Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ciebie mozna jak muche z gowna zganiac. Ty i tak wrocisz. :)

 

Tylko że ja w przeciwieństwie do ciebie smrodu na forum nie robię. Porównaj sobie swoje posty gdy startowałeś do tych obecnych. Rozkręciłeś się jak głupi gówniarz przy PS3 i żyjesz już w innym świecie. Zwieracze co i raz puszczają, hamulców nie masz i brak już kontroli nad sobą. Więcej masz szczęścia niż rozumu bo normalnie to jakiś mod powinien ci już dawno klapsa wymierzyć. Wracając do meritum, jak w innym wątku moje COP1 wyliczyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam wszystkich zużycie Tcap 9 jednofazowy do ogrzania 90m2 podłogówki, dostałem rachunek za prąd C11 od 10,10 - 12,12,2013 zużycie 1040kwh suma 780 zł na moje trochę za drogo a może jakieś inne spostrzeżenia.

1040kWh przy 0,75zł/kWh mówi tylko tyle,że masz duży koszt kWh i nic poza tym.

Nic nie piszesz o zużyciu cwu,nic nie piszesz o ociepleniu stropu,ociepleniu podłogi,wentylacji,wygrzewaniu posadzki,nic nie piszesz o wyliczonym OZC itp także ciężko odnieść się do tego zużycia.

Moja zużyła za ten okres na c.o znacznie mniej energii ale to już przy normalnym mieszkaniu.

 

Z drugiej strony pompa ciepła to nie jest urządzenie,które grzeje za darmo.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet wyraźnie napisał:

Nie znam się na deltach i tych innych cudach, mam po prostu pompę ciepła dom nowy kończe srodek pompe zakladała AJB klima dom ocieplony 15 cm parterówka po podłogach do ogrzania 90 m2 samej podłogówki, temperatura ustawiona na 20 stopni jesli tak ma byc non stop to chyba odpalac bede częściej kominek, prąd w taryfie C11 enea woj zachodniopomorskie.

 

Jak go wykończy i wygrzeje to mu spadnie.:yes:

 

P.S.

Z Pyxisem się nie ma co kopać. Niech sobie smarka w swój monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ponad 1000kWh na budowlnej to inna energia niz na G12? Oooo! A jakas ciekawa "teorie" masz na poparcie jak zwykle? :D

A zauważyłeś mądry inaczej że to za dwa miesiące cały prąd łącznie z jakimiś pracami wykończeniowymi czy dalej będziesz się podniecał w wklejał gdzie popadnie sama obiegówka w tej pompie bierze 190w X 720h to ok 140kwh nich na inne prace weźmie też tyle co obiegówka czyli sprężarka zeżarła jakieś 200kwh/miesiąc niech będzie 300kwh i tylko nie pisz że gruntówka nie ma p. obiegowej bo ma dwie dz i gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie uwagi, ja rozumiem ze ciepło z pompy nie jest za damo, tylko sie zapytałem czy to jest ok i jak bedzie jak sie wygrzeje mi dom bo faktycznie para jak przyjezdzam to non stop leje sie z okien i przełaczam manualnie ogrzewanie i wode w zbiorniku nie wiem czy dobrze robie, po prostu potrzebuje pomocy od uzytkowników jak najlepiej ja uzytkowac i nastawic i w jaki sposób. :bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie pisz że gruntówka nie ma p. obiegowej bo ma dwie dz i gz

 

Mają dwie, a nawet i trzy licząc tą co CWU, tylko moja DZ 180W bierze tylko jak pompa pracuje, GZ max 40W pracuje jakieś 12h na dobe i w tym sezonie na ponad 200m chyba jeszcze nie zużyłem 1000 KWh i to w zasadzie wyłącznie w drugiej taryfie, musiałbym sprawdzić dokładnie, ale stawiam max 800 KWh w II taryfie i jakieś 20 w pierwszej

Zima póki co leciutka, to dla użytkowników PW dobra wiadomość, gorzej jak się zemści i potrzyma po -15-20 z dwa tygodnie, wtedy nie zazdroszcze

 

A co do argumentów Pyxisa, stawiam że elektronika ala stare radio przetrwa ze dwie PC PW, chyba że ktoś z Was twierdzi że upały, mrozy, deszcze są dla tej elektroniki ważniejsze niżeli prąd którym są zasilane, to samo dotyczy sprężarek, defrosty i inne ekstremalne warunki też nie są niczym co wróży dobrze jeśli chodzi o trwałość tego podzespołu

 

