Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie trochę z innej beczki. Otóż zastanawiam się czy montaż pompy ciepła, a dokładniej jednostki zewnętrznej na ścianie północnej może znacznie obniżyć jej osiągi w stosunku do montażu na innej ścianie? Akurat garaż mam od północnej i chciałem na jego ścianie to zamontować. Z tego co gdzieś tam wyczytałem to zalecany jest montaż na innych ścianach. Czy różnica w osiągach jest znaczna, czy też są to wielkości pomijalne?

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

witam

 

tak jak wszyscy już pisali nie ma to znaczenia, że północna strona

 

czasami montuje na ścianie, jak jest to na ścianie garażu dolegającego do domu to żadne dźwięki do domu nie dobiegają

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jesli nie liczyc tej zieleniejacej od gruntu elewacji to OK (tylko nie widze odprowadzenia wody).

To biale na scianie to wylot odkurzacza?

To nie moja zasługa ( to zielone).Fotka z dnia montażu.Nie wszystko co złe to zasługa PC PW. A woda spada z góry na duł :yes:

Wykorzystujemy ciepłe powietrze z odkurzacza:rotfl:do osuszania terenu

 

Zdjęcie0246.jpgZdjęcie0191.jpg

 

A było daleko od ściany bo opaski było szkoda klientowi .Klient nasz PAN

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie się nie podoba:no:

Wolę tak:yes:

[ATTACH=CONFIG]231306[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]231307[/ATTACH]

 

Jakby nie było wibroizolatoeów ?

 

To u Ciebie?

Ja tak zamontowałem u siebie .Ale na wibroizolatorach i prawie nie było słychać .

Kiedyś mi zabrakło na budowie jednego wibroizolatora i zabrałem o siebie .

OJ znaczna różnica.:(

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moja zasługa ( to zielone).Fotka z dnia montażu.Nie wszystko co złe to zasługa PC PW. A woda spada z góry na duł :yes:

 

To zrob fotke, jak bedziesz na przegladzie u niego po roku. Teraz mial nalot glonow przy samym gruncie. Porownamy sobie.

Nigdy sie nie moge nadziwic, jak widze taki brak wyobrazni widoczny nawet dla kompletnego budowlanca-laika. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było wibroizolatoeów ?

 

To u Ciebie?

Ja tak zamontowałem u siebie .Ale na wibroizolatorach i prawie nie było słychać .

Kiedyś mi zabrakło na budowie jednego wibroizolatora i zabrałem o siebie .

OJ znaczna różnica.:(

 

Wszystko jest na swoim miejscu:yes:

Nie przenosi żadnych drgań nawet na ścianę kotłowni, a do domu ma jeszcze daleko:)

Zdjęcia są z dnia montażu, teraz jest jeszcze rurka do odprowadzania skroplin z tacy ociekowej. Na razie bardzo fajnie to działa, ani kropelka nie spada na ziemię. W środku jest kabel grzejny więc mam nadzieję, że i w czasie wielkich mrozów będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie się nie podoba:no:

Wolę tak:yes:

[ATTACH=CONFIG]231306[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]231307[/ATTACH]

 

ja wiem że producent podaje minimalnie ileś tam cm ale jako instalator wiem że za parę lat będę musiał wyczyścić / umyć wymiennik w tym wypadku będzie problem. Otuliny na rurach to raczej do klimatyzacji znów ktoś poszedł w tanie badziewie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów?

z tego co jakiś czas tutaj oglądamy, wnioskuję że to standard :p

bo to standardy z allegro w końcu metr otuliny kosztuje ze 5 zeta i jeszcze trzeba na rurę nałożyć wiadomo robocizna dochodzi a tu gotowa rura z otulina i działa i nie trzeba więcej wydawać na otulinę i mniej roboczogodzin zejdzie i klient zadowolony bo mniej zapłaci a to najważniejsze dla pokolenia allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem że producent podaje minimalnie ileś tam cm ale jako instalator wiem że za parę lat będę musiał wyczyścić / umyć wymiennik w tym wypadku będzie problem. Otuliny na rurach to raczej do klimatyzacji znów ktoś poszedł w tanie badziewie

 

Niestety w Polsce już tak jest, że jak jeden instalator zobaczy "robotę" drugiego to jedyne co potrafi to skrytykować i wytknąć błędy. Jeżeli Twoje instalacje są tak doskonałe to wstaw jakieś zdjęcia zobaczymy (może się pośmiejemy:D)

Moim skromnym zdaniem instalacja ma być tak zrobiona, żeby działała sprawnie i nie szpeciła domu klientowi, a nie żeby instalatorowi było łatwiej przegląd zrobić:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Polsce już tak jest, że jak jeden instalator zobaczy "robotę" drugiego to jedyne co potrafi to skrytykować i wytknąć błędy. Jeżeli Twoje instalacje są tak doskonałe to wstaw jakieś zdjęcia zobaczymy (może się pośmiejemy:D)

Moim skromnym zdaniem instalacja ma być tak zrobiona, żeby działała sprawnie i nie szpeciła domu klientowi, a nie żeby instalatorowi było łatwiej przegląd zrobić:yes:

 

No właśnie jak nie wyczyścisz wymiennika to nie będzie działać sprawnie (już działa mniej sprawnie bo masz straty na rurociągu który ma czasem z 90oC) no ale masz ładnie to jest najważniejsze.

Zobaczymy ścianę pod urządzeniem za kilka lat to może się pośmiejemy koledzy na P będą mieli argumenty przeciwko pw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to standardy z allegro w końcu metr otuliny kosztuje ze 5 zeta i jeszcze trzeba na rurę nałożyć wiadomo robocizna dochodzi a tu gotowa rura z otulina i działa i nie trzeba więcej wydawać na otulinę i mniej roboczogodzin zejdzie i klient zadowolony bo mniej zapłaci a to najważniejsze dla pokolenia allegro

 

witam

 

zgadzam się z tobą - otuliny koniecznie trzeba "lepsze" dawać

szczególnie to widać jak ktoś taki rurociąg poprowadzi w gruncie - zimą brak śniegu nad miejsce, gdzie w ziemi są położone

 

pochwal się jakie otuliny stosujesz na rury chłodnicze

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrob fotke, jak bedziesz na przegladzie u niego po roku. Teraz mial nalot glonow przy samym gruncie. Porownamy sobie.

Nigdy sie nie moge nadziwic, jak widze taki brak wyobrazni widoczny nawet dla kompletnego budowlanca-laika. :-)

Masz bujną wyobraźnie.Fakty są inne.Kolejne zdjęcia które zamieściłem obejmują dłuższy okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem że producent podaje minimalnie ileś tam cm ale jako instalator wiem że za parę lat będę musiał wyczyścić / umyć wymiennik w tym wypadku będzie problem. Otuliny na rurach to raczej do klimatyzacji znów ktoś poszedł w tanie badziewie

 

To zdjęcia z dnia montażu (w trakcie ).

Ja mam taką zasadę ,że po tygodniu sprawdzam jeszcze czy nie pojawiły się niespodzianki i dopiero wtedy montuję resztę izolacji.

Różnie wykonawcy do tego podchodzą .Czasem coś co wygląda na badziewie dla kogoś ,jest konieczne z punktu widzenia technologii montażu.

To kwestia wyobraźni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...