Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

bo to standardy z allegro w końcu metr otuliny kosztuje ze 5 zeta i jeszcze trzeba na rurę nałożyć wiadomo robocizna dochodzi a tu gotowa rura z otulina i działa i nie trzeba więcej wydawać na otulinę i mniej roboczogodzin zejdzie i klient zadowolony bo mniej zapłaci a to najważniejsze dla pokolenia allegro

 

 

Mierzysz innych swoją miarą .

Nie wyobrażasz sobie ,że inni mogą robić inaczej i dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

 

pochwal się jakie otuliny stosujesz na rury chłodnicze
proszę:yes:

 

pozdrawiam

 

 

To zdjęcia z dnia montażu (w trakcie ).

Ja mam taką zasadę ,że po tygodniu sprawdzam jeszcze czy nie pojawiły się niespodzianki i dopiero wtedy montuję resztę izolacji.

Różnie wykonawcy do tego podchodzą .Czasem coś co wygląda na badziewie dla kogoś ,jest konieczne z punktu widzenia technologii montażu.

To kwestia wyobraźni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak nie wyczyścisz wymiennika to nie będzie działać sprawnie (już działa mniej sprawnie bo masz straty na rurociągu który ma czasem z 90oC) no ale masz ładnie to jest najważniejsze.

Zobaczymy ścianę pod urządzeniem za kilka lat to może się pośmiejemy koledzy na P będą mieli argumenty przeciwko pw .

 

Dla mnie najlepszą miarą sprawności jest zużycie prądu, a śledząc takowy wątek na forum wiem, że to zużycie jest bardzo dobre porównując z innymi posiadaczami PC-PW. Przedstawiciel Panasonika, który dokonywał odbioru pompy powiedział, że instalacja jest wykonana bardzo dobrze (zaznaczam, że nie znali się z instalatorem), a "izolacja", którą widać na zdjęciu (jeżeli w ogóle coś na takim małym zdjęciu widać) to jest oryginalna otulina rurek w dniu montażu - teraz jest zaizolowana i owinięta taśmą samo-wulkanizującą. Co do tych przeglądów to jestem lekko skonfundowany, gdyż zarówno instalator jak i przedstawiciel Panasa powiedzieli, że to urządzenie nie wymaga żadnych przeglądów - no chyba, że koniecznie chcę zapłacić za to co mogę bez problemu zrobić samemu. Pozdrawiam i udanych podłączeń życzę na ten nadchodzący Nowy Rok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcia z dnia montażu (w trakcie ).

Ja mam taką zasadę ,że po tygodniu sprawdzam jeszcze czy nie pojawiły się niespodzianki i dopiero wtedy montuję resztę izolacji.

Różnie wykonawcy do tego podchodzą .Czasem coś co wygląda na badziewie dla kogoś ,jest konieczne z punktu widzenia technologii montażu.

To kwestia wyobraźni

 

Moje uwagi dotyczyły instalacji na ścianie z minimalną wymaganą odległością przez producenta urz. to co podaje producent to minimum dla urządzenia ale nie dotyczy to całości montażu czyli zdrowy rozsądek obowiązuje bo dla urz. wystarczy 20cm ale dla budynku już może nie.

Urządzenie mogę zdemontować i wyczyścić ... jak klient zapłaci :D

A jak będzie miał zdemontowane to może sobie elewacje odnowić żeby znów było ładnie i wszyscy będą zadowoleni klient bo ma ładnie ekipa od elewacji bo zarobi no i ja bo coś więcej zarobię za demontaż tak że montaż bardzo dobry jednak otuliny zmieniłbym nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na pytanie jaka jest minimalna odległość - 10 cm.

Fachowiec odsunie .Większy fachowiec odsunie bardziej mniejszy mniej.

Kwestia wielkości fachowca:)

 

Oczywiście wiekość urządzenia ma znaczenie.

 

Wychodzi na to ,że jednak wielkość ma znaczenie:p

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszą miarą sprawności jest zużycie prądu, a śledząc takowy wątek na forum wiem, że to zużycie jest bardzo dobre porównując z innymi posiadaczami PC-PW. Przedstawiciel Panasonika, który dokonywał odbioru pompy powiedział, że instalacja jest wykonana bardzo dobrze (zaznaczam, że nie znali się z instalatorem), a "izolacja", którą widać na zdjęciu (jeżeli w ogóle coś na takim małym zdjęciu widać) to jest oryginalna otulina rurek w dniu montażu - teraz jest zaizolowana i owinięta taśmą samo-wulkanizującą. Co do tych przeglądów to jestem lekko skonfundowany, gdyż zarówno instalator jak i przedstawiciel Panasa powiedzieli, że to urządzenie nie wymaga żadnych przeglądów - no chyba, że koniecznie chcę zapłacić za to co mogę bez problemu zrobić samemu. Pozdrawiam i udanych podłączeń życzę na ten nadchodzący Nowy Rok:)

