Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chyba Polska musialbym zerknac na gwarancje :)

 

 

 

np takie: temperatury na wyjsciu < docelowa temperatura wody z krzywej o 8 zalacza grzalke a wylacza dopiero jak temperatura na wyjsciu > docelowa temperatura wody - 2

czyli np krzywa chce 30 to jak bedzie na wyjsciu 21 (pewnie po jakims czasie ale tego nie wiem) to zalaczy grzalke i bedzie grzalo nia az do 28 stopni:

- nie wiem czy tak jest u mnie ale kilka razy widzialem np 27 stopni na wyjsciu i ze chodzi sama grzalka - robie wtedy recznie off i on pompy i juz chodzi normalnie bez grzalki.

 

a problem mam taki, ze jeszcze nie mieszkam i chce ustawic taka temperature zeby nie chodzila za duzo grzalka czyli ustawic zeby bylo jak najekonomiczniej :) jakbym mial kilka dni to bym stal przed sterownikiem i zapisywal kiedy sie wlacza grzalka i wylacza przy jakich parametrach ale nie mam czasu :)

 

witam

 

pompa Panasonica załącza i wyłącza grzałkę "kierując się" temperaturą powrotu

 

pompa zaczyna grzać - 40 minut - jak nie osiągnie temperatury wody na powrocie: 18'C to załączają się grzałki po osiągnięciu 19'C załącza się pompa i pracuje razem z grzałką po osiągnięciu 25'C pracuje już sama pompa

 

najnowsze wersje T-CAP 16 i chyba już T-CAP 12 oraz w przyszłym roku stopniowo wszystkie nowe pompy Panasonica będą mogły pracować bez załączania się grzałek od 10'C na powrocie!!!

 

pozdrawiam

Edytowane przez mar1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o mieszania, tylko podawanie jak najwięcej rzetelnych informacji. Mogę napisać, że zapłaciłem 237,7, ale przecież w rzeczywistości zapłaciłem więcej średnio w skali roku

 

w rzeczywistości zapłaciłeś właśnie 237,7 nie więcej ;)

właśnie to uśrednianie wprowadza przekłamanie...

 

Panowie i Panie postaram się jakoś zdefiniować tą słynną średnią roczną:

średnia dwutaryfowa cena roczna kWh liczona w ten sposób: ogólna wartość brutto wszystkich faktur za energię w danym roku podzielona przez ogólne zużycie kWh w tym samym roku jest liczbą pozwalającą na zobrazowanie oszczędności lub strat przy zastosowaniu zróżnicowanych taryf w stosunku do taryfy stałej.

mówi nam ona tylko i wyłącznie o tym czy bardziej opłaca nam się np taryfa G12 czy G11 i nic więcej

w żadnym wypadku nie można tego parametru używać do określania kosztów zużycia bo będą występowały przekłamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijak z tego nie wyjdzie 70/30 :yes:

 

Matematyka Siwy, matematyka.

 

100kWh w G11 to 57 zl.

 

Teraz w G12

(70*0,69) + (30*0,32) = 48,03+9,6=57,63 zl

 

Czego jeszcze nie jarzysz z tego prostego rownanka?

 

PS.

Chyba machnalem sie podajac nominalna cene G11 w poprzednim poscie. Do obliczen biore oczywiscie cene 57 gr.bo to nominalna cena z oplatami dla G11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobrazowanie oszczędności lub strat przy zastosowaniu zróżnicowanych taryf w stosunku do taryfy stałej.

mówi nam ona tylko i wyłącznie o tym czy bardziej opłaca nam się np taryfa G12 czy G11 i nic więcej

 

Wniosek prawidłowy i popieram - tyle, że różnymi drogami było dojście - a przypominam, że początkiem była właśnie opłacalność grzania tylko w II taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

pompa Panasonica załącza i wyłącza grzałkę "kierując się" temperaturą powrotu

 

 

 

najnowsze wersje T-CAP 16 i chyba już T-CAP 12 oraz w przyszłym roku stopniowo wszystkie nowe pompy Panasonica będą mogły pracować bez załączania się grzałek od 10'C na powrocie!!!

 

pozdrawiam

 

pozdrawiam

 

hmm musze to sprawdzic ale to by znaczylo ze musze podniesc temperatury na krzywej bo przy takich temperaturach mam 28 zasilanie czyli powrot zawsze bedzie ponizej 25 czyli grzalka nigdy sie nie wylaczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rzeczywistości zapłaciłeś właśnie 237,7 nie więcej ;)

właśnie to uśrednianie wprowadza przekłamanie...

 

Panowie i Panie postaram się jakoś zdefiniować tą słynną średnią roczną:

średnia dwutaryfowa cena roczna kWh liczona w ten sposób: ogólna wartość brutto wszystkich faktur za energię w danym roku podzielona przez ogólne zużycie kWh w tym samym roku jest liczbą pozwalającą na zobrazowanie oszczędności lub strat przy zastosowaniu zróżnicowanych taryf w stosunku do taryfy stałej.

mówi nam ona tylko i wyłącznie o tym czy bardziej opłaca nam się np taryfa G12 czy G11 i nic więcej

w żadnym wypadku nie można tego parametru używać do określania kosztów zużycia bo będą występowały przekłamania

 

Zgadzam sie z tym. To chyba jedyny sens usredniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matematyka Siwy, matematyka.

