Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Jak zadzwonia, to podpytam kilka kwestii bo w linku z cennikiem sa pkt. dot. wieska:confused:, jak cos to dam znac

 

Po złozeniu zgloszenia na taryfe preferencyjna dla pomp ciepla, dzis dostalem tel. z Taurona. :cool: Jednak nie trzeba posiadac Pc wieska, aby skorzystac z tej taryfy ,tylko co z tego jak po zapoznaniu sie z cennikiem zwatpilem,:( aktualnie posiadam G11 a ta dedykowana dla Pc jest tansza, od mojej taryfy ale tylko o 2 gr. netto :D smiech na sali, i oczywiscie calodobowo... , jutro skladam wniosek o zmiane taryfy na G12e bo tam jest 12h/dobe tania taryfa i to bedzie najlepsze posuniecie jak sadze :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja tez dziś miałem telefon z Taurona i Pani potwierdziła że nie tylko PC wiesmanna. Tylko że ja się na razie nie kwalifikuję bo mam jeszcze zasilanie C11 czyli budowlany. Ale za bardzo się tym nie zmartwiłem jak to faktycznie policzyłem to bardziej to wyglada na marketing skierowany na wizerunek firmy ;) jak to oni dbają o ekologię i tych co mają PC, niż faktyczną promocję. Nie chcę tej cherlawej marchewki :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak weekendowka z 11h taniego w dni powszednie, w tym 2h od 14:00-16:00. Moj Tauron tutaj podpasowal mi w 100%. ;)

 

W moim,, tauroniku'' ta weekendowka ma sie nieco inaczej, bo jest 10h taniego w powszednie ale za to w Sobote i Niedziele nontoper taniocha :stirthepot:

i tak intuicja pcha mnie w taryfe G12e 12h/doba- tani prad , jednak biore jeszcze pod uwage te zuzycia poza Pc . No i jeszcze dzienna tu jest jednak o grosze tansza od G12w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim,, tauroniku'' ta weekendowka ma sie nieco inaczej, bo jest 10h taniego w powszednie ale za to w Sobote i Niedziele nontoper taniocha :stirthepot:

i tak intuicja pcha mnie w taryfe G12e 12h/doba- tani prad , jednak biore jeszcze pod uwage te zuzycia poza Pc . No i jeszcze dzienna tu jest jednak o grosze tansza od G12w

 

Witaj jakie masz ceny w tej taryfie , brutto oczywiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

dzienna to - 0,4132 brutto , nocna-0,2143 brutto i gwarancja niezmiennej ceny przez 3lata . A ponoc przez to ze zdecydowalem sie na te 3lata i ze rozliczenie co 6msc. to cos tam jeszce taniej ale nie dopytywalem(nie mialem na to czasu) bo to pewnie grosiczki:D Te ceny oczywiscie bez kilku skladnikow oczywiscie. Teraz nic tylko nastawic moja Pc na 12h taniego prundu:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizuje G11, G12W i odpowiednik G12E ( tania dolina cos tam )

Na moim "efergy" od marca....

Jak na razie G12W wychodzi najtaniej. Roznica mala do G12E ale jest.

Zobacze jak wypadnie sezon grzewczy... I na wiosne moze zmienie...

A i nic nie robimy pod taryfe... Lecimy tak jak zawsze na G11

:)

 

Mnie G11-tka juz znudzila, w sezonie grzewczym bede mial frajde nastawy Pc na tani prad. Mysle ze tez nie bede sie nakrecal z innymi zuzyciami na nocna,mnie styknie jak sama Pc wykorzysta te 12h . Po pierwszym sezonie juz wiem ze da rade:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem o cene bo do tego dochodzi jeszcze przesył do każdej kWh , jak się nie mylę. A może się mylę...​

znalazlem cos takiego http://www.tauron-pe.pl/Dom/Ceny-energii-i-taryfy/dom-oszczedna-noc/Strony/dom-oszczedna-noc-g12.aspx#

 

Opłaty zmienne G12

(składnik zmienny stawki sieciowej + stawka jakościowa)

 

Dzień 0,2229 zł/kWh

Noc 0,0523 zł/kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

dzienna to - 0,4132 brutto , nocna-0,2143 brutto i gwarancja niezmiennej ceny przez 3lata .

 

Takich cen pradu nie ma ;)

Teraz jak dodasz te "grosiczki", to realnie do zaplaty bedzie (w przyblizeniu) w nocnej kolo 30-31gr a w dziennej w granicach 65-69gr w zaleznosci czy zwykly dwutaryfowy, czy weekendowka (wtedy w dzien ta opcja drozsza). Te "grosiczki" zrobia ci +35% na ogrzewaniu, wiec warto je kalkulowac.

Ta gwarancja niezmiennosci ceny potrzebna Ci jak zebyw w du...e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich cen pradu nie ma ;)

Teraz jak dodasz te "grosiczki", to realnie do zaplaty bedzie (w przyblizeniu) w nocnej kolo 30-31gr a w dziennej w granicach 65-69gr w zaleznosci czy zwykly dwutaryfowy, czy weekendowka (wtedy w dzien ta opcja drozsza). Te "grosiczki" zrobia ci +35% na ogrzewaniu, wiec warto je kalkulowac.

