Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

To przeciez ciezko okreslic... nikt nie zna przyzwyczajen waszej 4ki :)

Mozna zakladac mysle 2,5-5kWh / dzien i osobe... a wiec 10-20kWh...

3650-7300kWh / rok... i dzielisz med COP 2,5-3,5 ( A dzieli przez 7 w T Cap);) )

Realnie mysle ze 5000-6000 kWh... a wiec praktycznie tak jak okreslil Ci Asolt. zreszta zaløz na zapas...

Albo przyjmij to co Asolt wyliczyl... 1000kWh w ta czy w tamta to 333kWh przy COP 3 i.e 173:- PLN w skali roku :)

 

Zerknij w watek op PC do CWU.... tam sa przyklady konsumpcji CWU.

Røznice miedzy rodzinami moga byc duze.

 

Chodziło mi o dane uśrednione - czyli te 4kW co mi wyliczył asolt to ilośc ciepła potrzebna do ogrzewania a całoroczne 6tys kWh to razem z CWU? czyli 500kWh na osobe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chodziło mi o dane uśrednione - czyli te 4kW co mi wyliczył asolt to ilośc ciepła potrzebna do ogrzewania a całoroczne 6tys kWh to razem z CWU? czyli 500kWh na osobe?

 

Tak jak tłumaczyłem telefonicznie, 6000 kWh to zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania, ok 4000 kWh na cwu (szacunkowo) czyli razem to ok 10000 kW. Koszt to ok 1000/2,5=4000 kWh, w zaleznosci od stopnia wykorzystania II taryfy srednia cena 1 kWh będzie rózna, dla 0,4 zł/kWh bedzie to ok 1600 zł na rok za co + cwu. Z kolei 4 kW to projektowe obciązenie cieplne na c.o., do tego dodajemy ok 4x0.25 kW czyli w sumie ok 5 kW, pompa o mocy 9 kW będzie znacznie przewymiarowana, ale 7 kW będzie w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne... tyle ze 5,9kW zamiast 5,15kW nie nazwalbym znacznym przewymiarowaniem... przy -15*C.... a jak bedzie przy -20*C.

Przy -7 , 9kW PC nie bedzie oddawala wiecej anizeli 7kW. Mysle ze lepiej miec PC z lekkim zapasem mocy... lepiej jak cos pracuje

ponizej granic mozliwosci i zapotrzebowania. Przy On/Off mozna by sie skusci aby byc dokladniejszym w doborze.

Tu naprawde bym sie nie zastanawial dla 1000:- :)

 

Tylko ile bedzie tych dni z -16 oC nad morzem, zawsze dobrze mieć zapas ale czy ten zapas musi byc w 100% okresu grzewczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tłumaczyłem telefonicznie, 6000 kWh to zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania, ok 4000 kWh na cwu (szacunkowo) czyli razem to ok 10000 kW. Koszt to ok 1000/2,5=4000 kWh, w zaleznosci od stopnia wykorzystania II taryfy srednia cena 1 kWh będzie rózna, dla 0,4 zł/kWh bedzie to ok 1600 zł na rok za co + cwu. Z kolei 4 kW to projektowe obciązenie cieplne na c.o., do tego dodajemy ok 4x0.25 kW czyli w sumie ok 5 kW, pompa o mocy 9 kW będzie znacznie przewymiarowana, ale 7 kW będzie w sam raz

 

No własnie brakowało mi info co to jest te 6000kWh, teraz wiem. Natomiast pytanie do asolta - to zapotrzebowanie jest liczone jak rozumiem w moim przypadku dla -16st C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie brakowało mi info co to jest te 6000kWh, teraz wiem. Natomiast pytanie do asolta - to zapotrzebowanie jest liczone jak rozumiem w moim przypadku dla -16st C?

 

Tak, ale dokładniej to obciązenie cieplne jest liczone dla -16 oC ( I strefa klimatyczna), zapotrzebowanie na ciepło jest liczone dla określonej lokalizacji w tym przypadku najbliższa stacja meteo to Ustka i oczywiscie I strefy klimatycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dla wszystkich amatorów tanich, szybkich i łatwych montaży.

Krążek 25m kupiony w hurtowni i po zdjęciu izolacji na odcinku 8m diwa takie wgnioty jak na zdjęciu.

Izolacja nie była uszkodzona i wzrokowo nie dało by się tego wykryć.

Widziałem już takie przypadki ,na rurkach z Chin i Włoch.Czasem trudno wułapac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jeżeli ma ktoś ochote, prosze o wycene na priv albo tu na forum, pompy ciepła z montażem i tzw. kotłownią, na zapotrzebowanie 6 kwh, 7200 kwh rocznie i jakieś 4 000 kwh CWU. montaż tarnów, najwcześnej za rok ale jestem zainteresowany na poważnie.

