Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Arturo a dlaczego na maksa? U mnie po 15-20 min od właczenia pompy pokazuje ona temp zasilania 30st - co oznacza ze 120l wody w układzie podgrzewa o około 18st w 20min a to chyba nie jest normalne - stad zasugerował zmniejszenie biegu

 

A jaką wtedy masz temperaturę powrotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Na powrocie sczerze nie sprawdzałem, ja tez mam pp25 wiec o przepływy chyba moge byc spokojny - jutro sprawdze pompe o co chodzi z temp powrotu

Czyli przepływy powinny być ok.

Dąży się do jak najmniejszej delty T między temperaturą zasilania a temp.powrotu,jeśli na 1 biegu będziesz miał maks.5st.C to niech działa,jeśli więcej to pompę obiegową daj na wyższy bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież temperaturę powrotu to ja zadaję na pompie to jak mam sprawdzić deltę? Skoro daję 30/25 to tak bedzie nie?

 

nie będzie (a raczej nie musi tak być)

delta nie jest zależna od pompy tylko od instalacji

 

jeżeli zbyt szybko rośnie temp GZ to mogże oznaczać problemy z przepływem

sprawdź filtr GZ czy nie jest brudny i pootwieraj wszystkie pętle podłogówki i podaj jaką masz wtedy deltę czyli różnicę zasilanie-powrót

 

kwestia załączania grzałek poniżej jakiejś temp zewn a załączanie przy zbyt niskiej temp powrotu to dwie różne sprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływy ....jak je sprawdzić? na rotametrach widze że woda jest i jak zakręcam to reaguje.

 

A w ogóle to czego szukamy? Coś nie tak mi chodzi, pompa szwankuje - czy o co chodzi? Rozumiem ze te 23kW na kilka godzin to zbyt dużo?

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież temperaturę powrotu to ja zadaję na pompie to jak mam sprawdzić deltę? Skoro daję 30/25 to tak bedzie nie?

 

To jaki Ty masz w końcu model tej pompy?, bo u mnie w T-Cap'ie 9kW 400V można ustawić tylko temperaturę zasilania a dokładnie zbudować krzywą grzewczą ustalając temperaturę zasilania dla niskiej i wysokiej temperatury zewnętrznej. Być może cały twój problem tkwi w ustawieniach pompy bo powiem szczerze, że sterowanie nią w cale nie jest proste, a przekonałem się o tym patrząc jak wił się "mistrz" z Panasa, który mi ją uruchamiał - kilka razy udowodniłem mu, że się myli a to ponoć był debeściak. Co do przepływu to myślę, że gdybyś miał problem z filtrem lub przepływem w ogóle to wyskoczyłby Ci błąd H62 i pompa by się wyłączyła, także ja stawiam na sterowanie - może masz załączone jakieś boostery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A w ogóle to czego szukamy? Coś nie tak mi chodzi, pompa szwankuje - czy o co chodzi? Rozumiem ze te 23kW na kilka godzin to zbyt dużo?

23kWh przez 6h to dużo,ewidentnie włączyła się grzałka na jakiś czas.

Pompa w tych warunkach,bez grzalki powinna zużyć 15-18kWh.

Wg mnie to normalna sprawa przy wygrzewaniu posadzki,trochę kWh musi upłynąć zanim powrót będzie na stałe pow.25st.C,także grzej bez stresu :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Posiadam taką pompę i grzałka nie włączyła mi się ani razu.

Po pierwsze grzałka w Panasonicu podpięta jest pod inny obwód niż cała pompa i żeby stwierdzić jej pracę trzeba zamontować osobny podlicznik.

Po drugie grzałka załączy się jedynie przy zadanej temperaturze zewnętrznej. Ja mam ustawione na -15st, a ustawienie fabryczne jest 0st więc przy +5st nie miała prawa się włączyć.

 

witam

 

to, że tobie grzałka się nie załączyła (wielu innym użytkownikom też się nie załącza) to nic nadzwyczajnego

przecież temperatura na powrocie 19'C to chyba normalne jak grzejemy w domu

 

jak napisał Sławek...:

kwestia załączania grzałek poniżej jakiejś temp zewn a załączanie przy zbyt niskiej temp powrotu to dwie różne sprawy

 

warto też mieć świadomość - wiedzieć o grzałkach to co napisał wyżej VLD:

To, że ich nie ma nie znaczy, że będzie właściwie działać z t skraplania poniżej np 20C. Tu grzałki nie są wadą, tylko zaletą, bo poszerzaja zakres pracy pompy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

tak - chodzi o filtr skośny?

 

piszesz że masz rury PP 25 między pompą a rozdzielaczami? napewno to 25?

 

pozdrawiam

 

 

Tak, sam je montowałem to wiem, zreszta w trakcie montażu instalator troche krecil głową bo wszystko robią na 32 ale poniewaz ja miałem juz gotowe doprowadzenia to musiał redukować na 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sam je montowałem to wiem, zreszta w trakcie montażu instalator troche krecil głową bo wszystko robią na 32 ale poniewaz ja miałem juz gotowe doprowadzenia to musiał redukować na 25

 

witam

 

no i dobrze, że kręcił głową PP25 to może być mało (ale to i tak dużo w porównaniu do tych, którzy mieli PP 20, sam u jednego klienta wymieniałem rury, bo "instalatora" nie mógł się doprosić)

 

pozdrawiam

Edytowane przez mar1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...