Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

MAR A rozglądałeś się za innym dostawcą prądu?

 

Właśnie bawiłem się kalkulatorem na ure.gov.pl i wychodzi mi że DUON do połowy przyszłego roku jest ok - 0,23 i 0,67 później 0,23 i 0,75 już troche gorzej,

ENERGA 0,29 i 0,62

 

Wyszłoby ok 400zł rocznie taniej niż obecnie. Cały rachunek na prąd zamknał by się kwotą ok 2900zł/rok

 

 

W Enerdze droga taryfa jest tańsza niż u mnie G11.

 

Tylko nie wiem czy nie ma jakiegoś haczyka.

 

Edycja.

W DUONIE wchodzi w grę jeszcze G12w dodatkowe prawie 200 zł na +

Edytowane przez mar1173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cwu w listopadzie wyjdzie u mnie max 110 kwh.

 

Tylko nadal nie wiadomo czy sie rzadko myles, czy masz "fenomenalna" sprawnosc pompy. Trzeba podawac zuzycie CWU bo inaczej to nic nie znaczy. Pisalem juz wczesniej, ze to porowanie w stylu: "Wrobelek tym sie rozni, ze ma jedna nozke bardziej."

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech poda chociaż ilość ZWU ile poszło w tym okresie - można z dobrym przybliżeniem przyjąć, że 55% z ZWU to CWU (tak kiedyś czytałem)

 

To tez zalezy od wielkosci sumarycznego zuzycia przez rodzine. Im wiecej zuzywaja ogolnie, tym wiekszy procent z tego to CWU. Posrednio fizjologia steruje tym ile wypuszczamy co miesiac wody w kibelki i jest to ilosc <> stala, sobniczo przypisana. Reszta to jest praktycznie CWU, bo zmywarka i pralka ogromnych ilosci nie biora i tez raczej podobne w kazdym miesiacu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pdaj dane dotyczace zuzycia w taryfach i ceny pradu, a nie jakies srednie z ktorych nic nie wynika.

Masz problem z odczytaniem??? Przecież dane podałem z faktury - specjalnie dla Ciebie podam jeszcze raz - tar G12g,

Zużycie w kWh

dzienna (WT) 461

nocna (NT) 1736

Razem 2197

Koszt 887,73zł

Podałem też wykorzystanie tar nocnej (79%), oraz koszt jednostkowy tj 0,4041zł/kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...