 

jak będzie mi się chciało "naumieć" i mieć czas na takie zabawy to wstawię zdjęcie jak wygląda wymiennik po pyleniu topoli i co leci z wymiennika po zastosowaniu odpowiednich środków czyszczących dostępnych w specjalistycznych hurtowniach dla instalatorów kiedyś wymagali podania regonu teraz nie wiem bo to dawno było.

W wypadku topoli wystarczy użyć miotły ;)

Izolacje dla instalacji cieplnej a takowa jest instalacja freonowa pc określa odpowiednie rozporządzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie czyściłem żadnej pc pw:bash:

 

u to błąd polecam zaopatrzyć się w obwiednia chemię i zrobić fortę tej najstarszej pc a jeszcze lepiej jak w okolicy jest dużo starych węglowych pieców jak to ma miejsce u mnie (górnicy maja darmowe kartki na wongiel)

Topole to załatwiają sobie sami klienci miotełka - jak jest topolowa okolica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło kontrargumentów ?Jestem zaskoczony

 

Ale "kontrargumentow" na co? Ze tyku nie zakopuje sie w ziemi?

Rezczy oczywistych sie nieudowadnia.

 

[ATTACH=CONFIG]231294[/ATTACH]

 

A jak Ty czy silesia instalujecie pompy i ktory jest wiekszym fachowcem, to nie mi oceniac. To musicie ustalic miedzy soba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ze Śląska zapodał ciekawe dane

 

W Zabrzu temperatura -19 C wystąpiła raz w 2010 .

Przez kilka innych lat minimalna nie spadała poniżej -15C

Polecam poczytać w temacie z tabelkami i wykresami

 

nie ciekawe a prawdziwe do weryfikacji na rządowych stronach gov

Łącznie z bezwładnością wylewek i budynku w dobrze zrobionych instalacjach i obiektach grzałki nie załączają się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

co do przeglądów - Panasonic wyraźnie wymaga dla zachowania gwarancji, aby były one dokonywane

kto był tym przedstawicielem Panasonica - możesz napisać na priv

 

dobrze, że dodatkowo zaizolowałeś rury

 

w nowej karcie gwarancyjnej "KARTA GWARANCYJNA URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH MARKI PANASONIC", która obowiązuje od tego roku są następujące zapis":

 

2. Warunkiem utrzymania ochrony gwarancyjnej jest wykonanie 2 razy w roku przeglądów konserwacyjnych, do dokonania, których uprawnione

są wyłącznie:

a) wskazany w karcie gwarancyjnej sprzedawca lub instalator;

b) wskazany przez Panasonic Marketing Europe GmbH (Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) Oddział w Polsce serwis.

 

pozdrawiam

 

 

 

Dla mnie najlepszą miarą sprawności jest zużycie prądu, a śledząc takowy wątek na forum wiem, że to zużycie jest bardzo dobre porównując z innymi posiadaczami PC-PW. Przedstawiciel Panasonika, który dokonywał odbioru pompy powiedział, że instalacja jest wykonana bardzo dobrze (zaznaczam, że nie znali się z instalatorem), a "izolacja", którą widać na zdjęciu (jeżeli w ogóle coś na takim małym zdjęciu widać) to jest oryginalna otulina rurek w dniu montażu - teraz jest zaizolowana i owinięta taśmą samo-wulkanizującą. Co do tych przeglądów to jestem lekko skonfundowany, gdyż zarówno instalator jak i przedstawiciel Panasa powiedzieli, że to urządzenie nie wymaga żadnych przeglądów - no chyba, że koniecznie chcę zapłacić za to co mogę bez problemu zrobić samemu. Pozdrawiam i udanych podłączeń życzę na ten nadchodzący Nowy Rok:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale "kontrargumentow" na co? Ze tyku nie zakopuje sie w ziemi?

Rezczy oczywistych sie nieudowadnia.

 

[ATTACH=CONFIG]231294[/ATTACH]

 

A jak Ty czy silesia instalujecie pompy i ktory jest wiekszym fachowcem, to nie mi oceniac. To musicie ustalic miedzy soba. :)

 

Pogubiłem się w Twojej logice

 

Ale na wszelki wypadek

 

POMPA GRUNTOWA JEST LEPSZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...