Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kolejne pisanie bzdur przez kilka stron w wykonaniu olimpijskich szczytów trolingu - dlaczego nie ma konkretnych wpisów realnych użytkowników np. mam pompę pw po 2 latach dwa dni po gwarancji padła mi elektronika - no nie ma jest za to spam w wykonaniu gościa od marketingu szeptanego

 

Moze nikt nie chce z litosci zabierac Ci resztek chleba lowco jeleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego tu nie ma klientów niezadowolonych od hydraulika wel fachmana z wawy od mar(ka) z Bielska, Clarneta z Rybnika itd. wreszcie moich gdzie ci ludzie wylewający żółć z powodu niezadowolenia może chociaż jeden niezadowolony ponarzeka ten promil promila bo na razie narzekają "posiadacze" i instalatorzy gruntówek na coś czego nie maja i co jest ich konkurencją.

A byli od Mikiego ale to chyba z powodu przekrętów finansowych i zaliczkowych no i na koniec jak już nie mógł nadgonić następnymi zaliczkami to oszczędzał na materiałach ale tak to jest jak się robi pseudo tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego tu nie ma klientów niezadowolonych od hydraulika wel fachmana z wawy od mar(ka) z Bielska, Clarneta z Rybnika itd. wreszcie moich gdzie ci ludzie wylewający żółć z powodu niezadowolenia może chociaż jeden niezadowolony ponarzeka ten promil promila bo na razie narzekają "posiadacze" i instalatorzy gruntówek na coś czego nie maja i co jest ich konkurencją.

A byli od Mikiego ale to chyba z powodu przekrętów finansowych i zaliczkowych no i na koniec jak już nie mógł nadgonić następnymi zaliczkami to oszczędzał na materiałach ale tak to jest jak się robi pseudo tanio

 

O nie tak do końca:D O ile pamiętam to malux coś tam na pompkę obiegową narzekał;) ale żółci chyba nie wylewał:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego tu nie ma klientów niezadowolonych od hydraulika wel fachmana z wawy od mar(ka) z Bielska, Clarneta z Rybnika itd. wreszcie moich gdzie ci ludzie wylewający żółć z powodu niezadowolenia może chociaż jeden niezadowolony ponarzeka ten promil promila bo na razie narzekają "posiadacze" i instalatorzy gruntówek na coś czego nie maja i co jest ich konkurencją.

A byli od Mikiego ale to chyba z powodu przekrętów finansowych i zaliczkowych no i na koniec jak już nie mógł nadgonić następnymi zaliczkami to oszczędzał na materiałach ale tak to jest jak się robi pseudo tanio

 

Kojarzysz co musialo sie stac, zeby brudy Mikiego zaczely na forum wyplywac? Na forum to sie pisze, jak idzie na noze z instalatorem, a nie jak sie jest "nie w pelni usatysfakconowanym".

Moze ja faktycznie dziwny jestem, ale te 2 foty Hydraulika jakos IMHO chluby mu nie przynosza. Powinno to nieco inaczej wygladac. Przynajmniej na moje oko laika.

 

Moze jeszcze za krotko jestes na forum, ale narzekajacy byli. I narzekajacy na lodowisko i na halas i na niska wydajnosc urzadzen w mrozy. Sadzisz, ze ja opinie o pompach PW wyrobilem sobie czytajac tylko posty instalatorow tychze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzysz co musialo sie stac, zeby brudy Mikiego zaczely na forum wyplywac? Na forum to sie pisze, jak idzie na noze z instalatorem, a nie jak sie jest "nie w pelni usatysfakconowanym".

Moze ja faktycznie dziwny jestem, ale te 2 foty Hydraulika jakos IMHO chluby mu nie przynosza. Powinno to nieco inaczej wygladac. Przynajmniej na moje oko laika.

 

Moze jeszcze za krotko jestes na forum, ale narzekajacy byli. I narzekajacy na lodowisko i na halas i na niska wydajnosc urzadzen w mrozy. Sadzisz, ze ja opinie o pompach PW wyrobilem sobie czytajac tylko posty instalatorow tychze? :)

 

Narzekający byli oczywiście i na pompy gw też narzekali ogólnie każda instalke można skopać nawet węglową chyba się z tym zgodzisz.

A kojarzysz link który sam wstawiłeś z opomiarowanymi instalacjami nie przez instalatorów zarówno gw jak i pw tam w tym TWOIM linku dobrze zrobione instalacje pw maja średnioroczny scop 3,5 jasne że gruntowe miały lepszy o 0.7 0.8 ale ile to jest kasy w budynku z obciążeniem 35W/m2 (a takie jakoś ostatnio ludzie budują) a ile do wydania więcej na wiercenie to jest indywidualny wybór inwestora na co chce wydać czy teraz na odwiert czy co roku dokładać do rachunku ile? to każdy musi policzyć dla swojej inwestycji i sam zdecydować uwzględniając także rejon pl.

