Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

jednak okazało się, że obiegówka chodziła na II biegu, zmieniłem na III i efekt odmienny od oczekiwanego więc zmieniłem na I ale już nie miałem czasu sprawdzić "efektów"

 

ktoś jeszcze ma jakieś uwagi do pkt A, B, C, D jn. ?

 

pozdrawiam,

Artur

 

witam ponownie,

 

pc pw chodzi już ze 3 mce, rachunki za prąd nie powalają (zima ciepła) pomimo, że dom wciąż w budowie nie zamieszkaly

 

aczkolwiek jest 1 denerwująca rzecz, którą postanowiłem rozwiązać:

 

temp. pom. ustawiona na 19.4C, dom dość długo utrzymuje ciepło i gdy PC znów się załącza to podłoga jest już dość wychłodzona i PC przez 30 min nie daje rady osiągnąć 25C na powrocie, więc wspomaga się grzałką (czoywiście tylko przez jakiś czas ale jednak) - 230 m3 podłóg

 

rozwiązania:

 

A) chyba najprostsze aczkolwiek jeszcze nie sprawdzałem i n ie wiem czy skuteczne - zwiększyć bieg obiegówki - w tej chili chodzi na pierwszym

C) zrobić taki krótki obieg aby oszukać temp. na powrocie: z zasilania podłogówki krótki (0,5m) obieg wpadający prosto do powrotu (podnosiłoby to temp. powrotu)

C) rozwiązanie najdroższe - połączenie PC z buforem - krótki obieg PC bufor zapewni to, że temp. nigdy nie będzie < 25C

D) znaleźć czujkę temp. powrotu w PC i przenieść ją na zasilanie ???

 

w tej chwili aby nie załączała się ta grzałka, przymknięty mam ręcznie do ok. połowy zawór trójdrożny CU-CWU i krótki obieg CWU szybko podnosi temp,. powrotu i grzałka się nie załącza, ale przez to przepływ w podłogówce jest mniejszy i PC dłużej pracuje aby temp. pomieszczeń osiągnęła zadaną

 

poza tym jest to rozwiązanie tymczasowe - docelowo zamierzam korzystać z CWU

 

co uważacie o pomysłach A, B, C, D ?

 

pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
jednak okazało się, że obiegówka chodziła na II biegu, zmieniłem na III i efekt odmienny od oczekiwanego więc zmieniłem na I ale już nie miałem czasu sprawdzić "efektów"

 

ktoś jeszcze ma jakieś uwagi do pkt A, B, C, D jn. ?

 

pozdrawiam,

Artur

plusfoto już Ci podpowiedział,ja dodam do tego,grzalka to nic strasznego,jak ci przeszkadza to utrzymuj normalną temperaturę w domu czyli pow.22st.C i problem z grzalka zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak okazało się, że obiegówka chodziła na II biegu, zmieniłem na III i efekt odmienny od oczekiwanego więc zmieniłem na I ale już nie miałem czasu sprawdzić "efektów"

 

ktoś jeszcze ma jakieś uwagi do pkt A, B, C, D jn. ?

 

pozdrawiam,

Artur

Idąc tym tropem .z II na I to teraz wyłączysz pompę cyrkulacyjną dla poprawy efektu ?????

 

Ustaw na III i poczekaj To podłoga ma być ciepła nie PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
czy koszt 14tyś to sama pompa czy też z instalacją ?

Pewnie ogrzewanie podłogówką i piecykiem elektrycznym będzie znacznie droższym rozwiązaniem?

Jest to koszt samej pompy,montaż ok.2-3tys.zł.

Czy grzanie prądem będzie droższe to musisz sobie sam odpowiedzieć znając zużycie domu na ogrzewanie i cwu.

Na pewno będzie drożej w eksploatacji o COP ale znacznie taniej w inwestycji i tutaj sam musisz wybierać co będzie korzystniejsze w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak ma się PC do tradycyjnych grzejników?

Jak powinien wyglądać cały zestaw do instalacji przy założeniu zwykłych grzejników -ogrzewanie plus woda użytkowa dla 3os rodziny, dom 100m2

Ma się kiepsko,grzejniki w nowym domu to wg mnie nieporozumienie.

Współczesne źródła ciepła posiadają najwyższa sprawność przy niskiej temperaturze zasilania,grzejniki również nie pozwalają korzystać z taniej taryfy gdyż nie mają zdolności akumulacji ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że moja kobieta nie chce podłogowego i szukam rozwiązania.

To może przewymiarowane grzejniki poradzą sobie z ogrzaniem w niskiej temp zasilania?

 

Jak powinien wyglądać cały zestaw do instalacji przy założeniu zwykłych grzejników -ogrzewanie plus woda użytkowa dla 3os rodziny, dom 100m2

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że moja kobieta nie chce podłogowego i szukam rozwiązania.

To może przewymiarowane grzejniki poradzą sobie z ogrzaniem w niskiej temp zasilania?

 

 

???

