Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Beatyfikacja Jana Pawła II


Ew-ka

Recommended Posts

Gość Pepeg z Gumy
"..:) Troszkę czytałem o światopoglądzie Alberta i Hawkinga :)

Nie wątpię, że trochę beletrystyki z ich życiorysu łyknąłeś, ale czy zrozumiałeś coś z sensu ich prac?

Światopogląd obu panów nie jest żadnym wyznacznikiem dla czyjejkolwiek postawy. W ten sposób, to również pewien rodzaj wiary, że ponieważ są mądrzejsi od statystycznego Maliniaka, to swą postawą światopoglądową nie mogą się mylić.

Na razie skupiłeś się głównie na flekowaniu Kościoła.

Edytowane przez Pepeg z Gumy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

".......Na razie skupiłeś się głównie na flekowaniu Kościoła. " ................................................... sam się o to prosi :) oczywista, oczywistość... proste i najłatwiejsze... Czemu prawie wszyscy gaciami trzęsą na słowo kościół.... magia jakaś???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...... a oni wyróżniają się z tłumu...."................................. Cześć Adam :) ONI mnie chyba unikają.... z wzajemnością :) Ostatnio z ciekawości liczyłem jak zaznaczony jest teren przydrożnymi kapliczkami.... na bocznej drodze do staruszka wyszła jedna dwa kilometry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to bardzo proste. an-bud myśli o bliźnich. to troska o zbawienie błądzących. porównałbym to do pewnego rodzaju drogowskazu, coś na zasadzie ostrzeżenia typu "nie jedz tego bo zgnite" :rolleyes:
Czyli robi to o co sam oskarża kościół. Wymusza decyzje, do tego posługując się demagogią i quasi faktami. Czym się różni od "prawdziwego katolika"? Niczym!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patriotą jest!

Od kogoś trzeba zacząć (sprzątać tę stajnię Augiasza) a oni wyróżniają się z tłumu.

No, widać ich z daleka...

:lol:

Potem przyjdzie kolej na innych.

Lista długa, praca spora...

:lol:

 

Adam M.

Zapiminasz o jednym drobiazgu. Przynależność do kościoła nie jest obowiązkowa. Urzędy, instytucje państwowe za które wszyscy płacimy podlegają, siłą rzeczy kontroli. Kościół nie. Owszem są dotacje i to nie małe ale to w istocie darowizna nie dająca prawa do nadzoru i ingerencji. Zdecydował o niej Sejm, czyli nasi przedstawiciele (jakkolwiek niedorzecznie by to brzmiało).

Czyścić można swoje. Jesteś członkiem kościoła, proszę bardzo, możesz działać, choć pewnie czeka cię los Lemańskiego, bo hierarchia w KK rzecz święta co jest bardzo wygodne. Nie jesteś to trudno. Nie twój problem. Zmienić to można tylko odchodząc od konkordatu ale nie widzę polityka, który taką propozycję postawi na forum publicznym.

Do czego to prowadzi wiadomo. Lekcje religii opłacane przez państwo są najlepszym tego przykładem. Wyrzucanie publicznych pieniędzy. Bezkarnie i bez możliwości ingerencji, bo na to państwo się zgodziło.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię, że trochę beletrystyki z ich życiorysu łyknąłeś, ale czy zrozumiałeś coś z sensu ich prac?

Światopogląd obu panów nie jest żadnym wyznacznikiem dla czyjejkolwiek postawy. W ten sposób, to również pewien rodzaj wiary, że ponieważ są mądrzejsi od statystycznego Maliniaka, to swą postawą światopoglądową nie mogą się mylić.

Na razie skupiłeś się głównie na flekowaniu Kościoła.

Chciałoby się, by ktoś mądry popatrzył przez lupę i powiedział "tak, widzę Go!" lub też "nic tam nie ma". Niestety, w temacie o którym piszemy nie ma mądrych, nie ma lupy. "Mądrości" Hawkinga są równe "mądrościom" babć z koła gospodyń wiejskich. To, że bierze on pod uwagę aspekty o których babcie nie mają pojęcia nic nie zmienia. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czyli robi to o co sam oskarża kościół. Wymusza decyzje, do tego posługując się demagogią i quasi faktami. Czym się różni od "prawdziwego katolika"? Niczym! "................... Perm.... troszkę przesadziłeś :) Wyzywasz mnie od katolika :) Fakty podaję z historii... a i dziś dzięki kościelnej stonce Polska traci rocznie około 10 miliardów złotych!!! i jaka demagogia??? Dowodzenie czegokolwiek w sporze o Boga leży wyłącznie po stronie wierzących, bo to oni twierdzą że istniej coś... czego nie widać, nie słychać ani nie czuć, ani nie można w żaden sposób uchwycić zmysłami i dowodami naukowymi ;) Błądzisz gościu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czyli robi to o co sam oskarża kościół. Wymusza decyzje, do tego posługując się demagogią i quasi faktami. Czym się różni od "prawdziwego katolika"? Niczym! "................... Perm.... troszkę przesadziłeś :) Wyzywasz mnie od katolika :) Fakty podaję z historii... a i dziś dzięki kościelnej stonce Polska traci rocznie około 10 miliardów złotych!!! i jaka demagogia??? Dowodzenie czegokolwiek w sporze o Boga leży wyłącznie po stronie wierzących, bo to oni twierdzą że istniej coś... czego nie widać, nie słychać ani nie czuć, ani nie można w żaden sposób uchwycić zmysłami i dowodami naukowymi ;) Błądzisz gościu :)
Sorry ale coraz mniej sensu jest w tym co piszesz. Niczym się od "prawdziwego katolika" nie różnisz bo, podobnie jak on używasz demagogii zamiast argumentów. Twoje "fakty" to, w większości zbiór bredni wymyślonych przez wojujących z kościołem bezmózgów. By było jasne. Z KK wojują też ludzie myślący ale ty ich argumentów nie używasz. Kościół "doi" nasze państwo, bo taka jest wola demokratycznie wybranych przedstawicieli narodu wybranego.

