Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla kogoś kumatego, za takie pieniądze, jest to fajna alternatywa.

W ofercie mają też bardziej "profesjonalne" 3 fazowe.

Kwestia doboru - co kraj to obyczaj i warunki "ekonomiczne".

 

Zwracam uwagę na zasobnik wielofunkcyjny (też w ofercie JULA) http://www.jula.pl/media/pdf/product/Produ...PL_20130904.pdf

Niby drogi (około 7.000zł), ale w całości wykonany z nierdzewnej stali nierdzewnej. Sporo możliwosci i przepływowe grzanie CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trudno ci zrozumieć, że w Polsce i Szwecji sa trochę inne uwarunkowania? I że one się zmieniają w czasie?

Co innego było aktualne na 2008r a co innego na 2013

w 2008r nie zdecydowałem się na P-W, a teraz już bardzo poważnie brałbym taką możliwość pod uwagę i pewnie bym się zdecydował

 

Ale ja pisze o instalacjach robionych tu i teraz, a nie o przekroju instalacji istniejacych. Znajdziesz tu instalatorow ktorzy polecaja TERAZ instalacje pompy na 80% przy AKTUALNYM ukladzie taryf i cenach pradu oraz sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie bylo u nas mrozow. Bylaby jasna sytuacja.

Mar1973 opisal by jej zachowanie na mrozie.

Niby im te pompy dzialaja. Czytanie za translatorem jest niezbyt zrozumiale.

 

witam

 

a dlaczego mają nie działać?

trzeba wiedzieć tylko na co ją stać - opisywany wcześniej przeze mnie użytkownik Juli ma domek o małym zapotrzebowaniu więc ta pompa nawet przy mrozach spisze się "wybornie", brał jeszcze pod uwagę najmniejszego z dostępnych Panasonica i Atlantica, które mają lepsze sprawności, ale też i 2 x większą cenę

 

Twój dom - ile będzie miał m2 ogrzewanych, ile osób będzie korzystało z c.w.u., ile kW wychodzi z OZC - nie znam tych danych, ale po danych Twojej stopce (mogę się mylić) - ta pompa to wątpliwy wybór

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pisze o instalacjach robionych tu i teraz, a nie o przekroju instalacji istniejacych. Znajdziesz tu instalatorow ktorzy polecaja TERAZ instalacje pompy na 80% przy AKTUALNYM ukladzie taryf i cenach pradu oraz sprzetu.

 

Świat nie jest tylko 0 i 1. Jest wiele miejsca z każdej strony i miedzy tymi granicami.

To co jest dobre dla Ciebie - mnie nie odpowiada, bądź nie opłaca się.

Dobieranie PCi na 80% zapotrzebowania nie jest błędem także dzisiaj (dla gruntowych) - dla jasności, dobieranie pod II taryfy, też nie jest błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Twój dom - ile będzie miał m2 ogrzewanych, ile osób będzie korzystało z c.w.u., ile kW wychodzi z OZC - nie znam tych danych, ale po danych Twojej stopce (mogę się mylić) - ta pompa to wątpliwy wybór

 

Zwłaszcza np. w górach, ale już np. w Szczecinie - dyskutowałbym.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W 2008r takich co decydowali się na PCi (nawet gruntową) nazywano oszołomami - także na tym Forum :yes:
Dokładnie tak,przyznam bez bicia,że sam w tym uczestniczyłem ale wtedy wyceny na PC nie schodziły poniżej 50tys.zł a często przekraczały 70tys.zł.

Dzisiaj podobnie bym sądził o takich inwestorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak,przyznam bez bicia,że sam w tym uczestniczyłem ale wtedy wyceny na PC nie schodziły poniżej 50tys.zł a często przekraczały 70tys.zł.

Dzisiaj podobnie bym sądził o takich inwestorach.

 

Nawet wtedy można było to wykonać duuuuuuuuużżżżżżżżżżżżżżżo taniej - podawałem przykłady takich instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
przypomnij jaka była twoja cena na kompleksową usługę podłogówka + PC - cena jak dla vice?

jestem pewien, że taka sama usługa, dzisiaj będzie mieć naprawdę dużą rozpiętość cenową. Podajcie warunku brzegowe, ja chętnie mogę się zająć eksperymentem i rozesłać zapytanie ofertowe :D (gruntowe z DZ poziomy, pionowym i PW dla porównania, usługa kompleksowa z kotłownią)

jestem pewien, że średnia z odrzuceniem skrajnych wyjdzie dużo powyżej cen podawanych tutaj na forum

Jak podpisywalem umowę ze spółka ST24 nie byłem w żaden sposób powiązany z biznesem pompowym ani innym,byłem zwykłym inwestorem,który wybierał gdzie najtaniej .

Wycena opiewała na 22,5tys.zł z pompą 8kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błądziłem - przyznaję.

Wszyscy co robią inaczej jak Ty to debile -czyli jestem debilem.

Ale wiesz co ? Dobrze mi z tym.:yes: :D

 

No to poradz mi jak mam inaczej ogrzac swoj dom. Jaka pompe z jaka moca wg Ciebie dobrac, zeby koszt nie wzrosly (ani grzania ani instalacji). Sprawdzimy, czy faktycznie jest wiele innych drog do tego samego celu i czy nie jestes jednak "debilem". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...