Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

,,MY ,, jako właściciele tych wynalazków moze i przeżyjemy z tym ,,hałasem,, przy PPC , lub z tym ze nad kolektorem nie powinno rosnąc nic wielkiego co powoduje cień.

Ale co mam powiedzieć sąsiadowi którego wq,,,,,,,wia to ze u mnie z komina przez całą zime nie widać dymu ??????:o

to są dopiero ,,problemy,,:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Taka sobie mała subtelna różnica w temperaturze powietrza mierzonej po stronie północnej budynku (zielona) i południowej (czerwona).

Wpływ słońca raczej nie za duży bo dziś wyjątkowo pochmurno. Te 2-3C w specyficznych warunkach mogą decydować o tym czy będą defrosty czy nie.

To tak apropo, czy montować na północy czy południu.

https://lh5.googleusercontent.com/-vk9uzzRzxMs/UjMF16Je9rI/AAAAAAAACpY/MJsSGRmOi_4/w1250-h542-no/trn_hhh_8.png

Edytowane przez Vld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moje wczesniejsze cudo defroscilo sie przy +10 i przy -10* . zadnej roznicy 'jej' to nie robilo. wczoraj polecial defrost przy 4* za oknem, bezwietrzna pogoda, sloneczko a PC bez zadnego szronu na niej . Zadnego. Az polecialem zerknac czy to moze juz 'po', ale nie , trafilem akurat 'o czasie' i mialem mozliwosc ogladac te cudo atlantica :)

 

No proszę, jakiego kwiatka sobie wykopałem ;)

Swoją drogą, szkada tych niepotrzebnych defrostów z prostej czasówki i krzywej temp zewn.

Z trzeciej strony, co sobie producent ma żałowąc prąd użytkownika. Przecież za niego nie płaci, a dodatkowa godzina informatyka, czy przetwornik ciśnienia niestety kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, jakiego kwiatka sobie wykopałem ;)

Swoją drogą, szkada tych niepotrzebnych defrostów z prostej czasówki i krzywej temp zewn.

Z trzeciej strony, co sobie producent ma żałowąc prąd użytkownika. Przecież za niego nie płaci, a dodatkowa godzina informatyka, czy przetwornik ciśnienia niestety kosztują.

 

Tak miedzy Bogiem a prawda, ilu uzytkownikow (poza grupka zapalencow jak na tym forum) wogole bedzie wiedzialo, co to sa defrosty w pompie PW? A juz na pewno nie bedzie wiedzialo, ze one kosztuja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to nie zalezy od konkretnego modelu sprezarki? Czy po prostu do jednego typu jedni stosuja a inni nie?

Można ale nie trzeba, w niektórych warunkach jest potrzebna żeby czynnik chłodniczy nie miał tendencji do wędrówki w stronę sprężarki bo rozpuszcza się w oleju i może zostać "wypluty" w momencie startu.

 

Można tak zbudować układ żeby takiej migracji nie było, ale grzałka jest po prostu tańsza, smutne prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no smutna rzeczywistosc... ale w koncu i tak w parametrach podaje COP a nie SPF, a na ten pierwszy zadna moc grzalki nie wplynie, wiec po co inzynierom utrudniac zycie. ;)

 

Pomijając, już oszczędniści w budowie, producent nawe nie jest zaiteresowany jakimś sensownym sterowaniem tej grzalki. Wystarczy dobrze ocieplona sprężarka i zwykły czujnik temperatury mierzący jej temperaturę. Jak sprężarka będzie cieplejsza od powietrza o 15-20C, to żaden czynnik się w niej nie wykropi. Jak normalnie ma podczas pracy ok 60-70C, to po wyłączeniu tego ciepła starczy nawet na 10-12h postoju (u mnie przy obednych temp). W firmowych niskobudrzetowych jest prosto i na temat, sprężarka stop, grzałka start. Jak ktoś ma bardzo małe zapotrzebowanie na ciepło i uraczył się pompą ciepła, to grzałka może stanowić nawet 10% rocznego zużycia prądu. Nie wspominając już o kaskadzie HT z grzałką x2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...