Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Mój punkt widzenia jako instalatora jest taki że jak dobrze zrobię instalacje to mam

-święty spokój

-darmową reklamę powie (inwestor) pewnie ze 2 osobom

-godziwą zapłatę

Jak mam oszczędzać (na czasie pracy też) aby sprostać finansowym oczekiwaniom inwestora to wolę nie robić bo

-nie będę miał świętego spokoju

-darmową antyreklamę powie co najmniej 10 osobom

-narobię się i g.. zarobię - wole ten czas poświęcić na co innego

 

Zgadza się - potwierdzasz to co pisaliśmy w tym temacie wcześniej.

 

Przy takim podejściu do sprawy (tematu) , moja rekomendacja byłaby - polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiem ile daje :)

Kombinuję jak koń pod górkę.

Do zestawu musiałbym dokupić jakiegoś używanego kociołka elektrycznego by to wspomagać poniżej tych -10* -15*.

No to tak: pompa + kociołek + bojler elektryczny + baniak na CWU pod pompę.

W sumie to nie wiem czy warto tak kombinować.

Ale patrząc z drugiej strony są użytkownicy kabli z pompami do CWU za nie wiele mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob to raz, a dobrze (zainstaluj "pelnowartosciowa" pompe PW). Taka rzezba w goownie bokiem Ci wyjdzie predzej czy pozniej. Wiele nie zaoszczedzisz, a tylko strup na glowie. IMHO.

 

Jakbym miał tyle kasy, to bym tak zrobił.

Niestety na razie nie mam i muszę iść albo w śmieciucha, albo jakieś półśrodki.

 

Za kwotę pełnowartościowej PW mam powolutku normalną z dz poziomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie jest niby, że działa do -25st;) Ale mnie przeraża inna rzecz, mianowicie drugie zdanie z broszury reklamowej:eek:

Pompa ciepła sterowana inwerterowo, która nadaje się do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych o powierzchni do 120 m² z wodnym systemem grzewczym. Zapotrzebowanie na energię do około 20 000 kWh rocznie.

 

Chyba lekka przesada, nie:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o to, że przesadzili, tylko o to, że marketingowiec piszący tą broszurę (może tłumaczona z szwedzkiego) wykonał sobie strzał w kolano:D Bo jak można napisać, że system, który zapewnia 70% zapotrzebowania cieplnego dla budynku 120m2 może zużyć 20000kWh czyli licząc średnio-rynkowo za jakieś 10tys. zł rocznie + te brakujące 30%. Moim zdaniem to antyreklama:yes:

 

Z drugiej strony napisali prawdę, bo przecież pracując przez 24h/365dni w zimę grzejąc, latem chłodząc pewnie jest w stanie tyle zużyć, ale jakbym pisał reklamę dla takiego produktu to raczej bym się do tego nie przyznawał:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic i nigdzie sobie nie strzelił bo:

- ta PCi "przeznaczona" jest do zimnego klimatu,

- napisano do 20.000 kWh, czyli maksymalnie,

- 30% jest z tych 20.000 kWh.

 

Wolę takie w miarę wiarygodne dane niż gruszki na wierzbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic i nigdzie sobie nie strzelił bo:

- ta PCi "przeznaczona" jest do zimnego klimatu,

- napisano do 20.000 kWh, czyli maksymalnie,

- 30% jest z tych 20.000 kWh.

 

Wolę takie w miarę wiarygodne dane niż gruszki na wierzbie.

 

Zimnego tzn takiego jak nasz??? Bo jeśli tak to moja PC-PW przy dużo większym domu niż 120m2 zadowala się 1/4 tego zużycia rocznie:yes:

A jeśli nie no to strzał w kolano bo pompę chcą sprzedać w Polsce:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że te dane dotyczą PCi sprzedawanej w sklepie tak jak lodówka - czyli dane są dla przeciętnego Kowalskiego,. który ma na ich podstawie dokonać wyboru.

I dokona mając w nowym domu charakterystykę energetyczną, a w starym (np. modernizowanym) zużycie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa.jpg

Opis momentu włączania grzałki.

