Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A oto jedna z ofert:

"Witam,

Jeżeli pompa ciepła ma być jedynym źródłem ciepła, to na nasze warunki klimatyczne zdecydowanie polecam pompę Alfea

francuskiej firmy Atlantic . Powodów jest kika. Najważniejsze, to wysoka ekonomika pracy oraz niski,łączny koszt zakupu.

W ofercie mamy pompy o wydajności 8 albo 10 kW.

Zakładam że 10 Pana bardziej zainteresuje zwłaszcza, że wyższa moc to gwarancja obniżenia kosztów eksploatacyjnych.

Cena netto kompletu typu split 23600,- zł,

Obecnie promocja - rabat 10% czyli cena po rabacie 21240,-.

Dodatkowy bonus - przy dokonaniu pełnej przedpłaty kolejne 5% czyli cena pompy 20 178,-

Blok wspomagania 1100,-

Razem 21278,-

Materiały instalacyjne to koszt w granicach 2000zł.

Koszt montazu pompy ciepła łącznie z podłaczeniem do istniejacej instalacji oraz pierwszym uruchomieniem serwisowym - 2500,-

Dodatkowo produkcja ciepłej wody użytkowej - systemowy zasobnik firmy Atlantic z powiększoną węzownicą przystosowaną do wspólpracy z pompą ciepla,pojemność 300 litrów wyposazony w grzałkę wspomagającą po rabacie 4950,-

Montaż 500zł plus materiały instalacyjne około 1.000zł.

Do cen, w przypadku zakupu ze zleceniem montażu, istnieje możliwość naliczenia obniżonej stawki podatku Vat 8%.

Przy samym zakupie podatek ten wynosi 23%.

Koszty dojazdów i transportów 1200,-

W ofercie podałem pompe ciepła Alfea Extensa z tak zwanej "górnej półki jakościowej" co daje gwarancję wieloletniej bezawaryjnej i ekonomicznej pracy.

 

Całóść: 32928 plus 8% - 2634 = 35562 - "bardzo atrakcyjna oferta":jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o ile więcej - rozesłałem zapytania i czekam - dzis przyszło ze szczecina z ajb - 24500 za Panasa, oraz jakieś z Bydgoszczy w 4 wariantach - najtańszy 22300 to Panas jednofazowy, cwu 200litrów najdrozsza prawoe 30tys za Panasa trójfazowego ze zbiornikiem 300l - tylko dziwnie dużo chca za montaż - 4500!

 

Na allegro jest Panas za 17k brutto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 tyś - to jest kwota duża na powierrzną

tak przy okazji weż coś kolego zrób z tymi 30 cm izolacji pod dachówką-raz że koszty zzimą

a dwa komfort latem dla rodziny zapewniony.

olej reku jak nie masz kasy a zaizoluj porządnie dom[ale PORZĄDNIE]

PRZEPRASZAM za złośliwość -pamiętaj że jednak będziesz grzał prądem

 

tak przy okazji

napaliłem wczoraj w komiku 1,5 kg brykietu

sezon 2013/14 rozpoczęty

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 tyś - to jest kwota duża na powierrzną

tak przy okazji weż coś kolego zrób z tymi 30 cm izolacji pod dachówką-raz że koszty zzimą

a dwa komfort latem dla rodziny zapewniony.

olej reku jak nie masz kasy a zaizoluj porządnie dom[ale PORZĄDNIE]

PRZEPRASZAM za złośliwość -pamiętaj że jednak będziesz grzał prądem

 

tak przy okazji

napaliłem wczoraj w komiku 1,5 kg brykietu

sezon 2013/14 rozpoczęty

 

A kto powiedzial ze nie mam kasy - mam ale nie miliony, reku nie oleje bo to oszczędności w grzaniu i to dość spore, 30cm na poddaszu wystarczy zwłaszcza że - 30cm ocieplona bedzie połac dachowa do samego szczytu oraz w podłodze nad pokojami poddasza też bedzie 30cm wełny wiec w moim mniemaniu wystarczająco dobrze zwłaszcza jesli mam reku.

 

Daj propozycje pompy powietrznej w tej cenie o zbliżonych choćby parametrach do panasa o firmie nie wspomnę.

 

 

A tak na marginesie - super masz ocieplenie skoro mamy czerwiec a ty juz grzejesz - sorki za złośliwość ale pamietaj że dom trzeba zaizolować PORZĄDNIE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połącz sobie pewne fakty

dlaczego musiałem napalić w czerwcu?

o reku sięn nie wypowiadam- przy twoim domku[jakieś 60-80 kwh m2 rok to może i reku zaczyna nabierać sensu

proponuje ci wpaść do znajomych wieczorem w upały na poddasze przy 30 cm wełny -

dom mam poprawnie zaizolowany - wiem to po pierwszej zimie

 

rozpędziłem sięz 60-80 kwh w

 

60 powinneś się zmieścić[tym bardziej że m2 mają się u ciebie nijak do m3 - z powodu poddasza

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo P. w istocie jest "mocniejsza" PC dlatego "utrzymuje" moc do -15*C.... Mitsu stosuje cos podobnego...

Mozna tez kupic mocniejszego D i wtedy spadnie do "wyzszej" mocy... ale bedzie oczywiscie drozszy.

O Alt. C tylko czytalem... ale wyglada na fajna PC... chcialbym ten sterwnik do mojej :rolleyes:

 

Czytalem niezalezny test gdzie poprzedni model D 11kW byl testowany... w S. SCOP 2,7, przy -15*C COP 1,9. Praca do -25*C

 

witam

 

wszystko się zgadza, wg mnie to nie jest ważne tylko, że jak kupisz "mocniejszego" Daikina (wg mnie obecnie jedna lepszych pomp ciepła) to cena będzie niestety jeszcze wyższa, jeszcze bardziej niekonkurencyjna

 

Panasonicowi też by się przydał lepszy sterownik, bo ten nowy to tylko w wersji nie polskojęzycznej, tu Panasonic daleko za Daikinem i Atlanticem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zacznę takie pompy sprzedawać to będę podawał tu ceny

ja za swoją nie dałbym więcej 20 tyś z zasob i mont - gdzieś jest granica opłacalności

 

 

witam

 

ja też tyle bym nie dał za Panasonica odpowiadającego twojej pompie (to tylko ok. 6kWh w temperaturze -15*C a nie 9 jak Panasonic)

to trochę inne pompy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...