Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja nie popieram! Bo to, że pompa pracuje tylko w taniej taryfie ma bezpośredni wpływ na wypracowany całoroczny stosunek tania/droga w prądzie dwutaryfowym. A od tegoż stosunku zależna jest cena średnia 1kWh Gdyby nie ta pompa to Pyxis nie wypracowałby takiego stosunku i w rezultacie zapłaciłby więcej za zużycie prądu bytowego, więc gdzieś trzeba to uwzględnić - lub nie podawać takich obliczeń bo one nie mogą być żadną skalą porównawczą dla kogokolwiek oprócz Pyxisa.

 

Nie rozumiem co ma praca PC w taniej taryfie do kosztu prądu bytowego. Ja liczę średnią osobno dla PC i osobno dla domu. Wpływ ma tylko ilość zużytych kWh na które rozbite zostaną opłaty stałe. Przy moim zużyciu jest to ok 2gr/kWh. Gdyby PC pracowała tylko w drogiej taryfie koszt bytowego byłby taki sam. Gdybym nie miał PC i zużycie 2500 kWh zamiast 7000 to średnia dla domu wzrosła by o ok 3 gr do poziomu 0,59 zł/kWh. Natomiast gdybym grzał pradem i zużywał w sumie 15000kWh to średnia dla domu spadła by do poziomu 54gr/kWh przy zachowaniu takich samych proporcji tania/droga.

 

Moje średnie roczne przy G12 i-0,71 II-0,355 z opłatami stałymi

0,40zł/kWh CO+CWU

0,56zł/kWh DOM

0,46zł/kWh Śr dla całośći

 

 

Jeśli chodzi o miesiące letnie -czerwiec-wrzesień gdzie zużycie przez PC jest symboliczne -339,70kWh za 4miesiące

 

0,40zł/kWh CO+CWU

0,58zł/kWh DOM

0,52zł/kWh Śr dla całośći

 

G11 to ok 65gr/kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w razie awarii trzeba do juli dostarczyć na wymianę jednostkę jak to jest z innymi market-owymi wyrobami - zapotniałem zapytać.

 

To zależy (tak jak w każdym innym przypadku, z jakiego tytułu reklamacja.

 

Jeśli z tytułu gwarancji, to na warunkach gwaranta, tzn. najczęściej na własny koszt dostawa i odbiór.

 

Jeśli z tytułu niezgodności towaru z umową - to wszystko na koszt sprzedawcy i nie ma wymogu dostarczenia, bo wszelkie koszty ponosi sprzedający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie osobiście ma - bo gdyby nie PC, to nie miałbym nigdy G12

po założeniu PC i zamieszkaniu, 1 tydzień miałem G11 - od razu poleciałem zmienic, bo zrobiłem sobie kilka symulacji i za każdym razem wszysło mi że się opłaca w skali roku. Bez PC na pewno bym został przy G11

 

Ja nie muszę robić symulacji i co bym nie robił G12 zawsze wychodzi taniej nawet bez PC. Co do komfortu to w zasadzie zmywarka w taniej a pralka w zasadzie pól na pół, reszta jak leci. PC oczywiście przeważnie w taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jula ma akurat gwarancje nie odstajaca od renomowanych producentow.

Znam przypadek z forum gdzie PC sie zepsula akurat przed uplywem 5 lat... Klient dostal zupelnie nowa...

 

5 letnia gwarancja dotyczy tylko i wyłącznie kompresora - pozostałe elementy PCi 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie muszę robić symulacji i co bym nie robił G12 zawsze wychodzi taniej nawet bez PC. Co do komfortu to w zasadzie zmywarka w taniej a pralka w zasadzie pól na pół, reszta jak leci. PC oczywiście przeważnie w taniej.

 

To oznacza, że prowadzisz nocny tryb życia, albo u Twojego operatora, żeby oszczędzać do G11 wystarczy osiągnąć stosunek ok 25/75 (tania/droga). U mnie aby oszczędzać w G12 trzeba mieć stosunek 42/58, a to bez pracy pompy w II taryfie nie byłoby możliwe przy moim trybie życia.

Jako ciekawostkę powiem, że ja korzystałem z taryfy G12w już 2 lata, przed instalacją PCi - przy tej taryfie opłacalność względem G11 zaczyna się po przekroczeniu stosunku 52/48, a najlepszym rezultatem jaki udało mi się osiągnąć bez PCi było 63/37 i wcale nie było to jak leci:no:, tylko pranie, suszenie i zmywarka w taniej. Po instalacji PCi i ustawieniu jej do pracy w II taryfie nie muszę już trzymać takiego reżimu by osiągnąć dobry stosunek=oszczędności.