 

Pompa ciepła jaka mnie interesuje to urzadzenie na 230V 8 albo 9 kW. Raczej powietrzna niz gruntowa coś w stylu Atlantic EXTENSA 8 kW - pompa ciepła powietrze woda (napięcie 230V, 50Hz). Cena brutto jaką znalazłem to 17500 zł.

Gruntowa to tylko z kolektorem pionowym.

Dodam tylko, że chce zrezygnować z przyłącza gazu co da mi oszczędność ok 600 zł rocznie na tzw. abonamencie, stąd pomysł na pompe. Pisałem zresztą w innym watu i pewnie niektórzy z was pamiętają.

 

Uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa Panasonic T-Cup 9kW 1-fazową z opcją chłodzenia już zamontowana:lol2:

Działa!!!

Zasobnik 1x nagrzany do 45C (jeszcze nie mieszkam, ale pierwsze próby poczyniłem) - prysznic wzięty:yes:

I nawet chłodzenie podłogą działa - bałem się, bo wielu pisało, że to "nieporozumienie":mad:

Wczoraj - przy obecnych temperaturach, grubo ponad 30C - w salonie gdzie włączyłem chłodzenie podłogą (na 3/4 płytki) temperatura ok. 24C, a w innych pomieszczeniach - tam gdzie nie mam chłodzenia 28C:(

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam mały dylemat .Otóz chciałam znalezc jakieś rozwiązanie na dogrzewanie latem wody w małym domku. Wybrałam ten temat na forum mysląc ze czegos sie dowiem,ale niestety szczerze to kompletnie nie wiem o czym Wy rozmawiacie :)Szukam czegos (pompy?) zeby wykorzystac troche słonca (podobno za darmo:rolleyes:) Ostatnio jest ich tyle na rynku( patrz.Allegro) i to wcale nie az tak kosztowne , ze postanowiłam sobie ulżyc ( od razu zaznaczam bez zadnych podtekstów) nie palic w kotłowni jak na zewnątrz jest 30 stopni a ja. np chce sie wykąpac Proszę o jakies rady .Często pojawiaja sie tu dyskusje zupełnie odbiegajace od tematu ,zgryżliwe a nawet zdarzały sie wrecz obrazliwe .Nie chciałabym karmic trolla,dlatego prosze o sensowne wypowiedzi dotyczące tematu .Dziękuje -pozdrawiam marianka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam mały dylemat .Otóz chciałam znalezc jakieś rozwiązanie na dogrzewanie latem wody w małym domku. Wybrałam ten temat na forum mysląc ze czegos sie dowiem,ale niestety szczerze to kompletnie nie wiem o czym Wy rozmawiacie :)Szukam czegos (pompy?) zeby wykorzystac troche słonca (podobno za darmo:rolleyes:) Ostatnio jest ich tyle na rynku( patrz.Allegro) i to wcale nie az tak kosztowne , ze postanowiłam sobie ulżyc ( od razu zaznaczam bez zadnych podtekstów) nie palic w kotłowni jak na zewnątrz jest 30 stopni a ja. np chce sie wykąpac Proszę o jakies rady .Często pojawiaja sie tu dyskusje zupełnie odbiegajace od tematu ,zgryżliwe a nawet zdarzały sie wrecz obrazliwe .Nie chciałabym karmic trolla,dlatego prosze o sensowne wypowiedzi dotyczące tematu .Dziękuje -pozdrawiam marianka.

 

witam

 

opisz:

- jak obecnie przygotowujesz c.w.u.?

- czy posiadasz już jakiś zbiornik c.w.u., jeżeli tak to jaki?

- ile osób?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar1973 Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz .Otóz mam piec w kotłowni (węgiel) i kocioł, czy fachowo sie to nazywa zasobnik (?) 300 L. 2 osoby w porywach letnich 4-5 ,ale zwykle 2 .

 

witam

 

polecam powietrzną pompę ciepła HEWALEX PCWU-3,8H-A3

w okresie, gdy nie będziesz ogrzewał domu (czyli od wiosny do jesieni) możesz ogrzewać c.w.u. za pomocą pompy, a w okresie grzewczym (od jesieni poprzez zimę, aż do wiosny) i tak będziesz palił w kotle na węgiel i równolegle ogrzewał wodę w zasobniku

 

http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/powietrzna-pompa-ciepla-pcwu38.html

 

 

dodatkowo w okresie dużych upałów możesz wykorzystać pompę ciepła do chodzenia

 

http://www.hewalex.pl/porady-i-wiedza/pompy-ciepla/chlodzenie-pomieszczen-z-pompa-ciepla-pcwu-do-podgrzewania-cieplej-wody-uzytkowej.html

 

zamontowałem w tym roku ponad 10 takich pomp i wszyscy klienci w czasie ostatnich upałów schładzali sobie mieszkania - fajna (uboczna) rzecz

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...