Zresztą gdyby dobra PC PW KOMPLETNA kosztowała 15 tysi to może bym się skusił, ale jeśli ma kosztować 25-30 to wybaczcie ale zakup gruntówki jest sto razy rozsądniejszym zakupem. Zwłaszcza tej bez znaczka za 15-20 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają dwie, a nawet i trzy licząc tą co CWU, tylko moja DZ 180W bierze tylko jak pompa pracuje, GZ max 40W pracuje jakieś 12h na dobe i w tym sezonie na ponad 200m chyba jeszcze nie zużyłem 1000 KWh i to w zasadzie wyłącznie w drugiej taryfie, musiałbym sprawdzić dokładnie, ale stawiam max 800 KWh w II taryfie i jakieś 20 w pierwszej

Zima póki co leciutka, to dla użytkowników PW dobra wiadomość, gorzej jak się zemści i potrzyma po -15-20 z dwa tygodnie, wtedy nie zazdroszcze

 

A co do argumentów Pyxisa, stawiam że elektronika ala stare radio przetrwa ze dwie PC PW, chyba że ktoś z Was twierdzi że upały, mrozy, deszcze są dla tej elektroniki ważniejsze niżeli prąd którym są zasilane, to samo dotyczy sprężarek, defrosty i inne ekstremalne warunki też nie są niczym co wróży dobrze jeśli chodzi o trwałość tego podzespołu

 

Zresztą gdyby dobra PC PW KOMPLETNA kosztowała 15 tysi to może bym się skusił, ale jeśli ma kosztować 25-30 to wybaczcie ale zakup gruntówki jest sto razy rozsądniejszym zakupem. Zwłaszcza tej bez znaczka za 15-20 tyś

 

Wychodzi że 280m2 podłogówki obsługuje ci pompa obiegowa 6tka jakie masz przepływy i jakie delty temperatur?

Na taki dom 90m2 pompa kosztuje koło 15tyś nie wiem dlaczego wcisnęli mu pompę 9kw t-cap z 12kw sprężarką pewnie działa na minimum modulacji i on-off

ile odwiert do takiego domku?

jak wygrzeje dom to pogadamy jakie zużycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie uwagi, ja rozumiem ze ciepło z pompy nie jest za damo, tylko sie zapytałem czy to jest ok i jak bedzie jak sie wygrzeje mi dom bo faktycznie para jak przyjezdzam to non stop leje sie z okien i przełaczam manualnie ogrzewanie i wode w zbiorniku nie wiem czy dobrze robie, po prostu potrzebuje pomocy od uzytkowników jak najlepiej ja uzytkowac i nastawic i w jaki sposób. :bash:

 

witam

 

piszesz, że utrzymujesz 20'C - na czym to ustawiłeś?

wentylacja mechaniczna? rekuperator pracuje cały czas?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam rekuperatora a temperaturę ustawiłem na eurosterze bezprzewodowym.

 

witam

 

czy ta temperatura 20'C utrzymywana jest cały czas, czy masz ustawione np. obniżenie nocne?

jaką masz ustawioną histerezę na sterowniku w pomieszczeniu?

 

jaka masz temperaturę wody na wylocie z pompy i na powrocie do pompy?

 

wentylacja grawitacyjna drożna? działa?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie obchodzi ile bierze obiegowka w tej pompie? Przeciez to integralna czesc systemu CO. Czy Ty swoim klientom to rozbijasz i podajesz tylko COP dla sprezarki bez pompek, grzalki karteru i defrostow? Kretacz z Ciebie, kretacz. :)

 

znowu manipulacje pompa obiegowa jest też w gruntowej czy nie?

Nie liczę tu scop tylko co ile zeżarło do liczenia scop możesz wliczyć obiegówkę odszranianie grzłake karteru (chodzi tylko na postoju a dobrze dobrany inwerter w czasie typowej temp. zimy czyli +2 -2 nie ma postojów ) dla gruntówki wlicz pompę dz to zwykła pompa nie w klasie A dobrzy producenci maja pompy dz w klasie B to też weź pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu manipulacje pompa obiegowa jest też w gruntowej czy nie?

Nie liczę tu scop tylko co ile zeżarło do liczenia scop możesz wliczyć obiegówkę odszranianie grzłake karteru (chodzi tylko na postoju a dobrze dobrany inwerter w czasie typowej temp. zimy czyli +2 -2 nie ma postojów ) dla gruntówki wlicz pompę dz to zwykła pompa nie w klasie A dobrzy producenci maja pompy dz w klasie B to też weź pod uwagę

 

Jakie manipulacje? To, ze inwerter chodzi caly czas i miesza caly czas tez obiegowka to problem inwertera. Ja wliczam to, za co placi uzytkownik. Nie interesuja mnie Twoje "marketingowe" matactwa. Licznik nakrecil - klient placi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...