Tak samo jak źle można dobrać gw tak i pw i w mrozy będzie problem i to nie wina urządzeń - czasami złego doboru (bo np. ma być taniej mniejsza pompa) czasami to wina źle wykonanych budynków czasami źle wykonanych instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektywnosc instalacji to tylko jedna strona medalu. Druga stanowi "techniczny" aspekt zadowolenia z zakupu. Po tej fotce z rynna, styro, ceglowka i lodowiskiem jakos moja niechec do tych urzadzen tylko wzrosla. Trzeba byc troszke desperatem, zeby sie na takie cos zdecydowac. To nie kosztuje 10 tys zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od lutego 2006 mam 3 invertery, intensywnie eksploatowane. Bez żadnego zadaszenia. W jednym, po roku wymieniono ( w ramach gwarancji) płytę główną.

Pozostałe, jak i ten z wymienioną elektroniką, działają bezawaryjnie do dziś.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

No to user mial fuksa, ze zdechla na gwarancji jeszcze. :)

 

Przeciez ja nigdzie nie napisalem, ze wszystkie zdechna i ze to pewnik. Napisalem tylko, ze awaryjnosc elektroniki w urzadzeniach eksploatowanych pod chmurka bedzie wieksza, niz w takich ktore stoja sobie w suchej i cieplej "pompowni". Od razu podniosl sie "lament" instalatorow - zabij, a nie wiem czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektywnosc instalacji to tylko jedna strona medalu. Druga stanowi "techniczny" aspekt zadowolenia z zakupu. Po tej fotce z rynna, styro, ceglowka i lodowiskiem jakos moja niechec do tych urzadzen tylko wzrosla. Trzeba byc troszke desperatem, zeby sie na takie cos zdecydowac. To nie kosztuje 10 tys zl.

Ta woda pod pompą nie pochodzi z PC .

Woda z PC znajduje się na rynnie i cegle.

Zauważyłeś śnieg .? Jak myślisz ile wody wylało się na ten śnieg?

Zdjęcie0011.jpg

 

Woda z pompy wygląda tak

 

Zdjęcie0226.jpg

 

Takie coś raz widziałem .Te pompy miały problem z defrostem.Może dlatego taka sytuacja

Widziałem raz

 

Zazwyczaj jest tak

 

IMGP1778.jpgZdjęcie0242.jpgZdjęcie0245.jpg

 

No tak tylko 5 fotek na posta

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektywnosc instalacji to tylko jedna strona medalu. Druga stanowi "techniczny" aspekt zadowolenia z zakupu. Po tej fotce z rynna, styro, ceglowka i lodowiskiem jakos moja niechec do tych urzadzen tylko wzrosla. Trzeba byc troszke desperatem, zeby sie na takie cos zdecydowac. To nie kosztuje 10 tys zl.

 

Na siłę przekonuję na forum Pan Pyxis , że jego wybór jest jedynie słuszny, czyli pompa gruntowa.

A prawda okazuje się inna, ludzie są zadowoleni z pompy PW, z użytkowania gazu , nawet opalania węglem i drzewem.

Ja jestem użytkownikiem PW firmy ATLANTIC TRI 11 która pracuje z grzejnikami, niestety Daikin HT był troszeczkę drogi.

Jestem bardzo zadowolony pracuję pompa już prawie drugi rok.

Nie zamieniłbym pompy PW na żadną gruntówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to user mial fuksa, ze zdechla na gwarancji jeszcze. :)

 

Przeciez ja nigdzie nie napisalem, ze wszystkie zdechna i ze to pewnik. Napisalem tylko, ze awaryjnosc elektroniki w urzadzeniach eksploatowanych pod chmurka bedzie wieksza, niz w takich ktore stoja sobie w suchej i cieplej "pompowni". Od razu podniosl sie "lament" instalatorow - zabij, a nie wiem czemu.

 

Ja też wymieniłem w trzech pompach

 

W pierwszym przypadku ,klient nie zapłacił rachunku ( elektrowni ) i podczas demontażu licznika się spaliło

W drugim piorun walnął : płyta i wentylatory

 

I ostatnio ,klient podłączał sterownik własnej konstrukcji wg własnej koncepcji .Wymiana sterownika

 

Ale co prawda to prawda wymiana inwertera z wentylatorami to bolesna sprawa.

Inna rzecz ,że jest 5 lat gwarancji .A trudno udowodnić klientowi ,że to piorun.Nawet jak powie ,wymieniamy na gwarancji

 

Ale po 5 latach boli nawet 6000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siłę przekonuję na forum Pan Pyxis , że jego wybór jest jedynie słuszny, czyli pompa gruntowa.

A prawda okazuje się inna, ludzie są zadowoleni z pompy PW, z użytkowania gazu , nawet opalania węglem i drzewem.

 

Jestes idealnym targetem na cokolwiek. Daj Boze, zeby wszyscy klienci byli tacy! Amen.

 

Nie zamieniłbym pompy PW na żadną gruntówkę.

 

Nawet jak by kosztowala podobnie a dzialala lepiej? Coz za "blyskotliwy" umysl nam sie tu objawil! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale co prawda to prawda wymiana inwertera z wentylatorami to bolesna sprawa.

Inna rzecz ,że jest 5 lat gwarancji .A trudno udowodnić klientowi ,że to piorun.Nawet jak powie ,wymieniamy na gwarancji

 

Ale po 5 latach boli nawet 6000 zł

 

Pomizej masz cala elektronike z mojej pompy (do tego podpiety sterownik Frisko). Czy tutaj srednio kumaty elektronik-elektryk z lutownica nie da sobie rady?

 

http://www.szkut.com/dom/Dom73a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...