Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

santosz

1. nie kręć biegami bo to nie ma nic wspólnego z błędem i bezpiecznikiem.

2. nie słuchaj pyxisa bo on nic poza swoją on-off''ową gruntówką nie widzi. Inverter ma łagodny rozruch i nie ma potrzeby stosować zabezpieczenia C, a grzałka ma mieć B, bo ma wywalić natychmiast

3. pompa, jedna i druga grzałka, mają mieć OSOBNE zabezpieczenia

4. jak wywala bezpiecznik to:

a - jest wadliwy

b - jest za mały - sprawdź jaki zaleca producent

c - jest dobry i zadziałał jak miał zadziałać, tylko pompa ma nienormalny pobór (trzeba pomierzyć i sprawdzić dlaczego ma nienormatywny pobór)

5. jak wywala H70 tzn. że masz brak zasilania grzałki albo rozwarte zabezpieczenie czyli przegrzanie - sprawdź jedno i drugie i będziesz wiedział czy zadziałało tak jak miało zadziałać.

pzdr

 

 

 

Ad.1 - to wiem, chciałem tylko sprawdzić czy na I biegu pompa obiegowa da radę

Ad.2 - po rozmowie z elektrykiem to tez juz wiem - dzieki Pyxis ale w tym wypadku zbezpieczenie C to niedobry wybór

Ad.3 - Pompa ma bezpiecznik przy różnicowce - a grzałki w środku pompy

Ad. 4 - był za mały - grzałka chodziła normalnie ale w momencie grzania ona i pompa pobierały razem średnio 28,1A i przy dłuższym grzaniu działało zabezpieczenie termiczne i wywalało

Ad.5 - H70 wywaliło raz jak odłączyłem zasilanie grzałki ręcznie i uruchomiłem pompę bez podłączonej grzałki.

 

Dzięki za zainteresowanie problemem - dziś elektryk wymienił zabezpieczenie na B25 - pompa chodzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak żle - 8godzin w nocy plus 2 w dzień to 10godzin = 45KW x 0,3gr = 13zł dzień czyli 390/mies - x 6mcy sezonu = daje 2400 w przybliżeniu w sytuacji kiedy - dom niecieplony - brak styropianu, wełna jeszcze nie ukończone układanie, posadzki mokre maja dopiero 3tyg - a w domu wilgotność 99% a pompa wspomaga się grzałką. Myślę że bedzie dużo lepiej......chyba.....:jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak żle - 8godzin w nocy plus 2 w dzień to 10godzin = 45KW x 0,3gr = 13zł dzień czyli 390/mies - x 6mcy sezonu = daje 2400 w przybliżeniu w sytuacji kiedy - dom niecieplony - brak styropianu, wełna jeszcze nie ukończone układanie, posadzki mokre maja dopiero 3tyg - a w domu wilgotność 99% a pompa wspomaga się grzałką. Myślę że bedzie dużo lepiej......chyba.....:jawdrop:

 

witam

 

grzałki - jak na powrocie będzie 18'C - przestaną się załączać

przecież jak będziesz miaszkał i grzał to powrót nie bedzie niższy niż dajmy na to 20'C

 

u większości użytkowników prawie nigdy się nie załącza

no chyba, że jak ty zaczynasz grzać jak temperatura domu i c.o. grubo poniżej 10'C

 

algorytm pracy pompy:

pompa zaczyna grzać - 40 minut - jak nie osiągnie temperatury wody na powrocie: 18'C to załączają się grzałki

po osiągniu 19'C załącza się pompa i pracuje razem z grzałką

po osiągnięciu 25'C pracuje już sama pompa

 

powodzenia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

grzałki - jak na powrocie będzie 18'C - przestaną się załączać

przecież jak będziesz miaszkał i grzał to powrót nie bedzie niższy niż dajmy na to 20'C

 

u większości użytkowników prawie nigdy się nie załącza

no chyba, że jak ty zaczynasz grzać jak temperatura domu i c.o. grubo poniżej 10'C

 

algorytm pracy pompy:

 

 

powodzenia

pozdrawiam

 

A skąd masz ten algorytm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nawet o czym gadac. Teraz to z tego co piszesz, to suszenie jest a nie grzanie. Normalny rachunek bedziesz mial pewnie za CO w sezonie ponizej 1 tys zl (grzejac tanim pradem).

 

Asolt wyliczał mi przy ozc - koszt ogrzewania i cwu na 1600zł ale nie wiem czy liczył w taryfie G11 czy G12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dom mam w budowie, drzwi zewn. prowizorka, bez parapetów, ocieplony do połowy etc..

 

użytkuję t-cap'a 9kw od ok. 1,5 mca. Chodziła ok. aż do minionego weekendu, gdy ktoś przypadkowo odłączył sterownik pokojowy Auraton z prądu i PC nie pracowała przez ok 4 dni. W tym czasie podłoga zdążyła się wychłodzić (dom się dopiero wygrzewa) i PC nie chce teraz wejść w tryb ciągły:

 

startuje z zasilaniem podłogi o temp. wnętrza (czyli ok. 13stopni), podbija temperaturę do ok 18-20 (zadana 35) dość szybko (parę minut), następnie tak pracuje ok. pól godziny, po czym wyłącza się agregat na zewnątrz, na sterowniku zapala się lampka Heater (grzałka), temperatura zasilania spada znów do tych 13-14 i tak sobie stoi - wie ktoś czemu spada a nie pozostaje na tym samym poziomie próbując podciągnąć do góry grzałką ?(a grzałka prąd ciągnie, co widzę na liczniku..), więc wyłączyłem to dziś w diabły

 

na weekend wstawię 2 kozy - rozpalę celem podbicia temperatury (mam nadzieję) posadzki, i po paru godzinach spróbuję zastartować PC (może pomoże?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...