 

100kWh w G11 to 57 zl.

 

Teraz w G12

(70*0,69) + (30*0,32) = 48,03+9,6=57,63 zl

 

Czego jeszcze nie jarzysz z tego prostego rownanka?

 

PS.

Chyba machnalem sie podajac nominalna cene G11 w poprzednim poscie. Do obliczen biore oczywiscie cene 57 gr.bo to nominalna cena z oplatami dla G11

 

 

No właśnie nie jarzyłem tego - bo faktycznie równanko proste nawet dla mnie:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

a jakie masz zapotrzebowanie w kW? nie doczytałem, czy masz zrobione OZC

 

pozdrawiam

Nie mam OZC.

Generalnie to mam opcję grzania śmieciuchem. prądem, lub czymś pomiędzy.

Prądu wolałbym uniknąć ze względu na dosyć wysoki koszt.

Dom to kwadrat o boku 9m+ 20cm styro + mały wiatrołap dostawiony z boku, piwnica ma być nieogrzewana.

Jeden komin ocieplony 5cm, balkon.

Na piwnicy 10 grafitowego.

Schody i taras zewnętrzne oddzielone od budynku.

Jedynie schody wewnętrzne do piwnicy są wspólne.

Klatka schodowa od strony piwnicy będzie mieć 10cm grafitowego.

WM z reku.

Reszta w stopce.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam OZC.

Generalnie to mam opcję grzania śmieciuchem. prądem, lub czymś pomiędzy.

Prądu wolałbym uniknąć ze względu na dosyć wysoki koszt.

Dom to kwadrat o boku 9m+ 20cm styro + mały wiatrołap dostawiony z boku, piwnica ma być nieogrzewana.

Jeden komin ocieplony 5cm, balkon.

Na piwnicy 10 grafitowego.

Schody i taras zewnętrzne oddzielone od budynku.

Jedynie schody wewnętrzne do piwnicy są wspólne.

Klatka schodowa od strony piwnicy będzie mieć 10cm grafitowego.

WM z reku.

Reszta w stopce.

 

witam

 

tylko dokładne wyliczenia dadzą Ci pełny obraz

zrób sam albo zleć komuś

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólna wartość brutto wszystkich faktur za energię w danym roku podzielona przez ogólne zużycie kWh w tym samym roku jest liczbą pozwalającą na zobrazowanie oszczędności lub strat przy zastosowaniu zróżnicowanych taryf w stosunku do taryfy stałej.

mówi nam ona tylko i wyłącznie o tym czy bardziej opłaca nam się np taryfa G12 czy G11 i nic więcej

w żadnym wypadku nie można tego parametru używać do określania kosztów zużycia bo będą występowały przekłamania

 

A ja nie popieram! Bo to, że pompa pracuje tylko w taniej taryfie ma bezpośredni wpływ na wypracowany całoroczny stosunek tania/droga w prądzie dwutaryfowym. A od tegoż stosunku zależna jest cena średnia 1kWh Gdyby nie ta pompa to Pyxis nie wypracowałby takiego stosunku i w rezultacie zapłaciłby więcej za zużycie prądu bytowego, więc gdzieś trzeba to uwzględnić - lub nie podawać takich obliczeń bo one nie mogą być żadną skalą porównawczą dla kogokolwiek oprócz Pyxisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze poczatkiem to byly moje "nieprawdziwe" koszty CO. :)

 

Oj Chłopie - widzisz co chcesz wiedzieć.:yes:

 

Przeca napisałem, że te ponad 4.000kWh to nic nadzwyczajnego.

 

Ps. Tylko z ciekawości i bez podtekstów - jak "usunąłeś" z "bilansu" CWU - podlicznik podlicznika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, to nie takie proste

bo liczenie bez pompy jest chyba bez sensu, bo wtedy nie miałbym G12 przecież, a dodatkowo z PC mam G12n (zamiast klasycznej G12 - wyższy abonament, niższy przesył)

 

Ale mi chodzi a AKTUALNE koszt CO, bo co do nich masz watpliwosci i wahasz sie pomiedzy kwota ze sredniej a faktyczna. Wg mojego schemtau dostaniesz faktyczna kwote kosztow wksploatacji pompy ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Chłopie - widzisz co chcesz wiedzieć.:yes:

 

Przeca napisałem, że te ponad 4.000kWh to nic nadzwyczajnego.

 

Ps. Tylko z ciekawości i bez podtekstów - jak "usunąłeś" z "bilansu" CWU - podlicznik podlicznika ?

 

Nic nadzwyczajnego to kazdy wie (tylko jeden adwersarz mial z tym problem).

 

Mam dokladnie zliczany (z rozdzielczoscia 1 minuty) czas pracy pompy na CO i CWU. Program mi to liczy bazujac na pomierzonym faktycznym poborze energii na cykl grzania CO i CWU. Troszke zachodu z tym bylo, ale zgadza sie ze stanem faktycznym co do ulamka procenta (0.2% dla calego sezonu 2012/2013)

 

http://szkut.com/dom/PCi_STAT_SS3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...