 

Grzałka elektryczna zapewnia dodatkowy dopływ ciepła przy niskiej temperaturze zewnętrznej, kiedy

urządzenie nie zapewnia dostatecznego ogrzewania. Grzałka elektryczna uruchamiany jest

automatycznie przy spełnieniu poniższych warunków.

 

- Temperatura otoczenia poniżej 10°C.

-Kompresor pracował w trybie stałym przez 25 minut.

-Kompresor pracuje na maksymalnych obrotach.

-Temperatura wody jest niższa o 3°C od temperatury zadanej.

-Temperatura wody wzrasta o mniej niż 1°C w ciągu 15 minut.

-Temperatura pokojowa wzrasta o mniej niż 1°C w ciągu 15 minut.

-Ustawiona temperatura mechanicznego termostatu jest wyższa niż temperatura pompy ciepła.

-Grzałkę można włączyć ręcznie w przypadku awarii innych źródeł ciepła. Ustaw temperaturę wody

ręcznie.

-Grzałka elektryczna może być stosowana do podgrzewania wody w systemie do 70°C, aby

zapobiec rozwojowi bakterii.

-Jeżeli pompa ciepła nie działa, ustaw przełącznik w położeniu MT (sterowanie pompy termostatem

mechanicznym) i ustaw temperaturę zadaną za pomocą pokrętła.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie tej PCi jest więcej takich prawd oczywistych, a o których "zapominają" inni producenci PCi (zwłaszcza PW).

Jest to wyjątkowo uczciwe potraktowanie ewentualnego nabywcy - no ale w Szwecji zapisy ichniejszej ustawy konsumenckiej są wyjątkowo i restrykcyjnie przestrzegane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako uzupełnienie i ciekawostka.

W Szwecji prawo nakazuje (w ich odpowiedniku prawa budowlanego) aby budynek był opomiarowany (ciepłomierze) - stąd na ich rynku miernikiem jest zapotrzebowanie cieplne budynku wyrażane bądź w kWh, bądź (zaszłość) w litrach oleju opałowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli też zużyła do 20.000 kWh rocznie (a w zasadzie 30% tego) :yes:

 

Można to też odczytać tak, że jeśli dom zużywa więcej niż 20.000kWh, to ta Pci jest zbyt mała aby podołać.

 

No oczywiście wszystko się zgadza:yes: W którymś z postów napisałem nawet, że jest to możliwe. Mi chodzi tylko o to, że marketingowo słabo to wygląda i na pierwszy rzut oka może przerażać:) Ja bym nie kupił:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi tylko o to, że marketingowo słabo to wygląda i na pierwszy rzut oka może przerażać:) Ja bym nie kupił:no:

 

Właśnie na tym polega dobry marketing, masz w zasadzie PCi o bardzo zbliżonych parametrach technicznych, ale sporo droższą a mimo to, jesteś zadowolony.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na tym polega dobry marketing, masz w zasadzie PCi o bardzo zbliżonych parametrach technicznych, ale sporo droższą a mimo to, jesteś zadowolony.:D

 

Porównanie Juli do T-cap'a pozostawię bez komentarza bo chyba nie ma to większego sensu.:D

A wracając do tematu to podanie, że zużycie do 20 000kWh/rok wg mnie jest nie tylko nie marketingowe, ale i wprowadzające kupującego w błąd. Bo żeby "nabić" takie zużycie to trzeba by się baaaardzo, baaaardzo postarać i bynajmniej nie jest to normalne. Zakładając takie zużycie nikt z Was nie zdecydowałby się na zakup PC bo to nie miałoby sensu - tym bardziej w domu o powierzchni do 120m2. Posługując się przykładem to tak jakby napisać, że jakiś samochód może spalić do 30l/100km (jadąc 200km/h pod górkę) ale średnio pali 6l/100km - to którą informację podaje się w folderze reklamowym?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dać to poczytać mojej żonie :p

Ale to wieczorem kiedy wróci.

Z kontekstu jasno wynika (a może i nie?), że to dla domu potrzebującego do około 20 000kWh na rok.

Może zamiast kropki, wstawcie przecinek. Lepiej zabrzmi.

 

 

Montaż kotła/pompy/śmieciucha czeka mnie w okolicach września.

Chyba za szybko na zakupy?

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...