Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

proszę nie koncentrujcie się na temperaturach -20 czy -25

to jest kilkanaście , max kilkacziesiąt godzin[tu przesadziłem]

zresztą w czasie dób z -20do -25 zawsze są temperatury w dzień ponizej

-10do -15

przed zakupem pompy studiowałem dobowe i godzinowe wykresy z ostatnich lat.

no ale hasło -20 robi wrażenie ale oprócz bieszczad itp ile jest takich miejsc że przez 24 h jest -20

moim zdaniem nigdzie

1 tydzień 3 osobowa rodzina

2 wanny i 1 prysznic na dobę -17,5 kwh koszt na tydzień 5,5 zł

 

Były już pytania o -30C.I tu wykazywano ,że grutówka jest lepsza o powietrznej .:p

 

Na Mazowszu temperatura poniżej -8 C występuje przez 156 h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A w którym miejscu pompy?

 

Na samym wymienniku.

 

Rozmawiałem już z instalatorem pomp i powiedział mi, że wpięcie się w obwód z wymiennikiem (w tym miejscu, w którym miałby to sens) wiąże się z ingerencją w jednostkę zewnętrzną, a to spowoduje utratę gwarancji ... Zatem nic z tego (zwiększenie COP'a). Nie opłacalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HYDRAULI zużycie łacznie z wygrzewaniem [600kwh] we wrzesniu

w tym roku może zejdę poniżej 1500kwh samo co

ten tydzień codziennie 2 wanny i 1 prysznic 17,5 kwh

gwarancja producenta nic wiecej

 

TO BYŁA ODPOWIEDŻ HYDRAULIEMU z innego tematu[o grzaniu pądem]

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HYDRAULI zużycie łacznie z wygrzewaniem [600kwh] we wrzesniu

w tym roku może zejdę poniżej 1500kwh samo co

ten tydzień codziennie 2 wanny i 1 prysznic 17,5 kwh

gwarancja producenta nic wiecej

 

witam

 

za chwilę "uzytkownicy" zejdą ze zużyciem do 15kWh a w koncu do poniżej 10kWh

to nie są zawody

 

zużycie 17,5kWh świadczy o bardzo małym zuzyciu cwu

matematycznie świadczy to tylko o tym, iż zużywasz ok. 250l wody o temperaturze 45*C

czy to dużo, każdy musi sobie odpwowiedzieć na to pytanie

 

dla mnie ta ilość nie wystrczyłaby na 2 wanny i 1 prysznic, nie mówiąc już o innym zużyciu cwu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

codziennie 2 wanny takie pod 1/2 jeden a drugi pod1/4 temp 46

i prysznic 10 min --temp 38

cwh 300litrów

kuzwa co ja mam robić ?

zużywać więcej niż potrzeba

 

czy możesz rowinąć co znaczą użytkownicy w cudzysłowie?:)

 

witam

 

piszę tylko, (zgaduję), że zaraz inni użytkownicy napiszą ile zużywają kWh, będą dążyć do "0"

 

każdy zużywa ile potrzebuje, ja dużo inny mniej, tak już jest:)

 

małą wannę masz, ja pewnie większą, dla mnie 250l to b. mało na 2 wanny i prysznic nijak nie starczy

 

co znaczy: "cwh 300litrów"?

jaki zasobnik posiadasz, że temperatura spada tylko o 1*C?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, grzejesz wode zalozmy o 18ej... i na drugi dzien rano w zbiorniku CWU temp spadla o 1 *C tak?

To co po 18ej nie uzywasz juz wody? I nie masz cyrkulacji rozumiem... no i dobrze zaizolowany zbiornik.

 

 

 

 

17,5 / tydz... z COP zaløzmy 2,5 to 2275kWh na rok... byl taki na pradzie... co potrzebowal na bojler i rodzine 2+2 < 1500kWh /rok

Wszystko jest mozliwe ;)

 

witam

 

papier wszystko przyjmie

mogę napisać, że zużyłem w zeszlym roku na grzanie cwu bojlerem na prąd 1000kWh - tylko co to znaczy?

dla mnie znaczy, że ktoś bajeruje albo b. mało wody zużywa - matematyka nie kłamie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem w watku pradowym..