Kto ci wmówił, że wierzący musi cokolwiek udowadniać? Nie musi, wystarczy, że w to wierzy. Nie podoba ci się to? Zgodnie ze swoimi słowami przełknij to, bądź wyrozumiały, nie bądź równie głupi jak "prawdziwi katolicy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co mnie ciężko ogarnąć ? ... Twój totalny brak tolerancji

Prowadzisz krucjatę w "obronie błądących" (jak wyżej napisano) ale ... "błądzący" wcale tego nie chcą :)

Nie jesteś ani "naukowcem" poszukującym dowodów na istnienie lub nie istnienie Absolutu, ni też "historykiem" ... "poszukujesz prawd objawionych" na podstawie wybranych pozycji ukierunkowanych w Twoim "poszukiwaniu" (może uzupełnij swoją bibliotekę o opracowania na temat KK) ... Twoja nienawiść może (choć nie musi) nasuwać podejrzenia, że zostałeś "urządlony" przez jakiegoś zboczonego klechę ? ... zdarza się

 

ps - często w "lokalnych wiadomościach" (które codziennie oglądam) podawane są informacje o pedofilii ... informacje w tym zakresie to ułamek procentu dotyczący jakiegokolwiek wyznania (ponieważ widzę, że to jest Twoim głównym "orężem" w Twych wypowiedziach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha rozumiem, że naukowiec poszukujący absolutu jest dla ciebie autorytetem.

ale jak już któryś nałukowiec go znajdzie to nas powiadomisz?

z "kopernikiem" nie dyskutuję :) ... "dziurawe jelita" to wykluczają :) ... widzisz w niebiańskich "szachownicach" znaki ? słyszysz"jakieś glosy" ? :)

... sok z buraków "wszystko Tobie powie" ... :)

 

ps - an-bud współczuję "sprzymierzeńca" :)

Edytowane przez Chef Paul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" ... Twoja nienawiść może (choć nie musi) nasuwać podejrzenia, że zostałeś "urządlony" przez jakiegoś zboczonego klechę ? ... zdarza się"................................................................. :) No można i tak.... ale mylne wnioski. Czuję się teraz nawet dumny iż zostałem wyrzucony z religii w 3 klasie szkoły podstawowej .... miałem powtarzać :)Może to mnie ochroniło? Ale było daleko... i pod górkę i w kościele :) I na tym etapie zakończyłem edukację religijną. Potem miałem dostęp do wydawnictw podziemnych i ciekawsze było czytać o gułagach, Katyniu... Dopiero od kilku lat nadrabiam zaległości z wiary i kościoła :) ............ Tak się zastanawiam... o czym wypada mówić na temat kościoła i jego przekrętów aby było odebrane poprawnie??? Na temat pedofilii.... wypowiedz biskupa : że to dzieciaki wciągają inne osoby...szukające miłości.... TOŻ MU SIĘ MÓZG ZLASOWAŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się teraz nawet dumny iż zostałem wyrzucony z religii w 3 klasie szkoły podstawowej .... miałem powtarzać :)Może to mnie ochroniło? Ale było daleko... i pod górkę i w kościele :) I na tym etapie zakończyłem edukację religijną.

 

Dlatego też stawiasz znak równości pomiędzy wiarą i kościołem (szczególnie KK). A to przecież zupełnie różne rzeczy, czego nie chcesz dopuścić do swojej łepetyny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dlatego też stawiasz znak równości pomiędzy wiarą i kościołem (szczególnie KK). A to przecież zupełnie różne rzeczy, czego nie chcesz dopuścić do swojej łepetyny.. " ............................................................. Stasiu a mi się cały czas wydaje iż krytyka pasożytów kościelnych odbierana jest jako atak na wiarę :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...