I tak na przykład w październiku 2012 (bez PCi) miałem stosunek 60/40, a w październiku 2013 (z PCi) stosunek 80/20, co oznacza, że średnia cena za 1kWh spadła mi o ok 6gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że prowadzisz nocny tryb życia, albo u Twojego operatora, żeby oszczędzać do G11 wystarczy osiągnąć stosunek ok 25/75 (tania/droga). U mnie aby oszczędzać w G12 trzeba mieć stosunek 42/58, a to bez pracy pompy w II taryfie nie byłoby możliwe przy moim trybie życia.

Jako ciekawostkę powiem, że ja korzystałem z taryfy G12w już 2 lata, przed instalacją PCi - przy tej taryfie opłacalność względem G11 zaczyna się po przekroczeniu stosunku 52/48, a najlepszym rezultatem jaki udało mi się osiągnąć bez PCi było 63/37 i wcale nie było to jak leci:no:, tylko pranie, suszenie i zmywarka w taniej. Po instalacji PCi i ustawieniu jej do pracy w II taryfie nie muszę już trzymać takiego reżimu by osiągnąć dobry stosunek=oszczędności.

I tak na przykład w październiku 2012 (bez PCi) miałem stosunek 60/40, a w październiku 2013 (z PCi) stosunek 80/20, co oznacza, że średnia cena za 1kWh spadła mi o ok 6gr.

 

żeby się nie powtarzać http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=6294074&viewfull=1#post6294074

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że prowadzisz nocny tryb życia, albo u Twojego operatora, żeby oszczędzać do G11 wystarczy osiągnąć stosunek ok 25/75 (tania/droga). U mnie aby oszczędzać w G12 trzeba mieć stosunek 42/58, a to bez pracy pompy w II taryfie nie byłoby możliwe przy moim trybie życia.

Jako ciekawostkę powiem, że ja korzystałem z taryfy G12w już 2 lata, przed instalacją PCi - przy tej taryfie opłacalność względem G11 zaczyna się po przekroczeniu stosunku 52/48, a najlepszym rezultatem jaki udało mi się osiągnąć bez PCi było 63/37 i wcale nie było to jak leci:no:, tylko pranie, suszenie i zmywarka w taniej. Po instalacji PCi i ustawieniu jej do pracy w II taryfie nie muszę już trzymać takiego reżimu by osiągnąć dobry stosunek=oszczędności.

I tak na przykład w październiku 2012 (bez PCi) miałem stosunek 60/40, a w październiku 2013 (z PCi) stosunek 80/20, co oznacza, że średnia cena za 1kWh spadła mi o ok 6gr.

 

żeby się nie powtarzać http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=6294074&viewfull=1#post6294074

 

edycja

 

G11 przy moim zużyciu to ok 65gr/kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i wszystko jasne:yes: Czyli gdybyś nie miał PCi to wg cennika mojego operatora (Energa Operator - region Wejherowo) taniej wyszłaby Ci taryfa G11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne:yes: Czyli gdybyś nie miał PCi to wg cennika mojego operatora (Energa Operator - region Wejherowo) taniej wyszłaby Ci taryfa G11.

 

Ale w zeszłym roku:p W tym roku przy stosunku jaki podajesz dla bytowego, czyli 41/59 już byś nieznacznie zyskał;) Ceny się zmieniły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś mądrzejszy

może się wypowiedzieć na temat chińczyków meeting. interesuje mnie model md30d.

na ta chwile mam rrozlozona podlogowke w calym domu ok. 200 m2 po podlodze(ok. 1700mb rurki fi16) + garaz 40m2 napedzane to jest kominkiem z plaszczem 24KW + bufor kombinowany luxheizung fisch s14 1020/200 do tego na razie chcialbym podpiac jakies bardziej stale zrodlo ciepla .

Myślicie ża takie coś da radę podgrzać bufor do jakiś 40 stopni?

Edytowane przez marcel_76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś mądrzejszy

może się wypowiedzieć na temat chińczyków meeting. interesuje mnie model md30d.

na ta chwile mam rrozlozona podlogowke w calym domu ok. 200 m2 po podlodze + garaz 40m2 napedzane to jest kominkiem z plaszczem 24KW + bufor kombinowany 1020/200 do tego na razie chcialbym podpiac jakies bardziej stale zrodlo ciepla .

 

meeting robi też powietrzne ciekawe czy też na kapilarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

pewnie gdzieś to w tym wątku jest... tylko mam problem z odszukaniem

 

Podpowiedzcie jak rozwiązać temat sterowania podłogówką przy PPC ?

Jak to ugryźć przy całej akumulacji podłogówki ?