 

"Czytalem ze normalna rodzina 2+2 ktøra nie marnuje wody, a moze i oszczedza, zuzywa ca 3500kWh / rok ... wzwyz... Gdzies indziej zas zakladano

3-5kWh na osobe CWU/dzien a wiec gdzies tam pewnie to jest.... U nas patrzac latem na konsumpcje pradu scisle na CWU to jakies4-4,5 kWh / dzien... ( nie liczac zapotrzebowania PC na stand by ) A wiec przy COP 2,5-3 mamy 11-11,25-13,5kWh / dzien... 2,8-3,4 kWh / osobe . Dzieciaki sie kapia... minimum 2-3 prysznice... nie zbyt krøtkie:rolleyes Ale <1500kWh dla rodziny 2+2 to uwazam osobisce za ewenement ;)"

 

:)

 

witam

 

dlaczego latem przyjmujesz COP 2,5-3? przyjmij jak należy 4

 

dla ogrzania zbiornika 300l od temperatury 10*C do 50*C potrzeba zużyć: ok. 14kWh - tak mówi matematyka

jak ktoś pisze, że mniej to albo bajeruje albo "oszczędza" na myciu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście drażni, jak ktoś podaje ile zaoszczędził na podgrzewie cwu, bo co to mówić o oszczędności to nasza strata i niestety konieczność. Podobnie z ogrzewaniem i oszczędnościami- zawsze musimy zużyć tyle energii na ile jest zapotrzebowanie. Dziwę się więc niektórym statystykom, ja u siebie odpalam kocioł i cały sezon go nie wyłączam do końca sezonu. Nie bawię się w podkręcanie sztucznego zużycia, lipnych kilowatów, kuźwa co zużyłem to płacę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście drażni, jak ktoś podaje ile zaoszczędził na podgrzewie cwu, bo co to mówić o oszczędności to nasza strata i niestety konieczność. Podobnie z ogrzewaniem i oszczędnościami- zawsze musimy zużyć tyle energii na ile jest zapotrzebowanie. Dziwę się więc niektórym statystykom, ja u siebie odpalam kocioł i cały sezon go nie wyłączam do końca sezonu. Nie bawię się w podkręcanie sztucznego zużycia, lipnych kilowatów, kuźwa co zużyłem to płacę.

 

witam

 

ja też tego nie rozumiem

oszczędzanie na cwu znaczy, że żadziej się będę myć, a skutki widać później w miejscach publicznych

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COP podczas grzania CWU zmienia się .PC nie pracuje z temperatura 55 przez cały okres grzania cwu(chyba ,ze jest mała wężownica)

Ponadto jak już osiągnie temperaturę maksymalną zaczyna modulować (to też podnosi cop)

 

COP podawane jest dla pełnej mocy PC PW .Ale jak sam pisałeś dla Daikina przy mocy obniżonej wyszło nawet 6 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego v

ja grzalem od 11do 17lub 18

a nastepnego dnia rano temp spadało max o 1 stop

 

kolego V to dotyczyło grzania domu [twojego pytania z tematu o grzaniu prądem]

mi teraz pompa nie grzeje dłużej niż 40 min o godz 18

na myciu akurat nie oszczędzamy[myciu się]

te 2do 2,5 kwh na dobę to łącznie z praniem majtek , skarpetek i czasami podłogi

przypuszczam że duży wpływ na zużycie energii na wodę mają zakupy armatury mojej żony

mam nadzieję że krany za 1000zł dają duże oszczędności ,

ok was wkurza podawanie kwh

no ale może inni dzięki temu będą mogli wyrobić opinię

na wodzie absolutnie nie oszczędzamy

no a grzanie-jeśli zima nie będzie gorsza to bez oszczędzania powinno starczyć 1500 kwh+300-400kg brykietu[1m3 dębiny zamiennie]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...