 

Pewnie sobie poradzą:) lepiej lub gorzej;), ale jak to wygląda:confused:

Jeśli nie chcesz podłogówki to zamiast tego rozważ ogrzewanie ścienne, jeśli nie to wybierz klimakonwektory, grzejniki przy PC to wg mnie ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się PC do tradycyjnych grzejników?

Jak powinien wyglądać cały zestaw do instalacji przy założeniu zwykłych grzejników -ogrzewanie plus woda użytkowa dla 3os rodziny, dom 100m2

Tylko nie mów że twoja dama uwierzyła w brednie że będzie się zbierał kurz i nogi jej będą puchły. Bo jeśli tak to zapytaj się czy latem jak stanie na posadzce też jej puchną.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mów że twoja dama uwierzyła w brednie że będzie się zbierał kurz i nogi jej będą puchły. Bo jeśli tak to zapytaj się czy latem jak stanie na posadzce też jej puchną.;)

 

Powód jest inny i banalnie prosty- zwyczajnie nie lubi podłogowego.

Ale wygląda na to że będzie musiała się przyzwyczaić…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest inny i banalnie prosty- zwyczajnie nie lubi podłogowego.

Ale wygląda na to że będzie musiała się przyzwyczaić…

 

A nie lubi bo...? Używała i się nie spodobało?, naczytała się, że szkodliwe?, znajomi mają i się nie sprawdza?

Ja osobiście nie znam nikogo, kto po użytkowaniu podłogówki chciałby wrócić do grzejników:no: Oczywiście, że mogą zdarzyć się źle wykonane instalacje i na tej podstawie ktoś podważa reputację podłogówki, ale to są wyjątki. Ja w obecnym domu mam zarówno podłogówkę jak i klimakonwektory oraz grzejniki i powiem jedynie tyle, że gdybym miał teraz wpływ na to czym ogrzewam to byłaby to 100% podłogówka. Klimakonwektory to bardzo nowoczesne i fajne urządzenia, ale ich zdolność akumulacji jest zerowa, a grzejniki tak jak powiedziałem do PCi się średnio nadają, gdyż stoją w sprzeczności z ideą niskotemperaturowego ogrzewania.

P.S. W niektórych sprawach facet musi postawić na swoim:yes: żona szybko się przekona i na pewno nie pożałujecie.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest inny i banalnie prosty- zwyczajnie nie lubi podłogowego.

Ale wygląda na to że będzie musiała się przyzwyczaić…

 

 

Powiem szczerze mam ogrzewanie grzejnikowe pracuje razem z Pompą ciepła, nie ma problemu, ale trzeba dobrać dobre grzejniki i odpowiedni przemiarować (pompa pracuje w II taryfie).

Ale przyznam się że drugim razem żona by wybrała ogrzewanie podłogowe , oczywiście zrobione przez specjalistę a nie "dopiero uczących się instalatorów".

I jeszcze jeden niestety plus ogrzewania podłogowego, - nie masz problemów z ustawieniem mebli ( chodzi o część ścian co zabierają grzejniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze mam ogrzewanie grzejnikowe pracuje razem z Pompą ciepła, nie ma problemu, ale trzeba dobrać dobre grzejniki i odpowiedni przemiarować (pompa pracuje w II taryfie).

Ale przyznam się że drugim razem żona by wybrała ogrzewanie podłogowe , oczywiście zrobione przez specjalistę a nie "dopiero uczących się instalatorów".

I jeszcze jeden niestety plus ogrzewania podłogowego, - nie masz problemów z ustawieniem mebli ( chodzi o część ścian co zabierają grzejniki)

 

Zwłaszcza jak ma się dużo przeszkleń do podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem o tym kiedyś, napiszę znowu - i nie ma to nic wspólnego z portkami, tylko statystyka

 

Ja zonie nie wtracam sie w wybor pralki. Nie mowie na jakie kolory pomalowac sciany.. Jej natomiast nie pytalem o zdanie w kwestii wyboru ogrzewania. Jaka pkrzywa ustawic na pompie tez nie pytam. Jaki zestaw hydroforowy i jakie filtry zastosowac to moja dzialka. Dlaczego? Bo ona sie na tym nie zna. Polowica kolegi bojacego sie podlogowki tez sie nie zna, wiec powinien przestac stosowac ta pier...ta dpmowa "demokracje". Niech kazdy z malzonkow ograniczy sie w decyzjach do plaszczyny, na ktorej sie zna. Bedzie mniej rozczarowanych rodzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za opinie

 

Nie przejmuj się radykałami.

 

Ja należę do takich przypadków jakie opisał asolt.

Jak 11 lat temu budowałem dom to niestety nie miałem internetu i zrobiłe trochę podłogówki (pod płytkami) i grzejniki.

Teraz kończę drugi dom i mam 100% OP.

 

Ale jak się połowica uprze to jest jeszcze ogrzewanie nadmuchowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

chciałbym u siebie zamontować ciepłomierz, możecie pomóc coś wybrać? oferta przytłacza...

 

dodatkowe pytanie do Pyxis'a: widziałem na screenach, że fajnie opomiarowałeś pobór energii PC, możesz podpowiedzieć jak się do tego zabrać ?

 

z góry dzięki

 

pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...