Całość domu będzie miała ogrzewanie podłogowe - czy warto miećsterownik w każdym pomieszczeniu (czy to sie sprawdzi)

Czy montować sterownik pogodowy ? jeżei tak to w jakim pomieszczeniu ? (najcieplejszym, najchłodniejszym?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodowy tak >tylko pogodowy montuję się montuje się w " pomieszczeniu" najchłodniejszym najlepiej na dworze .

To znaczy czujnik na dworze sterownik może być w domu.

 

Podłogówka ma własność samoregulacji ,dale rade bez regulatorów w pomieszczeniach .ALE czasem nie działa tak jak chcemy ,wtedy warto zamontować tali regulator pokojowy .tam gdzie problem.Generalnie szkoda kasy na totalną regulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy może ktoś mi pomóc w obliczeniu kosztów instalacji i eksploatacji pompy ciepła dla domu ok 100m2 dokładnie Z229

http://z500.pl/projekt/203/Z229,energooszczedny-dom-z-duzym-pomieszczeniem-gospodarczym-i-wygodnymi-schodami/dane-ogolne.html?mirror=1

 

dodatkowo w domu bedzie zainstalowany kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza dla wspomagania ogrzewania w zimie

 

ps. na działce nie mam gazu i szukam rozwiązania dla CO i ciepłej wody użytkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
witam

czy może ktoś mi pomóc w obliczeniu kosztów instalacji i eksploatacji pompy ciepła dla domu ok 100m2 dokładnie Z229

http://z500.pl/projekt/203/Z229,energooszczedny-dom-z-duzym-pomieszczeniem-gospodarczym-i-wygodnymi-schodami/dane-ogolne.html?mirror=1

 

dodatkowo w domu bedzie zainstalowany kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza dla wspomagania ogrzewania w zimie

 

ps. na działce nie mam gazu i szukam rozwiązania dla CO i ciepłej wody użytkowej

Zużycie energii na ogrzewanie tego domu zależy od tego jak go zbudujesz,bo może wynosić 6000kWh ale równie dobrze 3000kWh co przy pompie ciepła powietrznej będzie się równało odpowiednio ok.2400kWh lub 1200kWh.

Druga sprawa,zależy czy będzie się grzało w taryfie G11 czy G12,gdyż cena kWh w G11 będzie ok.0,55zł a średnia cena w taryfie G12 ok.0,45zł/kWh.

Zużycie na cele cwu przyjmij ok.3000kWh na rok co przy pompie będzie ok.1200kWh.

Jeśli dom będzie zbudowany wg norm powinna wystarczyć powietrzna pompa o mocy ok.7kW,której koszt to ok.14tys.zł,jeśli zbudujesz dom poniżej norm,dobrym jak nie lepszym rozwiązaniem będzie ogrzewanie prądem czyli podłogówką i piecykiem elektrycznym za 2,5tys.zł

Teraz wykaż się inwencją i zastanów się jak ten dom zbudujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

 

pc pw chodzi już ze 3 mce, rachunki za prąd nie powalają (zima ciepła) pomimo, że dom wciąż w budowie nie zamieszkaly

 

aczkolwiek jest 1 denerwująca rzecz, którą postanowiłem rozwiązać:

 

temp. pom. ustawiona na 19.4C, dom dość długo utrzymuje ciepło i gdy PC znów się załącza to podłoga jest już dość wychłodzona i PC przez 30 min nie daje rady osiągnąć 25C na powrocie, więc wspomaga się grzałką (czoywiście tylko przez jakiś czas ale jednak) - 230 m3 podłóg

 

rozwiązania:

 

A) chyba najprostsze aczkolwiek jeszcze nie sprawdzałem i n ie wiem czy skuteczne - zwiększyć bieg obiegówki - w tej chili chodzi na pierwszym

C) zrobić taki krótki obieg aby oszukać temp. na powrocie: z zasilania podłogówki krótki (0,5m) obieg wpadający prosto do powrotu (podnosiłoby to temp. powrotu)

C) rozwiązanie najdroższe - połączenie PC z buforem - krótki obieg PC bufor zapewni to, że temp. nigdy nie będzie < 25C

D) znaleźć czujkę temp. powrotu w PC i przenieść ją na zasilanie ???

 

w tej chwili aby nie załączała się ta grzałka, przymknięty mam ręcznie do ok. połowy zawór trójdrożny CU-CWU i krótki obieg CWU szybko podnosi temp,. powrotu i grzałka się nie załącza, ale przez to przepływ w podłogówce jest mniejszy i PC dłużej pracuje aby temp. pomieszczeń osiągnęła zadaną

 

poza tym jest to rozwiązanie tymczasowe - docelowo zamierzam korzystać z CWU

 

co uważacie o pomysłach A, B, C, D ?

 

pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...