworzenie przez "Kogoś" również i niektórych ludzkich poglądów , trochę mnie niepokoi. Tyle się bowiem o "własnej woli", wynikającej z konsumpcji rajskiego jabłuszka nasłuchałem, że mnie po tym co piszesz aż ciarki przeszły.

Ale dziękuję Ci, że w tak bardzo subtelnej formie uświadamiasz mnie, że jednak mam defekt.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż stworzenie przez "Kogoś" również i niektórych ludzkich poglądów , trochę mnie niepokoi. Tyle się bowiem o "własnej woli", wynikającej z konsumpcji rajskiego jabłuszka nasłuchałem, że mnie po tym co piszesz aż ciarki przeszły.

Ale dziękuję Ci, że w tak bardzo subtelnej formie uświadamiasz mnie, że jednak mam defekt.:lol2:

 

Sam widzisz, masz jednak szanse. Swoją wykorzystali nawet Wojciech i Józef, aż mi się matula zbuntowała, że ona nie chce z nimi być w jednym niebie i muszę jej szukać jakiegoś innego.

Niezbyt mi to idzie, przyznaję, ale leniwym już i się nie przemęczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Boisz się?

Z tym baniem się , to różnie bywa. W każdym bądź razie lepiej nie lekceważyć zjawiska.

Każda władza bowiem deprawuje. Czasy jednomyślności światopoglądowej narodu już mieliśmy i nikogo one ani 1917 , ani w 45 roku też specjalnie nie niepokoiły.

Myślisz ,że nie może być powtórki , tym razem w drugą stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Boisz się? " .................. Historia kręci się kołem.... kilka dni temu nawiedzeni spalili żywcem pilota.... kilka lat temu fanatyczny katolik Breivik .... "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien tego pierwszego" Z pewnością Albert miał rację...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym baniem się , to różnie bywa. W każdym bądź razie lepiej nie lekceważyć zjawiska.

Każda władza bowiem deprawuje. Czasy jednomyślności światopoglądowej narodu już mieliśmy i nikogo one ani 1917 , ani w 45 roku też specjalnie nie niepokoiły.

Myślisz ,że nie może być powtórki , tym razem w drugą stronę?

 

Myślę, że może, natomiast moje "niebanie sie" wynika z czegoś innego. To tak jak u tego Czecha po wojnie, kiedy poltruk roztaczał na zebraniu wizję wspaniałej przyszłości opowiadając, jak to zaprowadzą teraz w Cechach komunizm, a niektórzy się tego bali.

- A ja się nie boję - oznajmił, dodając: - Ja mam raka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Myślę, że może, natomiast moje "niebanie sie" wynika z czegoś innego. To tak jak u tego Czecha po wojnie, ...!

Życzę Ci mimo wszystko dużo zdrowia.

Może obawy są przesadzone ale jakoś nie widzę różnicy pomiędzy śmiercią z powodu oderżnięcia głowy przez dzikiego dżihadystę a cywilizowanym stryczkiem katolickim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Ci mimo wszystko dużo zdrowia.

Może obawy są przesadzone ale jakoś nie widzę różnicy pomiędzy śmiercią z powodu oderżnięcia głowy przez dzikiego dżihadystę a cywilizowanym stryczkiem katolickim.

... chyba, że Twa odkupiona dusza powędruje do Raju :) ... wtedy może być tylko lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...