Ta gwarancja niezmiennosci ceny potrzebna Ci jak zebyw w du...e.

 

Pyxis czytaj ze zrozumieniem, bo wyskoczyles jak filip z konopii:P A gdy cytujesz to nie wycinaj tekstu, bo wtedy ten twoj post pasuje tutaj jak swini rogi;)

Jak nie zauwazyles to kolega pytal o cene brutto, a takie cenny wlasnie sa w cenniku, wiec nie wysilaj sie ;) A to czy gwarancja niezmiennoisci ceny jest mi potrzebna czy tez nie to nie twoja brocha:P A co powiesz na te 12h taniej taryfy na dobe spoko nie?

Aaaa..... ja tam nie zamierzam nikomu zagladac do du...y ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zauwazyles to kolega pytal o cene brutto, a takie cenny wlasnie sa w cenniku, wiec nie wysilaj sie ;) A to czy gwarancja niezmiennoisci ceny jest mi potrzebna czy tez nie to nie twoja brocha:P A co powiesz na te 12h taniej taryfy na dobe spoko nie?

 

Co jest w cenniku to ja wiem i wiem tez o co kolega pytal. Na pewno nie to co mu podales, bo to nic nie mowi o cene pradu "brutto". :)

 

Co do taryfy, to jesli jest "ciurkiem" te 12h, to tak sredniawo. Jesli masz droga "przelamana" tanim pradem w dzien, to bardzo fajnie, bo i CWU podgrzejesz w taniej i temperaturke stabilniejsza utrzymasz (mniej w nocy trzeba bedzie przegrzewac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki co do cen to wiem swoie, brutto to jest tyle co podalem a na gotowo jest wiecej i to wiemy wszyscy, zmienne i przesylowe to sa te ,,skladniki'' o ktorych pisalem ale Ty nie wylapales... olej to;)

podzial taryf jest taki:

-dzienna od 7-13 i od 15-21

-nocna od 21-7 i od 13-15

na gotowca cena 1kwh: dzienny- 0,69zl. a nocna 0,32zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzial taryf jest taki:

-dzienna od 7-13 i od 15-21

-nocna od 21-7 i od 13-15

na gotowca cena 1kwh: dzienny- 0,69zl. a nocna 0,32zl.

 

No to bardzo dobra propozycja dla pompiarza. Popatrz tez za weekendowa. Warta zastanowienia. W tej masz w kazdy dzien 1h wiecej taniego , ale wekendowka ma w sumie w tygodniu az 12h wiecej taniego, tylko skomasowane na weekend. Ceny praktycznie identyczne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G 12w tez kalkulowalem tylko ze u mnie ta taryfa na 1kwh tani/drogi jest o 2 gr. drozsza,a podzial w dni powszednie: dzienna 6-13 i 15-22 a nocna od 22-6 i 13-15 takze stosunek 14:10 przez te 5 dni mnie zniechecil . IMHO dla pompiarza to szit :no: (zwlaszcza ostra zima) 10h taniochy to malo a 12h taniochy to Pc juz ,,obcyka" nie sadzisz?

Ps. Mamy inne ,,tauroniki" czyt. region, takze nie mierz swoja,, miarka"

Edytowane przez pitersson
Ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczył ktoś różnice w COP ze względu na podział taryf dla powietrznej ? O ile PC gruntowa jest korzystna o tyle powietrzna nie zawsze. Różnica temp. pomiędzy pracą w ciągu dnia a nocą potrafi sięgać nawet 10oC (np. w ciągu dnia -5oC, a w nocy -15oC). COP w takim przypadku może się różnić o ok 0,5 (nie liczę dla temp. -15, gdzie może załączać się grzałka). Do tego należy policzyć tzw. przegrzewanie ze względu na utratę ciepła w ciągu dnia. Grzejesz o ok. 0,5oC-1oC wyżej w nocy ze względu na wychłodzenie w ciągu tych kilku godzin. To samo CWU. Mi wychodzi, że przy 7000kWh/rok na CO i CWU nie opłaca się przechodzić na dwie taryfy (oczywiście zależy od utrzymywania reżimu dwu taryfowego). Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Mamy inne ,,tauroniki" czyt. region, takze nie mierz swoja,, miarka"

 

Dlatego napisalem, zebys popatrzyla nie bral w ciemno weekendowa. Masz co prawda wersje z 10h tanim pradem, ale smiem twierdzic, ze z Twoim przewymiarowaniem pompy i tak nie wylazl bys praktycznie poza tania.

Masz rekuperacje, czy WG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczył ktoś różnice w COP ze względu na podział taryf dla powietrznej ?

 

W zeszlym roku byla dyskusja ostra w tym temacie. Wyszlo, ze chyba lepiej grzac pompa PW jednak w dzien, bo w mrozne noce bedzie zahaczala o grzalki co bedzie psulo koszty. Oczywiscie daleko bylo od jednomyslnosci, a oblicznia to takie troszke pisanie patykiem po wodzie. Duzo tez zalezy od regionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...